Komunikaty PR

Red Hat z platformą automatyzacji Ansible dla środowiska Microsoft Azure

2022-05-11  |  14:20
Biuro prasowe

Red Hat Inc., największy na świecie dostawca rozwiązań open source, poinformował o wprowadzeniu na rynek rozwiązania Red Hat Ansible Automation Platform dla Microsoft Azure, łączącego wiodące na rynku mechanizmy automatyzacji w chmurach hybrydowych z obsługą wygodnego środowiska zarządzanego. Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure to efekt opartej na doświadczeniu współpracy firm Microsoft i Red Hat. Pozwala działom informatycznym przedsiębiorstw szybko przeprowadzić automatyzację i skalowanie w chmurze oraz uzyskać elastyczność umożliwiającą udostępnienie dowolnej aplikacji w dowolnym miejscu bez dodatkowych narzutów i niepotrzebnej złożoności.

 

Dzięki platformie Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure klienci mogą w jeszcze większym stopniu zredukować tzw. koszty ogólne, mają dostęp do zintegrowanych rozliczeń z firmą Microsoft, najnowszych funkcji platformy Ansible Automation Platform oraz wszystkich rozwiązań wchodzących w skład tego chmurowego „pakietu”. Aby jak najszybciej korzystać z możliwości usługi, klienci Red Hat Ansible Automation Platform na platformie Azure mogą korzystać z gotowej zawartości, która obejmuje istniejące procesy autonomizacji unikalne dla środowiska Azure. Użytkownicy mogą migrować aplikacje i zasoby podczas przechodzenia do chmury, przyspieszając wdrożenie i osiągając więcej benefitów z automatyzacji.

Większy potencjał automatyzacji dzięki zastosowaniu Red Hat Ansible Automation Platform

Rozwiązanie Red Hat Ansible Automation Platform dla Azure wykorzystuje innowacyjne zmiany na bieżąco wprowadzane w produkcie, opracowane z myślą o zmieniających się potrzebach związanych z przetwarzaniem w rozbudowanych środowiskach chmur hybrydowych. W wersji Ansible Automation Platform 2 wprowadzono samodzielne funkcje automatyzacji, umożliwiające obsługę klientów niezależnie od ich środowiska, tj. za pośrednictwem dostawców usług zarządzanych, we własnych centrach przetwarzania danych, w środowiskach brzegowych i w komercyjnych środowiskach chmurowych takich jak Azure. Możliwości adaptacji platformy do hybrydowych środowisk IT ułatwiają specjalistom zarządzanie procesami automatyzacji na dużą skalę, w różnych środowiskach i systemach, z zachowaniem ich spójności.

 

Nowe możliwości w Ansible Automation Platform 2.2 sprawiają, że jest ona jeszcze bardziej wydajna na platformie Azure. Dla przykładu, Technologia podpisywania zawartości Ansible

pozwala osobom zajmującym się automatyzacją sprawdzać, czy uruchamiane w przedsiębiorstwie procedury zostały zweryfikowane i czy są one zgodne z przyjętymi zasadami. Dzięki temu zespoły informatyczne mogą korzystać z różnych źródeł zawartości, np. Red Hat Ansible Certified Content albo elementów udostępnianych przez społeczność użytkowników Ansible, z przekonaniem, że są one zgodne z wymaganiami przedsiębiorstwa dotyczącymi bezpieczeństwa i zgodności systemów.

 

Partnerzy tacy jak Accenture, CyberArk, F5 i Kyndryl poddali weryfikacji odpowiednie kolekcje treści Red Hat Ansible Certified Content i ogólne środowisko na platformie Microsoft Azure. Klienci mogą dzięki temu uruchamiać w chmurze dotychczas używane kolekcje i instrukcje, rozszerzając standardowe elementy automatyzacji, gdy jest to niezbędne w środowisku operacyjnym.

Dostępność

Platforma Red Hat Ansible Automation Platform jest już dostępna w Ameryce Północnej. Wkrótce stanie się dostępna na całym świecie. Funkcje Ansible Automation Platform 2.2 są dostępne dla klientów w wersji Technology Preview.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.