Komunikaty PR

Red Hat wprowadza do swojej oferty nowe funkcje przetwarzania brzegowego

2022-05-11  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Red Hat wprowadza do swojej oferty nowe funkcje przetwarzania brzegowego

Nowe funkcje i sprawdzone wzorce w otwartych technologiach chmury hybrydowej firmy Red Hat umożliwiają wdrażanie bezpiecznych, skalowalnych i łatwych w zarządzaniu środowisk brzegowych w różnych branżach

Boston, Massachusetts, konferencja Red Hat Summit, 10 maja 2022 r. – Red Hat, Inc., czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformował dzisiaj o wprowadzeniu nowych funkcji i rozszerzeń w swojej ofercie otwartych rozwiązań chmury hybrydowej, które mają na celu przyspieszenie wdrażania przez przedsiębiorstwa architektur przetwarzania brzegowego w ramach inicjatywy Red Hat Edge.. Ten zestaw nowych funkcji i możliwości, obejmujący całą ofertę rozwiązań, ma na celu pomóc klientom i partnerom w dostosowaniu się do wymagań przetwarzania brzegowego poprzez zmniejszenie złożoności, przyspieszenie wdrażania, poprawę bezpieczeństwa i usprawnienie zarządzania systemami od centrum przetwarzania danych po urządzenia brzegowe.

Red Hat Edge odzwierciedla dążenie firmy Red Hat do integracji przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej. Inicjatywa ta obejmuje szeroki zestaw otwartych technologii chmury hybrydowej, a wśród nich system Red Hat Enterprise Linux i platformę Red Hat OpenShift Platform Plus, które tworzą wspólną podstawę i infrastrukturę dla rozmaitych środowisk brzegowych. Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform umożliwia automatyzację środowisk brzegowych, a Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes zarządzanie chmurą z wykorzystaniem brzegowej pamięci masowej obsługiwanej przez rozwiązanie Red Hat OpenShift Data Foundation.

Usprawniona, inteligentna infrastruktura brzegowa

Red Hat OpenShift nadal koncentruje się na pomaganiu w przenoszeniu aplikacji bliżej użytkowników i danych na brzegu, jednocześnie usprawniając zarządzanie systemami IT o dużej skali. Rozwiązanie Zero-touch provisioning dla Red Hat OpenShift 4.10 ułatwia powtarzalne, zautomatyzowane dostarczanie infrastruktury brzegowej i obejmuje fabryczne przepływy pracy dla producentów oryginalnego sprzętu (OEM). Producenci OEM mogą wstępnie załadować relokowalny klaster Red Hat OpenShift na preferowany sprzęt, który klienci mogą następnie otrzymać jako w pełni działający, wstępnie zainstalowany klaster OpenShift.

Klienci mogą używać wstępnie skonfigurowanego Red Hat OpenShift do szybszego dostarczania radiowych sieci dostępowych (RAN) dla sieci komórkowych nowej generacji, wykrywania błędów w zakładach produkcyjnych i innych aplikacji przetwarzania brzegowego w niemal każdej rozproszonej lokalizacji. Pomaga to uprościć często skomplikowany proces integracji urządzeń brzegowych z istniejącymi platformami i ułatwia uruchamianie operacji zdalnych, nawet przy ograniczonym dostępie do wykwalifikowanych specjalistów IT.

Dodatkowe funkcje brzegowe do usług Red Hat OpenShift Platform Plus obejmują:

Zarządzanie topologiami brzegowymi OpenShift za pomocą rozwiązania Red Hat Advanced Cluster Management, w tym jednowęzłowymi klastrami OpenShift, węzłami dla pracowników zdalnych i 3-węzłowymi klastrami kompaktowymi. Pojedynczy klaster koncentratora Red Hat Advanced Cluster Management umożliwia wdrożenie 2000 jednowęzłowych klastrów OpenShift i zarządzanie nimi. Klienci mogą je wdrożyć i zarządzać nimi na brzegu sieci dzięki bezobsługowemu udostępnianiu. Aby zabezpieczyć te klastry, klienci mogą egzekwować zasady i wdrażać je na dużą skalę. Dzięki integracji z rozwiązaniem Ansible Automation Platform klienci mogą również zautomatyzować działania naprawcze w przypadku naruszeń zasad.

Obsługa jednowęzłowego systemu OpenShift za pomocą rozwiązania OpenShift Data Foundation 4.10 w wersji demonstracyjnej (technology preview) oraz dodanie blokowej pamięci masowej z dynamicznym udostępnianiem zasobów w celu uproszczenia dostępu, zwiększenia spójności danych i usług pamięci masowej na dużą skalę.

