Komunikaty PR

Rehabilitacja w domu - Neuroforma udostępnia bezpłatne demo programu

2020-05-06  |  15:50
Biuro prasowe

Neuroforma udostępnia bezpłatną wersję demonstracyjną programu do domowej rehabilitacji, który pomaga pacjentom w powrocie do sprawności lub w jej utrzymaniu.

  • Pacjenci zyskują dostęp online do profesjonalnych, interaktywnych ćwiczeń.
  • Do korzystania z programu wystarczy laptop lub tablet z kamerą internetową.
  • Aplikacja dostępna pod adresem: https://app.neuroforma.pl/.

Ciągłość i regularność ćwiczeń w rehabilitacji to jeden z głównych czynników determinujących sukces leczenia. Szczególnie w przypadku rehabilitacji neurologicznej czas jest kluczowy. W terapii niemniej ważna od pracy w ośrodku z fizjoterapeutą jest samodzielna praca w domu. Pacjentom pomagają w tym programy komputerowe do domowej rehabilitacji. Jednym z nich jest Neuroforma, która udostępniła właśnie bezpłatnie demonstracyjną wersję próbną programu.

Neuroforma to program online do rehabilitacji funkcji ruchowych i poznawczych m.in. dla osób po przebytym udarze czy urazie mózgu, dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona). Wspiera ich w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Sprawdzi się również w profilaktyce prozdrowotnej seniorów czy u osób, które mają problemy w uczeniu się.

Program umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które poprawiają precyzję ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową, ruchomość stawów, siłę i wytrzymałość mięśni, ale też procesy spostrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć. Neuroforma, opierając się na idei tzw. dual-task, ćwiczy jednocześnie funkcje ruchowe i poznawcze. System został opracowany przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji i neuropsychologii a jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych.

Zasada działania programu jest prosta. Do ćwiczeń potrzebny jest jedynie komputer lub tablet z kamerą internetową oraz dostęp do Internetu. Pacjent widzi na ekranie swoje lustrzane odbicie. W zależności od ćwiczenia kieruje swoim odbiciem, by złapać, przesunąć czy uderzyć pojawiające się na ekranie przedmioty lub zrobić przed nimi unik. Kamera rejestruje jego ruchy, a program weryfikuje ich poprawność i monitoruje postępy. Z obsługą Neuroformy poradzą sobie nawet osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera.

– Za cel stawiamy sobie wsparcie motywacji pacjentów do regularnej rehabilitacji. By Neuroforma była w tym skuteczna, obok ekspertów z dziedziny rehabilitacji, współpracujemy również z samymi pacjentami. Dzięki temu program jest do nich dopasowany. Chcemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom i dlatego właśnie teraz udostępniamy demo. Program pozwala pacjentom, zgodnie z zaleceniami w związku z pandemią, zostać w domu i nie przerywać rehabilitacji  – mówi Maciej Pawlisz, CEO firmy Titanis, właściciela marki Neuroforma.

Bezpłatne demo zawiera kilka pokazowych ćwiczeń. Żeby z niego skorzystać wystarczy otworzyć je na stronie www.neuroforma.pl. Wszystkie ćwiczenia i funkcje uruchamiane są w przeglądarce internetowej, nie wymagają instalacji ani dodatkowych urządzeń.

Pełna wersja programu Neuroforma dostępna będzie za kilka tygodni za 49 zł miesięcznie. Umożliwia kompleksowe wsparcie rehabilitacji pacjentów. W odróżnieniu od demo stanowić będzie kompletny zestaw ćwiczeń, zaprezentuje ćwiczącemu jego postępy w formie statystyk oraz zawierać będzie dodatkowe moduły grywalizacyjne wspierające systematyczność. Pełna wersja Neuroformy wzbogacona będzie również o funkcje społecznościowe – dzięki którym pacjenci mogą podejmować wspólne wyzwania w ćwiczeniach i nawzajem się dopingować. Dostępna będzie też opcja programu ze zdalną, indywidualną opieką fizjoterapeuty (Neuroforma PLUS) od 190 zł miesięcznie.

Dodatkowe informacje:

Bezpośredni link do demo Neuroformy: https://app.neuroforma.pl/

Film przedstawiający działanie Neuroformy: https://youtu.be/KRiOZ8RZHm4

Konsultacje, testy i badania Neuroformy: https://www.neuroforma.pl/nauka/

 

Neuroforma – rodzina produktów – programów komputerowych do rehabilitacji osób z problemami neurologicznymi m.in. dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona), po przebytym udarze czy urazie mózgu. Umożliwia wykonywanie interaktywnych, angażujących ćwiczeń i wspiera pacjentów w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Twórcy programów Neuroforma zwracają szczególną uwagę na równoczesne aktywizowanie u pacjenta funkcji ruchowych i poznawczych.

W skład rodziny produktów wchodzą 4 rozwiązania: Neuroforma, Neuroforma Plus, Neuroforma PRO i TeleNeuroforma. To produkty polskiej firmy technologicznej Titanis Sp. z o.o., która wykorzystuje technologie webowe, motion capture i rozszerzoną rzeczywistość do tworzenia oprogramowania wspierającego proces rehabilitacji.

www.neuroforma.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.