Rittal, Eplan, Cideon i GEC na targach SPS Trzy cyfrowe bliźniaki - budowanie i
Best Brands PR
Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl
W dniach 8-10 listopada odbędą się międzynarodowe targi SPS w Norymberdze podczas których firmy Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud przedstawią w jaki sposób połączyć trzy odrębne ekosystemy (systemy, produkty i procesy produkcyjne) z ich odpowiednimi cyfrowymi bliźniakami w celu rozwoju inteligentnej produkcji. Na wspólnym stoisku nr 121 w hali 3 pokazane zostanie rozwiązanie gwarantujące spójność danych w całym łańcuchu wartości szaf sterowania i rozdzielnic - od projektowania, przez dostawę i prefabrykację, aż po fazę eksploatacji zbudowanych rozwiązań. Dla zainteresowanych osób, którym nie uda się odwiedzić targów przygotowany został specjalny, wirtualny spacer, aby wziąć w nim udział wystarczy zarejestrować się pod linkiem - https://event.rittal.com/SPS2022_virtual_booth_tour
„Dane są tworzone w ekosystemach, które dzisiaj często są nadal niejednoznaczne w sieci. Jeśli możliwe jest stworzenie kompletnego cyfrowego bliźniaka dla zakładów, produktów i procesów produkcyjnych oraz ich inteligentne połączenie, będzie to dźwignia na drodze do inteligentnej produkcji” - mówi Markus Asch, dyrektor generalny Rittal International i Rittal Software Systems. „Targi SPS są idealnym miejscem do dialogu i szukania odpowiedzi na pytanie w jaki sposób dane cyfrowego bliźniaka mogą być lepiej wykorzystane w celu zwiększenia wartości w trakcie eksploatacji. Tam są ogromne możliwości.” – podsumowuje Markus Asch. Eplan i Rittal pracują nad rozwojem cyfrowego bliźniaka, który spowoduje, że dane mogą być wykorzystywane przez cały czas podczas pracy projektowej, prefabrykacji oraz użytkowania. Cideon dzięki doświadczeniu w zakresie CAD/CAM, PDM/PLM i konfiguracji produktu oferuje rozwiązania zwiększające spójność danych, a German Edge Cloud wykorzystuje informacje z danych pochodzących z maszyn do szybszego tworzenia sieci i wizualizacji procesów cyfrowego bliźniaka produkcyjnego. Docelowo zarządzanie produkcją wspierane przez IIoT za pomocą cyfrowego systemu produkcyjnego ONCITE ma na celu zwiększenie wydajności i elastyczności produkcji.
Cyfryzacja od projektowania po eksploatację
Wspólnym rozwiązaniem, które zaprezentowane zostanie podczas targów SPS w Norymberdze, jest spójność danych w całym łańcuchu wartości szaf sterowania i rozdzielnic - od projektowania, przez dostawę i prefabrykację po fazę eksploatacji. Dzięki temu prefabrykatorzy nie tylko oszczędzą czas i pieniądze w procesie prefabrykacji czy projektowania, ale dostarczą kompletne dane systemowe będące podstawą maksymalnej wydajności podczas eksploatacji, działań związanych z serwisem i konserwacją, jak i podłączeniem do systemów sieciowych monitorujących pracę całego procesu.
Większa prędkość dla elektrotechniki
Nowa platforma Eplan 2023 znacznie przyspiesza prace inżynierskie, a dzięki nowemu silnikowi graficznemu zapewnia jeszcze szybsze planowanie 3D. Dodatkowo Eplan eStock uzupełnia centralne zarządzanie artykułami w chmurze, a Eplan Harness proD wspiera użytkowników we wszystkich aspektach dotyczących okablowania maszyn. Z kolei rozwiązania Rittal przyspieszają łańcuch dostaw dzięki bezpłatnym konfiguratorom RiPanel i dostępnych "od ręki” serii Generacja X czyli skrzynki KX, obudowy AX, szafy VX z całą gamą akcesoriów systemowych umożliwiających budowę dowolnego rozwiązania dopasowanego do każdego projektu i warunków otoczenia.
Nowe maszyny i oprogramowanie dla warsztatu
Nowością firmy Rittal, która zostanie zaprezentowana na targach SPS jest Wire Terminal WT C10. Dzięki tej nowej wersji w pełni automatycznej skręcarki drutów będą one składane dziesięć razy szybciej niż ręcznie. Ten innowacyjny model oferuje również liczne ulepszenia, np. modułowe podejście do podawania i wyprowadzania drutów z nowym systemem przechowywania drutu i szybko wymienialnymi blokami podawania. Nowa architektura oprogramowania Wire Terminal zapewnia także bezproblemową integrację z Centrum Przetwarzania RiPanel. To oprogramowanie do zarządzania zadaniami wraz z aktualizacją zostanie także zaprezentowane podczas targów SPS. Z kolei Smart Mounting to najważniejsza innowacja firmy Eplan zaprojektowana na potrzeby warsztatu budowy szaf sterowniczych. Nowe oprogramowanie wizualizować będzie komponenty mechaniczne i elektryczne podczas konstruowania szafy sterowniczej, podczas gdy Eplan Smart Wiring prowadzi użytkownika przez okablowanie. Dzięki precyzyjnym instrukcjom pracy i wizualizacjom 3D rozbudowa jest łatwiejsza i bezbłędna - bez konieczności długiego szkolenia pracowników. Odwiedzający targi mogą otrzymać wszelkie szczegółowe informacje i porady na stoisku Eplan i Cideon (nr 238 w hali 6).