Dla zespołów IT, które muszą szybko tworzyć architektury brzegowe, nowe zatwierdzone wzorce Red Hat Edge zawierają kod niezbędny do szybszego budowania stosów brzegowych, co przyspiesza przejście od opracowania koncepcji do jej weryfikacji. Te nowe wzorce obejmują następujące elementy:

Diagnostyka medyczna, która wykorzystuje metodykę GitOps, aby pomóc pracownikom służby zdrowia w bardziej efektywnym i szybkim pozyskiwaniu, analizowaniu i przetwarzaniu obrazów i danych medycznych.  

Wielochmurowa metodyka GitOps, dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw, które chcą uruchamiać obciążenia na klastrach w różnych chmurach – zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Wspólna platforma od rdzenia, przez brzeg sieci, po chmurę

Red Hat Enterprise Linux 9, jaką wiodąca na świecie platforma linuksowa dla przedsiębiorstw z listy Fortune 500, rozszerza spójność, elastyczność i innowacyjność platformy na wdrożenia brzegowe. Obejmuje to kompleksowy zestaw funkcji zarządzania urządzeniami brzegowymi, umożliwiający scentralizowane sterowanie nadzorem i skalowaniem wdrożeń brzegowych, a także inteligentne cofanie dla systemu Podman w celu zwiększenia czasu bezawaryjnej pracy urządzeń brzegowych.

Red Hat uważa, że różnorodność sprzętu i możliwość wyboru przez klienta są kluczowe w przypadku otwartych ekosystemów chmur hybrydowych i brzegowych. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwość wyboru architektur bazowych przez klientów, do społeczności partnerów firmy Red Hat dołączyły dwa podmioty dostarczające rozwiązania w zakresie przetwarzania brzegowego:

OnLogic oferuje certyfikowane przez Red Hat systemy, które mogą obejmować zarówno małe systemy przemysłowe bez wentylatorów, jak i wydajne, wytrzymałe systemy zdolne do obsługi obciążeń wykorzystujących zaawansowaną sztuczną inteligencję (AL) i uczenie maszynowe (ML).

Minikomputery Intel NUC stały się podstawową technologią w całej branży, a najnowsze moduły NUC Element są obecnie certyfikowane dla systemów Red Hat Enterprise Linux 8 i 9. Jest to korzystna opcja dla przedsiębiorstw korzystających z systemów Red Hat Enterprise Linux i Red Hat OpenShift na brzegu sieci.

Automatyzacja na dużą skalę, od chmury hybrydowej do brzegu sieci

Red Hat Ansible Automation Platform zaspokaja potrzeby w zakresie zarządzania i automatyzacji, aby zapewnić widoczność i spójność środowisk brzegowych w całej organizacji. Niedawne przeprojektowanie architektury  Ansible Automation Platform miało na celu uproszczenie automatyzacji na masową skalę w chmurach hybrydowych i środowiskach brzegowych. Sieć automatyzacji, wraz z nowo wprowadzoną funkcją wizualizacji, zapewnia jasny obraz lokalizacji, w których działa automatyzacja. Dzięki temu można ją elastycznie skalować wszędzie tam, gdzie jest to potrzebne, jak również szybko skalować moc obliczeniową w miarę rozwoju środowisk brzegowych i automatyzowania brzegowych przepływów pracy.

Cytaty

Francis Chow, wiceprezes i dyrektor generalny działu systemów operacyjnych w pojazdach oraz rozwiązań brzegowych (In-Vehicle Operating System and Edge), Red Hat

„Przetwarzanie brzegowe nie jest już dla przedsiębiorstw nową koncepcją, ponieważ zespoły IT i OT starają się przenosić środowiska brzegowe z fazy projektu do fazy produkcji, przy czym jednocześnie muszą sprostać zupełnie nowym wyzwaniom. Rozszerzenia inicjatywy Red Hat Edge obejmują kompleksowe zarządzanie siecią brzegową w systemie Red Hat Enterprise Linux 9, wszechstronne i skalowalne funkcje Ansible Automation Platform oraz możliwości udostępniania bezobsługowego zarówno w rozwiązaniu Red Hat Advanced Cluster Management for Kubernetes, jak i Red Hat OpenShift. Rozszerzenia te pomagają w pokonaniu trudności związanych z wdrożeniem produkcyjnym oraz umożliwiają szersze wprowadzenie przetwarzania brzegowego w otwartej chmurze hybrydowej”.

Dave McCarthy, wiceprezes ds. badań, dział usług w chmurze i infrastruktury, IDC
„Przetwarzanie brzegowe staje się podstawą działania coraz większej liczby przedsiębiorstw. Red Hat jest dobrze przygotowany, aby stać się czołowym dostawcą w tej dziedzinie  . Według EdgeView 2022, globalnego badania trendów zakupowych przeprowadzonego przez IDC, tempo wdrażania rozwiązań brzegowych jest coraz szybsze – 74% przedsiębiorstw planuje zwiększyć wydatki na rozwiązania brzegowe w ciągu najbliższych dwóch lat. Strategia firmy Red Hat polegająca na włączaniu do istniejącej oferty technologicznej funkcji specyficznych dla infrastruktury brzegowej pozwala klientom traktować wdrożenia brzegowe jako rozszerzenie ich centrów przetwarzania danych, co zmniejsza złożoność i umożliwia utrzymanie spójności, niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura”.

