Red Hat wprowadza do swojej oferty nowe funkcje przetwarzania brzegowego
ITBC Communication
Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl
Red Hat wprowadza do swojej oferty nowe funkcje przetwarzania brzegowego
Nowe funkcje i sprawdzone wzorce w otwartych technologiach chmury hybrydowej firmy Red Hat umożliwiają wdrażanie bezpiecznych, skalowalnych i łatwych w zarządzaniu środowisk brzegowych w różnych branżach
Boston, Massachusetts, konferencja Red Hat Summit, 10 maja 2022 r. – Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu nowych funkcji i rozszerzeń w swojej ofercie otwartych rozwiązań chmury hybrydowej, które mają na celu przyspieszenie wdrażania przez przedsiębiorstwa architektur przetwarzania brzegowego w ramach inicjatywy Red Hat Edge.. Ten zestaw nowych funkcji i możliwości, obejmujący całą ofertę rozwiązań, ma na celu pomóc klientom i partnerom w dostosowaniu się do wymagań przetwarzania brzegowego poprzez zmniejszenie złożoności, przyspieszenie wdrażania, poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie zarządzania systemami od centrum przetwarzania danych po urządzenia brzegowe.
Red Hat Edge odzwierciedla dążenie firmy Red Hat do integracji przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej. Inicjatywa ta obejmuje szeroki zestaw otwartych technologii chmury hybrydowej, a wśród nich system Red Hat Enterprise Linux i platformę Red Hat OpenShift Platform Plus, które tworzą wspólną podstawę i infrastrukturę dla rozmaitych środowisk brzegowych. Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform umożliwia automatyzację środowisk brzegowych, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zarządzanie chmurą z wykorzystaniem brzegowej pamięci masowej obsługiwanej przez rozwiązanie Red Hat OpenShift Data Foundation.
Usprawniona, inteligentna infrastruktura brzegowa
Red Hat OpenShift nadal koncentruje się na pomaganiu w przenoszeniu aplikacji bliżej użytkowników i danych na brzegu, jednocześnie usprawniając zarządzanie systemami IT o dużej skali. Rozwiązanie Zero-touch provisioning dla Red Hat OpenShift 4.10 ułatwia powtarzalne, zautomatyzowane dostarczanie infrastruktury brzegowej i obejmuje fabryczne przepływy pracy dla producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Producenci OEM mogą wstępnie załadować relokowalny klaster Red Hat OpenShift na preferowany sprzęt, który klienci mogą następnie otrzymać jako w pełni działający, wstępnie zainstalowany klaster OpenShift.
Klienci mogą używać wstępnie skonfigurowanego Red Hat OpenShift do szybszego dostarczania radiowych sieci dostępowych (RAN) dla sieci komórkowych nowej generacji, wykrywania błędów w zakładach produkcyjnych i innych aplikacji przetwarzania brzegowego w niemal każdej rozproszonej lokalizacji. Pomaga to uprościć często skomplikowany proces integracji urządzeń brzegowych z istniejącymi platformami i ułatwia uruchamianie operacji zdalnych, nawet przy ograniczonym dostępie do wykwalifikowanych specjalistów IT.
Dodatkowe funkcje brzegowe do usług Red Hat OpenShift Platform Plus obejmują:
l Zarządzanie topologiami brzegowymi OpenShift za pomocą rozwiązania Red Hat Advanced Cluster Management, w tym jednowęzłowymi klastrami OpenShift, węzłami dla pracowników zdalnych i 3-węzłowymi klastrami kompaktowymi. Pojedynczy klaster koncentratora Red Hat Advanced Cluster Management umożliwia wdrożenie 2000 jednowęzłowych klastrów OpenShift i zarządzanie nimi. Klienci mogą je wdrożyć i zarządzać nimi na brzegu sieci dzięki bezobsługowemu udostępnianiu. Aby zabezpieczyć te klastry, klienci mogą egzekwować zasady i wdrażać je na dużą skalę. Dzięki integracji z rozwiązaniem Ansible Automation Platform klienci mogą również zautomatyzować działania naprawcze w przypadku naruszeń zasad.
l Obsługa jednowęzłowego systemu OpenShift za pomocą rozwiązania OpenShift Data Foundation 4.10 w wersji demonstracyjnej (technology preview) oraz dodanie blokowej pamięci masowej z dynamicznym udostępnianiem zasobów w celu uproszczenia dostępu, zwiększenia spójności danych i usług pamięci masowej na dużą skalę.