Dane IIoT do sprawnego zarządzania produkcją
Faza eksploatacji systemów dzięki danym systemowym w cyfrowej kieszeni na schematy - ePocket to znacznie więcej niż korzyści związane z konserwacją, aż 75% oszczędności energii uzyskać można dzięki nowym klimatyzatorom Blue e+ lub inteligentnym usługom. German Edge Cloud podczas targów SPS zaprezentuje w jaki sposób można zwiększyć wydajność i elastyczność produkcji, w sytuacji gdy dane z przemysłowych aplikacji IoT wpływają do sprawnego zarządzania procesami produkcyjnymi. Cyfrowy system produkcyjny ONCITE, oceniony ostatnio przez Pierre Audoin Consultants (PAC) jako „Najlepszy w swojej klasie”, łączy w sobie podstawowe komponenty, które wcześniej były oddzielne czyli zarządzanie produkcją z funkcjami MES i MOM w system o elastycznej architekturze, a przemysłowy Internet Rzeczy staje się bazą danych i wykorzystuje programowanie niskokodowe dla łatwego łączenia aplikacji. Dodatkowo Rittal oferuje rozwiązania z zakresu przetwarzania brzegowego do suwerennego przetwarzania danych.
Udział w targach lub… spacer wirtualny
Odwiedzający targi SPS w dniach 8-10 listopada w Norymberdze będą mogli zapoznać się ze szczegółami systemu i uzyskać szczegółowe informacje na stoiskach Rittal, Eplan, Cideon i GEC. Dla zainteresowanych osób, którym nie uda się odwiedzić targów przygotowany został specjalny, wirtualny spacer. Podczas 30-minutowego spotkania online zespół product managerów zaprezentuje bezpośrednio z targów najnowsze rozwiązania na żywo. Aby wziąć udział w wirtualnym spacerze wystarczy zarejestrować się – link do rejestracji:
https://event.rittal.com/SPS2022_virtual_booth_tour
Materiał zdjęciowy:
- Zdjęcie 1 (fri22210800.jpg): Rittal, Eplan, Cideon i German Edge Cloud pokazują trzy ekosystemy, które muszą być połączone z ich odpowiednimi cyfrowymi bliźniakami w celu inteligentnej produkcji: systemy, produkty i procesy produkcyjne.
- Zdjęcie 2 (fri22204000.jpg): „Dane są tworzone w ekosystemach, które często są nadal niekompletnie połączone w sieć. Jeśli możliwe jest stworzenie kompletnego cyfrowego bliźniaka dla systemów, produktów i procesów produkcyjnych, a następnie inteligentne połączenie ich, będzie to milowy krok na drodze do inteligentnej produkcji”, mówi Markus Asch, dyrektor generalny Rittal International i Rittal Software Systems.
O Rittal:
- Rittal z siedzibą w Herborn w Hesji jest jednym z wiodących światowych dostawców systemów do szaf sterowniczych, rozdziału mocy, klimatyzacji, infrastruktury IT oraz oprogramowania i usług. Rozwiązania systemowe Rittal można znaleźć w ponad 90 procentach wszystkich branż na całym świecie, np. w budowie maszyn i instalacji, przemyśle spożywczym i napojowym oraz w branży IT i telekomunikacji.
- Szeroki wachlarz usług oferowanych przez światowego lidera rynku obejmuje konfigurowalne szafy sterownicze, których dane są stale dostępne w całym procesie produkcyjnym. Inteligentne rozwiązania chłodnicze Rittal, zużywające nawet o 75 procent mniej energii i charakteryzujące się dużą przewagą pod względem emisji CO2, mogą komunikować się ze środowiskiem produkcyjnym i tworzyć innowacyjne procesy dla konserwacji i serwisu. Portfolio obejmuje innowacyjne rozwiązania IT, od szaf IT i modułowych centrów danych po rozwiązania obliczeniowe brzegowe i hiperskalowe.
- Wiodący dostawcy oprogramowania Eplan i Cideon uzupełniają łańcuch wartości o interdyscyplinarne rozwiązania projektowe, a Rittal Automation Systems o rozwiązania automatyzacji do budowy rozdzielnic.
- Rittal został założony w 1961 roku i jest największym przedsiębiorstwem zarządzanej przez właściciela grupy Friedhelm Loh. Grupa Friedhelm Loh odnosi międzynarodowy sukces dzięki 12 zakładom produkcyjnym i 94 filiom. Grupa firm zatrudnia 11 600 osób i osiągnęła w 2019 roku sprzedaż na poziomie 2,6 miliarda euro. firm
- Więcej informacji można znaleźć na stronach www.rittal.pl i www.friedhelm-loh-group.com.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.