Komunikaty PR

Red Hat rozbudowuje ofertę usług chmurowych, tworząc spójne, skalowalne środowis

2022-05-11  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Red Hat rozbudowuje ofertę usług chmurowych, tworząc spójne, skalowalne środowisko do konstruowania nowoczesnych aplikacji

 Usługi chmurowe Red Hat pozwalają zmniejszyć złożoność środowisk hybrydowych, uzyskać dodatkowe korzyści biznesowe i zwiększyć szybkość wdrażania innowacji informatycznych w przedsiębiorstwach

BOSTON, RED HAT SUMMIT, 10 maja 2022 r. – Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował dziś o rozszerzeniu oferty usług chmurowych Red Hat pozwalających zbudować w pełni zarządzane, zoptymalizowane mechanizmy obsługi użytkownika. Są one niezbędne wszędzie tam, gdzie przedsiębiorstwa konstruują, wdrażają i skalują aplikacje chmurowe i zarządzają nimi w hybrydowych środowiskach.

Hybrydowe środowiska operacyjne w dalszym ciągu stanowią podstawową infrastrukturę operacyjną w większości przedsiębiorstw. Jak wynika z raportu firmy analitycznej IDC, do 2024 roku 50% przedsiębiorstw będzie korzystać z aplikacji zbudowanych na warstwie abstrakcji opartej na usługach chmurowych, uwzględniającej technologie przeznaczone bezpośrednio dla chmury i pozwalającej w jednolity sposób zapewnić działanie wielu lokalizacji o różnym charakterze.[1] Dążąc do zaspokojenia potrzeb klientów, firmy starają się udostępnić im innowacyjne mechanizmy obsługi. Niezbędna jest do tego hybrydowa infrastruktura ułatwiająca realizację wymagań wiążących się z większą skalą działania.

Usługi chmurowe Red Hat zostały zaprojektowane z myślą o rozwiązaniu problemów występujących w chmurach hybrydowych. Przedsiębiorstwa muszą zmierzyć się z takimi wyzwaniami, jak rozprzestrzenianie się aplikacji i konieczność obsługi aplikacji monolitycznych. W takiej sytuacji niezbędne staje się zastosowanie narzędzi umożliwiających modernizację aplikacji, a jednocześnie skrócenie czasu wdrożenia i ograniczenie narzutów operacyjnych.

Firma Red Hat wprowadza na rynek nowe usługi chmurowe, które mają ułatwić przedsiębiorstwom tworzenie aplikacji przeznaczonych dla chmury:

Usługa Red Hat OpenShift Service Registry ułatwia zespołom programistów tworzenie, wykrywanie i ponowne wykorzystywanie interfejsów API oraz schematów.

l  Moduły Red Hat OpenShift Connector zawierają gotowe funkcje komunikacji z wieloma systemami zewnętrznymi i umożliwiają integrację bez konieczności tworzenia kodu z usługą Red Hat OpenShift Streams for Apache Kafka.

Rozwiązanie Red Hat OpenShift Database Access zapewnia spójne mechanizmy dostępu do baz danych realizowanego jako usługa (DBaaS) w środowiskach chmury hybrydowej. Dzięki temu administratorzy platformy OpenShift są w stanie bez problemu zapewnić użytkownikom dostęp do różnorodnych zewnętrznych usług baz danych oraz zarządzać takim dostępem. Również programiści zyskują prostsze funkcje dostępu do baz danych w chmurze oraz ich udostępniania.

Usługi chmurowe Red Hat są ściśle zintegrowane z rozwiązaniem Red Hat OpenShift, czyli najlepszą na rynku platformą Kubernetes dla przedsiębiorstw. Stanowi ona podstawę, na której można modernizować istniejące aplikacje, tworzyć natywne aplikacje chmurowe, upraszczać programowanie, dodawać do aplikacji informacje analityczne oraz integrować z nimi usługi innych firm.