Dla zespołów IT, które muszą szybko tworzyć architektury brzegowe, nowe zatwierdzone wzorce Red Hat Edge zawierają kod niezbędny do szybszego budowania stosów brzegowych, co przyspiesza przejście od opracowania koncepcji do jej weryfikacji. Te nowe wzorce obejmują następujące elementy:
l Diagnostyka medyczna, która wykorzystuje metodykę GitOps, aby pomóc pracownikom służby zdrowia w bardziej efektywnym i szybkim pozyskiwaniu, analizowaniu i przetwarzaniu obrazów i danych medycznych.
l Wielochmurowa metodyka GitOps, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw, które chcą uruchamiać obciążenia na klastrach w różnych chmurach – zarówno publicznych, jak i prywatnych.
Wspólna platforma od rdzenia, przez brzeg sieci, po chmurę
Red Hat Enterprise Linux 9, jaką wiodąca na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500, rozszerza spójność, elastyczność i innowacyjność platformy na wdrożenia brzegowe. Obejmuje to kompleksowy zestaw funkcji zarządzania urządzeniami brzegowymi, umożliwiający scentralizowane sterowanie nadzorem i skalowaniem wdrożeń brzegowych, a także inteligentne cofanie dla systemu Podman w celu zwiększenia czasu bezawaryjnej pracy urządzeń brzegowych.
Red Hat uważa, że różnorodność sprzętu i możliwość wyboru przez klienta są kluczowe w przypadku otwartych ekosystemów chmur hybrydowych i brzegowych. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwość wyboru architektur bazowych przez klientów, do społeczności partnerów firmy Red Hat dołączyły dwa podmioty dostarczające rozwiązania w zakresie przetwarzania brzegowego:
l OnLogic oferuje certyfikowane przez Red Hat systemy, które mogą obejmować zarówno małe systemy przemysłowe bez wentylatorów, jak i wydajne, wytrzymałe systemy zdolne do obsługi obciążeń wykorzystujących zaawansowaną sztuczną inteligencję (AL) i uczenie maszynowe (ML).
l Minikomputery Intel NUC stały się podstawową technologią w całej branży, a najnowsze moduły NUC Element są obecnie certyfikowane dla systemów Red Hat Enterprise Linux 8 i 9. Jest to korzystna opcja dla przedsiębiorstw korzystających z systemów Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift na brzegu sieci.
Automatyzacja na dużą skalę, od chmury hybrydowej do brzegu sieci
Red Hat Ansible Automation Platform zaspokaja potrzeby w zakresie zarządzania i automatyzacji, aby zapewnić widoczność i spójność środowisk brzegowych w całej organizacji. Niedawne przeprojektowanie architektury Ansible Automation Platform miało na celu uproszczenie automatyzacji na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych. Sieć automatyzacji, wraz z nowo wprowadzoną funkcją wizualizacji, zapewnia jasny obraz lokalizacji, w których działa automatyzacja. Dzięki temu można ją elastycznie skalować wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, jak również szybko skalować moc obliczeniową w miarę rozwoju środowisk brzegowych i automatyzowania brzegowych przepływów pracy.
Cytaty
Francis Chow, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów operacyjnych w pojazdach oraz rozwiązań brzegowych (In-Vehicle Operating System and Edge), Red Hat
„Przetwarzanie brzegowe nie jest już dla przedsiębiorstw nową koncepcją, ponieważ zespoły IT i OT starają się przenosić środowiska brzegowe z fazy projektu do fazy produkcji, przy czym jednocześnie muszą sprostać zupełnie nowym wyzwaniom. Rozszerzenia inicjatywy Red Hat Edge obejmują kompleksowe zarządzanie siecią brzegową w systemie Red Hat Enterprise Linux 9, wszechstronne i skalowalne funkcje Ansible Automation Platform oraz możliwości udostępniania bezobsługowego zarówno w rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes, jak i Red Hat OpenShift. Rozszerzenia te pomagają w pokonaniu trudności związanych z wdrożeniem produkcyjnym oraz umożliwiają szersze wprowadzenie przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej”.
