Rehabilitacja w domu - Neuroforma udostępnia bezpłatne demo programu
Neuroforma udostępnia bezpłatną wersję demonstracyjną programu do domowej rehabilitacji, który pomaga pacjentom w powrocie do sprawności lub w jej utrzymaniu.
- Pacjenci zyskują dostęp online do profesjonalnych, interaktywnych ćwiczeń.
- Do korzystania z programu wystarczy laptop lub tablet z kamerą internetową.
- Aplikacja dostępna pod adresem: https://app.neuroforma.pl/.
Ciągłość i regularność ćwiczeń w rehabilitacji to jeden z głównych czynników determinujących sukces leczenia. Szczególnie w przypadku rehabilitacji neurologicznej czas jest kluczowy. W terapii niemniej ważna od pracy w ośrodku z fizjoterapeutą jest samodzielna praca w domu. Pacjentom pomagają w tym programy komputerowe do domowej rehabilitacji. Jednym z nich jest Neuroforma, która udostępniła właśnie bezpłatnie demonstracyjną wersję próbną programu.
Neuroforma to program online do rehabilitacji funkcji ruchowych i poznawczych m.in. dla osób po przebytym udarze czy urazie mózgu, dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona). Wspiera ich w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Sprawdzi się również w profilaktyce prozdrowotnej seniorów czy u osób, które mają problemy w uczeniu się.
Program umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które poprawiają precyzję ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową, ruchomość stawów, siłę i wytrzymałość mięśni, ale też procesy spostrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć. Neuroforma, opierając się na idei tzw. dual-task, ćwiczy jednocześnie funkcje ruchowe i poznawcze. System został opracowany przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji i neuropsychologii a jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych.
Zasada działania programu jest prosta. Do ćwiczeń potrzebny jest jedynie komputer lub tablet z kamerą internetową oraz dostęp do Internetu. Pacjent widzi na ekranie swoje lustrzane odbicie. W zależności od ćwiczenia kieruje swoim odbiciem, by złapać, przesunąć czy uderzyć pojawiające się na ekranie przedmioty lub zrobić przed nimi unik. Kamera rejestruje jego ruchy, a program weryfikuje ich poprawność i monitoruje postępy. Z obsługą Neuroformy poradzą sobie nawet osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera.
– Za cel stawiamy sobie wsparcie motywacji pacjentów do regularnej rehabilitacji. By Neuroforma była w tym skuteczna, obok ekspertów z dziedziny rehabilitacji, współpracujemy również z samymi pacjentami. Dzięki temu program jest do nich dopasowany. Chcemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom i dlatego właśnie teraz udostępniamy demo. Program pozwala pacjentom, zgodnie z zaleceniami w związku z pandemią, zostać w domu i nie przerywać rehabilitacji – mówi Maciej Pawlisz, CEO firmy Titanis, właściciela marki Neuroforma.
Bezpłatne demo zawiera kilka pokazowych ćwiczeń. Żeby z niego skorzystać wystarczy otworzyć je na stronie www.neuroforma.pl. Wszystkie ćwiczenia i funkcje uruchamiane są w przeglądarce internetowej, nie wymagają instalacji ani dodatkowych urządzeń.
Pełna wersja programu Neuroforma dostępna będzie za kilka tygodni za 49 zł miesięcznie. Umożliwia kompleksowe wsparcie rehabilitacji pacjentów. W odróżnieniu od demo stanowić będzie kompletny zestaw ćwiczeń, zaprezentuje ćwiczącemu jego postępy w formie statystyk oraz zawierać będzie dodatkowe moduły grywalizacyjne wspierające systematyczność. Pełna wersja Neuroformy wzbogacona będzie również o funkcje społecznościowe – dzięki którym pacjenci mogą podejmować wspólne wyzwania w ćwiczeniach i nawzajem się dopingować. Dostępna będzie też opcja programu ze zdalną, indywidualną opieką fizjoterapeuty (Neuroforma PLUS) od 190 zł miesięcznie.
Dodatkowe informacje:
Bezpośredni link do demo Neuroformy: https://app.neuroforma.pl/
Film przedstawiający działanie Neuroformy: https://youtu.be/KRiOZ8RZHm4
Konsultacje, testy i badania Neuroformy: https://www.neuroforma.pl/nauka/
Neuroforma – rodzina produktów – programów komputerowych do rehabilitacji osób z problemami neurologicznymi m.in. dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona), po przebytym udarze czy urazie mózgu. Umożliwia wykonywanie interaktywnych, angażujących ćwiczeń i wspiera pacjentów w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Twórcy programów Neuroforma zwracają szczególną uwagę na równoczesne aktywizowanie u pacjenta funkcji ruchowych i poznawczych.
W skład rodziny produktów wchodzą 4 rozwiązania: Neuroforma, Neuroforma Plus, Neuroforma PRO i TeleNeuroforma. To produkty polskiej firmy technologicznej Titanis Sp. z o.o., która wykorzystuje technologie webowe, motion capture i rozszerzoną rzeczywistość do tworzenia oprogramowania wspierającego proces rehabilitacji.
www.neuroforma.pl

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.