Firma Red Hat poinformowała również o nowych opcjach wprowadzonych w dotychczasowej ofercie usług chmurowych:

Red Hat OpenShift Data Science, zarządzana usługa chmurowa przeznaczona dla analityków danych i programistów, obejmująca w pełni obsługiwane środowisko testowe, w którym można szybko tworzyć, szkolić i testować modele uczenia maszynowego, jest obecnie dostępna w postaci dodatku do platformy OpenShift Dedicated oraz do usługi Red Hat OpenShift Service on AWS. Uwzględniono w niej aktualizacje związane z zapewnieniem lepszej zgodności ze standardami, m.in. PCI. W bieżącym roku klienci będą również mieli okazję skorzystać z zarządzanych rozwiązań dostarczanych przez zewnętrzną firmę Starburst, partnera Red Hat o statusie Premier specjalizującego się w przetwarzaniu danych.

Red Hat OpenShift Streams for Apache Kafka, w pełni udostępniana i zarządzana usługa Kafka, wspiera obecnie funkcje szczegółowego zarządzania tożsamością i dostępem, a ponadto udostępnia wskaźniki i panele monitorowania. Dzięki certyfikatowi PCI łatwiej zapewnić zgodność rozwiązania z przepisami.

Red Hat OpenShift API Management umożliwia szybkie tworzenie i wdrażanie aplikacji ukierunkowanych na interfejs API za pośrednictwem udostępnianej i zarządzanej usługi platformy OpenShift. Jest obecnie dostępna w wersji próbnej w serwisie Developer Sandbox for Red Hat OpenShift. Wprowadzono w niej aktualizacje zwiększające bezpieczeństwo i zgodność rozwiązań z przepisami, m.in. dzięki uzyskaniu zgodności ze standardami PCI, ISO i SOC2; udostępniono także moduł projektowania interfejsu API w wersji preview.

Renomowane przedsiębiorstwa i instytucje, m.in. BITMARCK, Uniwersytet Bostoński, Electrical Training Alliance, wykorzystują usługi chmurowe Red Hat do budowania, wdrażania i skalowania aplikacji chmurowych oraz zarządzania takimi aplikacjami. Są to usługi w pełni udostępniane i zarządzane, zatem odpowiedzialność za ich obsługę i wsparcie leży po stronie firmy Red Hat. Przedsiębiorstwa mogą skupić się na tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i realizacji potrzeb klientów.

Infrastruktura informatyczna i potrzeby przedsiębiorstw ustawiczne ulegają zmianom, dlatego Red Hat koncentruje wysiłki na szybkim wprowadzaniu innowacyjnych udoskonaleń w swoich produktach i usługach z myślą o klientach, którzy modernizują swoje procesy tworzenia i udostępniania aplikacji.

Cytaty:

Ashesh Badani, wiceprezes ds. produktów, Red Hat

„Klienci potrzebują rozwiązań, które pozwalają zmniejszyć złożoność używanych środowisk hybrydowych w taki sposób, aby infrastruktura aplikacji stała się bardziej odporna, łatwiejsza w zarządzaniu i bardziej przejrzysta. Red Hat stara się zaspokoić te potrzeby, oferując nowe i zaktualizowane usługi chmurowe, tworzone z założenia z myślą o wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w środowiskach hybrydowych. Pozwalają one zwiększyć produktywność pracy zarówno programistów, jak i operatorów. Dzięki temu menedżerowie mogą skoncentrować się na szybkim wprowadzaniu na rynek nowych produktów i usług oraz zwiększaniu ich wartości biznesowej”.

Stephen Boyd, architekt IT, Electrical Training ALLIANCE

"Partnerstwo z Red Hat zrewolucjonizowało możliwości ETA w zakresie zapewniania wysokiej jakości szkoleń i zarządzania edukacją dla następnej generacji elektryków oraz przewartościowało naszą podróż w zakresie transformacji cyfrowej jako całości. Jako mały zespół, wsparcie, jakie otrzymujemy dzięki zarządzanej usłudze Red Hat OpenShift API Management, pozwoliło nam bardziej skupić się na wnoszeniu pozytywnego wkładu w działalność firmy i zapewnianiu naszym klientom jak najlepszych doświadczeń."

Dirk Schäfers, główny architekt korporacyjny, BITMARCK

"Red Hat z powodzeniem wspierał nas podczas uruchamiania naszego rozwiązania opartego na chmurze. Dzięki elastyczności, jaką zapewnia Red Hat Integration, wspieranej przez fundament Red Hat OpenShift, mogliśmy szybko i łatwo zmodernizować naszą ofertę biznesową. Ta aplikacja nie tylko usprawnia naszą działalność, ale także pozwala nam wspierać naszych klientów z sektora opieki zdrowotnej w czasach, gdy potrzebują oni dostępu do pacjentów i usługodawców w trakcie całej swojej podróży do zdrowia."

