Red Hat rozszerza platformę Kubernetes o spójną i trwałą pamięć masową
Red Hat poinformował o włączeniu rozwiązania Red Hat OpenShift Data Foundation do platformy Red Hat OpenShift Platform Plus. Dzięki temu usługi w zakresie danych, w tym pamięć masowa definiowana programowo, są obecnie dostępne w ramach czołowej platformy Kubernetes. Red Hat OpenShift Platform Plus udostępnia kompletny, gotowy do zainstalowania, wielochmurowy stos rozwiązań Kubernetes, który zaspokaja kluczowe potrzeby informatyków zajmujących się procesami DevSecOps i tworzeniem aplikacji. Red Hat OpenShift Data Foundation zapewnia zatem programistom spójną platformę danych z trwałą pamięcią masową, która może obejmować różne chmury i infrastruktury oraz udostępnia zespołom operacyjnym IT funkcje zarządzania danymi.
Kubernetes jest de facto standardem w orkiestracji kontenerów. Zapewnia zaawansowany mechanizm umożliwiający orkiestrację na dużą skalę, wymaga jednak dodatkowych komponentów, aby w pełni zaspokoić potrzeby przedsiębiorstw w zakresie tworzenia i uruchamiania nowoczesnych aplikacji. Red Hat OpenShift Platform Plus łączy w sobie niezbędne funkcje, które zapewniają spójną ochronę aplikacji i zarządzanie nimi w całym cyklu życia oprogramowania w klastrach Kubernetes — nawet w różnych infrastrukturach chmurowych.
Red Hat OpenShift Platform Plus obejmuje następujące rozwiązania:
● Red Hat OpenShift Container Platform— spójne rozwiązanie w zakresie chmury hybrydowej oparte na platformie Kubernetes, które pomaga programistom szybko tworzyć i dostarczać aplikacje przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności i wydajności zespołów operacyjnych IT.
● Red Hat Advanced Cluster Security for Kubernetes— pomaga zapewnić bezpieczeństwo infrastruktury, obciążeń oraz łańcuchów dostarczania oprogramowania.
● Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes — zapewnia kompleksową widoczność, zarządzanie i kontrolę nad klastrami Kubernetes w całym środowisku hybrydowym i wielochmurowym.
● Red Hat Quay— udostępnia globalny i skalowalny rejestr kontenerów, pomagający w utworzeniu spójnego strumienia tworzenia oprogramowania, który obejmuje różne infrastruktury. Obrazy są analizowane pod kątem luk w zabezpieczeniach, co pozwala identyfikować potencjalne problemy i tym samym ułatwia zmniejszenie ryzyka związanego z bezpieczeństwem.
● Red Hat OpenShift Data Foundation Essentials— udostępnia wbudowane i jednolite funkcje zarządzania danymi klastra dla skonteneryzowanych obciążeń w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.
Dzięki Red Hat OpenShift Platform Plus przedsiębiorstwa uzyskują jedno rozwiązanie, które udostępnia narzędzia i funkcje pozwalające przyspieszyć realizację projektów chmurowych i wdrożenie procesów DevSecOps w całej chmurze hybrydowej, w tym na brzegu sieci.
Usługi w zakresie danych zaprojektowane z myślą o kontenerach i chmurze hybrydowej
Nowoczesne, natywne aplikacje chmurowe wymagają usług zarządzania danymi klastrowymi, które nie tylko zapewniają bardziej spójną obsługę obciążeń w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych, lecz także mogą być dynamicznie skalowane w miarę zmieniających się wymagań. Dzięki integracji rozwiązania Red Hat OpenShift Data Foundation z platformą Red Hat OpenShift Platform Plus przedsiębiorstwa uzyskują wbudowane funkcje dostępu do wspólnych usług w zakresie danych, które działają w całym środowisku kontenerów przedsiębiorstwa. Pozwala to wyeliminować silosy pamięci masowej. Najnowsza wersja rozwiązania do przechowywania danych, Red Hat OpenShift Data Foundation 4.9, zawiera nowe funkcje, które pomagają przedsiębiorstwom szybciej i efektywniej tworzyć i wdrażać aplikacje, w tym:
- Zasobniki przestrzeni nazw wielochmurowej bramy obiektowej, które rozwiązują problemy z dostępnością danych i umożliwiają bardziej elastyczne zaspokajanie potrzeb związanych z danymi w różnych lokalizacjach chmury. Dane mogą się znajdować w jednej lokalizacji, a jednocześnie są dostępne w lokalizacjach alternatywnych, do których aplikacje potrzebują dostępu, bez konieczności kopiowania danych do takiej lokalizacji alternatywnej.
- Szyfrowanie trwałych woluminów, które umożliwia użytkownikom zarządzanie kluczami szyfrowania i ich przechowywanie poza klastrem. Zapewnia to bardziej szczegółową kontrolę oraz większą elastyczność użytkownikom, którzy mogą używać własnego klucza KMS.
Dostępność
Platforma Red Hat OpenShift Platform Plus jest już dostępna. Klienci firmy Red Hat, którzy mają aktywną subskrypcję Red Hat OpenShift Platform Plus, otrzymują rozwiązanie OpenShift Data Foundation Essentials w ramach istniejącej subskrypcji bez dodatkowych kosztów.
Dostępna jest już także platforma Red Hat OpenShift Platform Plus z pakietem Red Hat OpenShift Data Foundation Advanced, który rozszerza rozwiązanie OpenShift Data Foundation Essentials o zaawansowane funkcje zabezpieczeń, obsługę obciążeń w wielu klastrach, odzyskiwanie danych po awarii oraz obsługę autonomicznej i mieszanej pamięci masowej.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.