Michael Kleiner, wiceprezes ds. inżynierii i zarządzania produktami, OnLogic
"Edge computing jest krytycznym elementem przyszłości otwartej chmury hybrydowej, ponieważ klienci coraz częściej dążą do gromadzenia i przetwarzania danych jak najbliżej użytkowników końcowych i punktów danych w celu podniesienia efektywności biznesu. Urządzenia sprzętowe OnLogic certyfikowane do pracy na brzegu w systemie Red Hat Enterprise Linux 9 umożliwią klientom usprawnienie ścieżki skalowania możliwości chmury hybrydowej za pomocą niezawodnych urządzeń brzegowych."

Dodatkowe zasoby

l  Dowiedz się więcej o tym jak Red Hat umożliwia przetwarzanie brzegowe

l  Dowiedz się więcej o  Red Hat Summit

l  Sprawdź jak Red Hat i Verizon wspólnie budują hybrydową sieć mobilną

l  Odwiedź Red Hat Summit 2022 newsroom aby mieć dostęp do najnowszych informacji

l  Odwiedź stronę Red Hat Summit na Facebooku

l  Dowiedz się więcej o OpenShift Assisted Installer lub topologiach brzegowych, w tym single node, remote worker node oraz 3-node compact clusters

Pozostań w kontakcie z Red Hat

●      Dowiedz się więcej o Red Hat

●      Przeczytaj więcej informacji z Red Hat newsroom

●      Zapoznaj się z Red Hat blog

●      Śledź Red Hat na Twitterze

●      Dołącz do Red Hat na Facebooku

●      Obejrzyj materiały wideo Red Hat na YouTube

●      Śledź Red Hat na LinkedIn

Informacje o firmie Red Hat Inc.

Red Hat jest największym dostawcą korporacyjnego oprogramowania open source na świecie. Firma działa w oparciu o społeczność, aby dostarczać niezawodne i wydajne technologie systemu Linux, chmury hybrydowej, kontenerów i Kubernetes. Pomaga klientom integrować nowe i dotychczasowe aplikacje IT, opracowywać aplikacje cloud native, budować środowiska oparte na jej najlepszym w branży systemie operacyjnym, a także automatyzować i zabezpieczać złożone środowiska informatyczne oraz nimi zarządzać. Nagradzane usługi wsparcia oraz szkolenia i doradztwo pozwoliły firmie Red Hat zdobyć pozycję zaufanego doradcy przedsiębiorstw z rankingu Fortune 500. Jako strategiczny partner dostawców chmury, integratorów systemów, dostawców aplikacji, klientów i społeczności open source Red Hat pomaga firmom przygotować się na cyfrową przyszłość.

Stwierdzenia wybiegające w przyszłość

Niniejsza informacja prasowa może zawierać „stwierdzenia wybiegające w przyszłość” w rozumieniu amerykańskiej ustawy Private Securities Litigation Reform Act z 1995 r. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość opisują aktualne oczekiwania, które dotyczą przyszłych zdarzeń i opierają się na pewnych założeniach. Obejmują one każde stwierdzenie, które nie ma bezpośredniego związku z faktami historycznymi lub aktualnymi zdarzeniami. Rzeczywiste wyniki mogą znacznie odbiegać o tych, które przedstawiono w stwierdzeniach wybiegających w przyszłość. Stwierdzenia wybiegające w przyszłość zawarte w niniejszej informacji prasowej reprezentują poglądy firmy w dniu publikacji materiału i mogą ulec zmianie. Firma lub jej przedsiębiorstwo macierzyste International Business Machines Corporation (IBM) może w przyszłości zaktualizować niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość, wyraźnie wyłącza jednak wszelkie zobowiązanie do takiej aktualizacji. Niniejsze stwierdzenia wybiegające w przyszłość mogą nie reprezentować poglądów firmy w jakimkolwiek czasie po dacie publikacji niniejszej informacji prasowej.

Red Hat, Red Hat Enterprise Linux, logo Red Hat, JBoss, Ansible, Ceph, CloudForms, Gluster i OpenShift są znakami towarowymi lub zastrzeżonymi znakami towarowymi firmy Red Hat, Inc. lub jej podmiotów zależnych w USA i innych krajach. Linux® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Linusa Torvaldsa w Stanach Zjednoczonych i innych krajach.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.