Harrison Johnson, szef działu partnerstw technologicznych, Starburst

"Starburst i Red Hat współpracują w celu rozwiązania problemów związanych z rosnącą ilością danych i złożonością aplikacji AI/ML, oferując dwie oferty: Starburst Enterprise i Starburst Galaxy, w pełni zarządzanej oferty, na Red Hat OpenShift Data Science. Dzięki naszej stałej współpracy będziemy koncentrować się na zapewnieniu elastycznego dostępu do danych na zaufanej i skalowalnej platformie jako podstawy cyklu życia nauki o danych, umożliwiając organizacjom przyspieszenie ich wysiłków".

Dodatkowe zasoby

l  Poznaj rozwiązania Red Hat dla chmur

l  Odkryj Red Hat OpenShift API Management

l  Dowiedz się jak szybciej dostarczać aplikacje cloud-native

l  Przeczytaj więcej o wdrożeniach u klinetów Red Hat

l  Dowiedz się więcej o Red Hat OpenShift Data Science

l  Dowiedz się więcej o  Red Hat Summit

l  Odwiedź Red Hat Summit 2022 newsroom aby mieć dostęp do najnowszych informacji

l  Odwiedź stronę Red Hat Summit na Facebooku

l  Śledź @RedHatSummit oraz hasztag #RHSummit na Twitterze

Pozostań w kontakcie z Red Hat

●      Dowiedz się więcej o Red Hat

●      Przeczytaj więcej informacji z Red Hat newsroom

●      Zapoznaj się z Red Hat blog

●      Śledź Red Hat na Twitterze

●      Dołącz do Red Hat na Facebooku

●      Obejrzyj materiały wideo Red Hat na YouTube

●      Śledź Red Hat na LinkedIn

 

Informacje o firmie Red Hat Inc.

Red Hat jest największym dostawcą korporacyjnego oprogramowania open source na świecie. Firma działa w oparciu o społeczność, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie systemu Linux, chmury hybrydowej, kontenerów i Kubernetes. Pomaga klientom integrować nowe i dotychczasowe aplikacje IT, opracowywać aplikacje cloud native, budować środowiska oparte na jej najlepszym w branży systemie operacyjnym, a także automatyzować i zabezpieczać złożone środowiska informatyczne oraz nimi zarządzać. Nagradzane usługi wsparcia oraz szkolenia i doradztwo pozwoliły firmie Red Hat zdobyć pozycję zaufanego doradcy przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500. Jako strategiczny partner dostawców chmury, integratorów systemów, dostawców aplikacji, klientów i społeczności open source Red Hat pomaga firmom przygotować się na cyfrową przyszłość.

Stwierdzenia wybiegające w przyszłość

Niniejsza informacja prasowa może zawierać „stwierdzenia wybiegające w przyszłość” w rozumieniu amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość opisują aktualne oczekiwania, które dotyczą przyszłych zdarzeń i opierają się na pewnych założeniach. Obejmują one każde stwierdzenie, które nie ma bezpośredniego związku z faktami historycznymi lub aktualnymi zdarzeniami. Rzeczywiste wyniki mogą znacznie odbiegać o tych, które przedstawiono w stwierdzeniach wybiegających w przyszłość. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość zawarte w niniejszej informacji prasowej reprezentują poglądy firmy w dniu publikacji materiału i mogą ulec zmianie. Firma lub jej przedsiębiorstwo macierzyste International Business Machines Corporation (IBM) może w przyszłości zaktualizować niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość, wyraźnie wyłącza jednak wszelkie zobowiązanie do takiej aktualizacji. Niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość mogą nie reprezentować poglądów firmy w jakimkolwiek czasie po dacie publikacji niniejszej informacji prasowej.

 

 

Red Hat, Red Hat Enterprise Linux, logo Red Hat i OpenShift są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Red Hat, Inc. lub jej podmiotów zależnych w Stanach Zjednoczonych i innych krajach. Linux® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

 


[1] Źródło: raport IDC FutureScape: Worldwide Cloud 2022 Predictions, październik 2021 r., numer dokumentu US47241821

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty

W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.

Problemy społeczne

Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej

W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.

Zagranica

Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia

USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.