Red Hat z platformą automatyzacji Ansible dla środowiska Microsoft Azure
Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, łączącego wiodące na rynku mechanizmy automatyzacji w chmurach hybrydowych z obsługą wygodnego środowiska zarządzanego. Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure to efekt opartej na doświadczeniu współpracy firm Microsoft i Red Hat. Pozwala działom informatycznym przedsiębiorstw szybko przeprowadzić automatyzację i skalowanie w chmurze oraz uzyskać elastyczność umożliwiającą udostępnienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych narzutów i niepotrzebnej złożoności.
Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure klienci mogą w jeszcze większym stopniu zredukować tzw. koszty ogólne, mają dostęp do zintegrowanych rozliczeń z firmą Microsoft, najnowszych funkcji platformy Ansible Automation Platform oraz wszystkich rozwiązań wchodzących w skład tego chmurowego „pakietu”. Aby jak najszybciej korzystać z możliwości usługi, klienci Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure mogą korzystać z gotowej zawartości, która obejmuje istniejące procesy autonomizacji unikalne dla środowiska Azure. Użytkownicy mogą migrować aplikacje i zasoby podczas przechodzenia do chmury, przyspieszając wdrożenie i osiągając więcej benefitów z automatyzacji.
Większy potencjał automatyzacji dzięki zastosowaniu Red Hat Ansible Automation Platform
Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure wykorzystuje innowacyjne zmiany na bieżąco wprowadzane w produkcie, opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach związanych z przetwarzaniem w rozbudowanych środowiskach chmur hybrydowych. W wersji Ansible Automation Platform 2 wprowadzono samodzielne funkcje automatyzacji, umożliwiające obsługę klientów niezależnie od ich środowiska, tj. za pośrednictwem dostawców usług zarządzanych, we własnych centrach przetwarzania danych, w środowiskach brzegowych i w komercyjnych środowiskach chmurowych takich jak Azure. Możliwości adaptacji platformy do hybrydowych środowisk IT ułatwiają specjalistom zarządzanie procesami automatyzacji na dużą skalę, w różnych środowiskach i systemach, z zachowaniem ich spójności.
Nowe możliwości w Ansible Automation Platform 2.2 sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej wydajna na platformie Azure. Dla przykładu, Technologia podpisywania zawartości Ansible
pozwala osobom zajmującym się automatyzacją sprawdzać, czy uruchamiane w przedsiębiorstwie procedury zostały zweryfikowane i czy są one zgodne z przyjętymi zasadami. Dzięki temu zespoły informatyczne mogą korzystać z różnych źródeł zawartości, np. Red Hat Ansible Certified Content albo elementów udostępnianych przez społeczność użytkowników Ansible, z przekonaniem, że są one zgodne z wymaganiami przedsiębiorstwa dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności systemów.
Partnerzy tacy jak Accenture, CyberArk, F5 i Kyndryl poddali weryfikacji odpowiednie kolekcje treści Red Hat Ansible Certified Content i ogólne środowisko na platformie Microsoft Azure. Klienci mogą dzięki temu uruchamiać w chmurze dotychczas używane kolekcje i instrukcje, rozszerzając standardowe elementy automatyzacji, gdy jest to niezbędne w środowisku operacyjnym.
Dostępność
Platforma Red Hat Ansible Automation Platform jest już dostępna w Ameryce Północnej. Wkrótce stanie się dostępna na całym świecie. Funkcje Ansible Automation Platform 2.2 są dostępne dla klientów w wersji Technology Preview.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.