Dave McCarthy, wiceprezes ds. badań, dział usług w chmurze i infrastruktury, IDC
„Przetwarzanie brzegowe staje się podstawą działania coraz większej liczby przedsiębiorstw. Red Hat jest dobrze przygotowany, aby stać się czołowym dostawcą w tej dziedzinie . Według EdgeView 2022, globalnego badania trendów zakupowych przeprowadzonego przez IDC, tempo wdrażania rozwiązań brzegowych jest coraz szybsze – 74% przedsiębiorstw planuje zwiększyć wydatki na rozwiązania brzegowe w ciągu najbliższych dwóch lat. Strategia firmy Red Hat polegająca na włączaniu do istniejącej oferty technologicznej funkcji specyficznych dla infrastruktury brzegowej pozwala klientom traktować wdrożenia brzegowe jako rozszerzenie ich centrów przetwarzania danych, co zmniejsza złożoność i umożliwia utrzymanie spójności, niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura”.
Michael Kleiner, wiceprezes ds. inżynierii i zarządzania produktami, OnLogic
"Edge computing jest krytycznym elementem przyszłości otwartej chmury hybrydowej, ponieważ klienci coraz częściej dążą do gromadzenia i przetwarzania danych jak najbliżej użytkowników końcowych i punktów danych w celu podniesienia efektywności biznesu. Urządzenia sprzętowe OnLogic certyfikowane do pracy na brzegu w systemie Red Hat Enterprise Linux 9 umożliwią klientom usprawnienie ścieżki skalowania możliwości chmury hybrydowej za pomocą niezawodnych urządzeń brzegowych."
Dodatkowe zasoby
l Dowiedz się więcej o tym jak Red Hat umożliwia przetwarzanie brzegowe
l Dowiedz się więcej o Red Hat Summit
l Sprawdź jak Red Hat i Verizon wspólnie budują hybrydową sieć mobilną
l Odwiedź Red Hat Summit 2022 newsroom aby mieć dostęp do najnowszych informacji
l Odwiedź stronę Red Hat Summit na Facebooku
l Dowiedz się więcej o OpenShift Assisted Installer lub topologiach brzegowych, w tym single node, remote worker node oraz 3-node compact clusters
Pozostań w kontakcie z Red Hat
● Dowiedz się więcej o Red Hat
● Przeczytaj więcej informacji z Red Hat newsroom
● Zapoznaj się z Red Hat blog
● Śledź Red Hat na Twitterze
● Dołącz do Red Hat na Facebooku
● Obejrzyj materiały wideo Red Hat na YouTube
● Śledź Red Hat na LinkedIn
Informacje o firmie Red Hat Inc.
Red Hat jest największym dostawcą korporacyjnego oprogramowania open source na świecie. Firma działa w oparciu o społeczność, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie systemu Linux, chmury hybrydowej, kontenerów i Kubernetes. Pomaga klientom integrować nowe i dotychczasowe aplikacje IT, opracowywać aplikacje cloud native, budować środowiska oparte na jej najlepszym w branży systemie operacyjnym, a także automatyzować i zabezpieczać złożone środowiska informatyczne oraz nimi zarządzać. Nagradzane usługi wsparcia oraz szkolenia i doradztwo pozwoliły firmie Red Hat zdobyć pozycję zaufanego doradcy przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500. Jako strategiczny partner dostawców chmury, integratorów systemów, dostawców aplikacji, klientów i społeczności open source Red Hat pomaga firmom przygotować się na cyfrową przyszłość.
Stwierdzenia wybiegające w przyszłość
Niniejsza informacja prasowa może zawierać „stwierdzenia wybiegające w przyszłość” w rozumieniu amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość opisują aktualne oczekiwania, które dotyczą przyszłych zdarzeń i opierają się na pewnych założeniach. Obejmują one każde stwierdzenie, które nie ma bezpośredniego związku z faktami historycznymi lub aktualnymi zdarzeniami. Rzeczywiste wyniki mogą znacznie odbiegać o tych, które przedstawiono w stwierdzeniach wybiegających w przyszłość. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość zawarte w niniejszej informacji prasowej reprezentują poglądy firmy w dniu publikacji materiału i mogą ulec zmianie. Firma lub jej przedsiębiorstwo macierzyste International Business Machines Corporation (IBM) może w przyszłości zaktualizować niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość, wyraźnie wyłącza jednak wszelkie zobowiązanie do takiej aktualizacji. Niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość mogą nie reprezentować poglądów firmy w jakimkolwiek czasie po dacie publikacji niniejszej informacji prasowej.
Red Hat, Red Hat Enterprise Linux, logo Red Hat, JBoss, Ansible, Ceph, CloudForms, Gluster i OpenShift są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Red Hat, Inc. lub jej podmiotów zależnych w USA i innych krajach. Linux® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.