Red Hat i IBM Storage łączą siły w zakresie pamięci masowej
Red Hat i IBM Storage łączą siły w zakresie pamięci masowej i tworzą jedną grupę w ramach IBM. Dzięki połączeniu celów, zespołów i technologii możliwe będzie pełniejsze wykorzystanie atutów obu firm, aby dalej i szybciej rozwijać ten obszar działalności i przyspieszyć wprowadzanie innowacji w zakresie chmurowej pamięci masowej sterowanej programowo. Synergia zapewni także nowe możliwości klientom IBM i Red Hat oraz umożliwić IBM zdobycie pozycji lidera rynku pamięci masowej dla przedsiębiorstw oraz oprogramowania do obsługi pamięci masowej w chmurze hybrydowej.
Grupa ta będzie odpowiedzialna za rozwój i dostarczanie rozwiązań Red Hat OpenShift Data Foundation i Red Hat Ceph Storage oraz powiązanych ofert usług chmurowych. Red Hat OpenShift Data Foundation i Red Hat Ceph Storage mają swoje korzenie w oddolnych społecznościach open source Rook i Ceph, w których Red Hat wnosi swój zasadniczy wkład od kilku lat. Ponadto obejmują bramę wielochmurową wskutek wcześniejszego przejęcia NooBaa przez Red Hat. Uważamy, że ważne jest, aby te działania były kontynuowane. Zachowają one charakter open source, a IBM zobowiązał się do prowadzenia społeczności Rook i Ceph oraz kontynuowania silnego związku z nimi po połączeniu.
Dotychczasowi klienci nie zauważą żadnych zmian w użytkowaniu. Red Hat będzie nadal sprzedawać i wspierać rozwiązania Red Hat OpenShift Data Foundation i Red Hat Ceph Storage wraz z platformami Red Hat, tak jak zawsze przez ostatnie kilka lat, aby umożliwić klientom zachowanie ciągłości i uzyskanie większych korzyści z tego połączenia. Technologie te będą nadal służyć jako zintegrowane rozwiązania pamięci masowej odpowiednio dla platformy Red Hat OpenShift Container Platform i Red Hat OpenStack Platform, a platforma Red Hat OpenShift Platform Plus będzie nadal obejmować rozwiązanie Red Hat OpenShift Data Foundation Essentials. Ponadto Red Hat OpenShift Data Foundation stanie się podstawową warstwą usług danych dla oprogramowania IBM Spectrum Fusion w środowiskach chmury hybrydowej i publicznej. To połączenie zapewnia klientom spójny zestaw usług pamięci masowej dla aplikacji działających na platformie Red Hat OpenShift, niezależnie od tego, czy są one uruchamiane w środowisku fizycznym, czy w chmurach publicznych.
Wierzymy, że przyszłość IT jest hybrydowa. Dostrzegamy to każdego dnia, ponieważ środowiska te stają się normą dla wielu organizacji, zwłaszcza jako siła napędowa transformacji cyfrowej. Z kolei wdrożenie strategii chmury hybrydowej przyspiesza rozwój rynku oprogramowania do obsługi pamięci masowej, a elastyczność architektur chmurowych umożliwia przedsiębiorstwom udostępnianie aplikacji i danych w czasie, miejscu i w sposób, w jaki dana firma tego potrzebuje. Firma analityczna IDC również zwraca uwagę na tę zmianę, przewidując w 2021 roku, że „85% przedsiębiorstw będzie korzystać z oprogramowania i infrastruktury opartej na chmurze, aby zwiększyć o 35% zrównoważoną wydajność obciążeń i centrów przetwarzania danych do 2025 roku”.1
Wybiegając w przyszłość, jesteśmy podekscytowani możliwościami, jakie te technologie oferują, oraz rolą, jaką będą nadal odgrywać w cyfrowej transformacji naszych klientów.
1 IDC FutureScape: Worldwide Cloud 2022 Predictions (October 2021, Doc #US47241821)

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian
Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.
Prawo
Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.
Farmacja
E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.