Rockwell Automation wprowadza FLEXHA 5000
W listopadzie w trakcie targów Automation Fair 2022 w Chicago, firma Rockwell Automation zaczęła przyjmować zamówienia na swoją nową platformę I/O, FLEXHA 5000. Prezentacja nowego produktu była najpopularniejszym stoiskiem w hali wystawowej, gdzie Armand Prezioso, kierownik produktu w firmie Rockwell Automation, przedstawił gamę układów I/O o wysokiej dostępności. HA dosłownie oznacza wysoką dostępność, dostępność pięciu dziewiątek, czyli 99,999%. Wysyłka FLEXHA 5000 rozpocznie się w 2023 roku.
Już niebawem firmy z branży produkcyjnej i przetwórczej doświadczą większej elastyczności i niezawodności. FLEXHA 5000 umożliwia zintegrowane sterowanie systemami produkcyjnymi Connected Enterprise, przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania i zwiększeniu produktywności, dzięki skróceniu przestojów i czasu potrzebnego na inżynierię z dostępem do dodatkowej diagnostyki procesu za pośrednictwem oprogramowania HART Premier Integration in Studio 5000 Logix Designer. „Wykorzystaliśmy wkład Rady Doradczej Klientów Procesowych” — wyjaśnił Dan DeYoung, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Rockwell Automation.
Jak działa FLEXHA 5000?
Platforma I/O została zaprojektowana w celu zredukowania stopnia skomplikowania sprzętu i kosztów dzięki zastosowaniu wygodniej zintegrowanej konstrukcji, a moduły poprawiają komunikację dzięki łączności sieciowej 1 Gb EtherNet/IP, oferując wyższą prędkość i większą przepustowość. Ograniczając przestoje i czas prac inżynierskich przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, platforma została zaprojektowana jako inteligentniejsze i wydajniejsze rozwiązanie I/O.
„Klienci procesowi poszukują nowoczesnego, niezawodnego i elastycznego rozwiązania I/O, które zaspokoi ich podstawowe potrzeby w zakresie sterowania bezpieczeństwem procesu, jednocześnie skracając przestoje, minimalizując prace inżynieryjne oraz upraszczając konfigurację i konserwację” — powiedział DeYoung. „Dzięki szerokiej gamie opcji oferowanych przez tę platformę klienci mogą zobaczyć bardziej spójne operacje, skrócenie przestojów i zoptymalizowane rozmiary, które maksymalizują zwrot z ich zasobów”.
Gotowa do zastosowań procesowych platforma I/O FLEXHA 5000 pomaga klientom osiągnąć bardziej efektywny czas projektowania dzięki ścisłej integracji z zestawem instrukcji w systemie PlantPAx. Klienci mogą uzyskać wsparcie dla redundancji kontrolera ControlLogix 5580 w aplikacjach o wysokiej dostępności z oprogramowania Studio 5000 Logix Designer w wersji 35 lub nowszej i zapewnić bardziej spójne operacje o zwiększonej niezawodności.
Elastyczność projektowania i konserwacji platformy I/O FLEXHA 5000 pomaga klientom zoptymalizować zajmowaną powierzchnię, umożliwiając zamontowanie do 24 modułów I/O w jednym węźle, pionowo lub poziomo, w dowolnej kolejności modułów. Skrócenie przestojów można również osiągnąć dzięki uproszczonemu wyjmowaniu i wkładaniu pod napięciem (RIUP) oraz łatwym zmianom online.
„System może zawierać do trzech banków i mieć 24 moduły w jednym banku, co daje 192 punkty I/O dla trybu simplex lub 96 punktów I/O dla trybu duplex” — powiedział Prezioso. „Program PlantPAx System Estimator może być wykorzystany do wygenerowania zestawienia materiałów”.
Moduły I/O
Moduły I/O działają w temperaturach od -40 do 70°C (od -40 do 158°F) oraz w ekstremalnych środowiskach, aż do klasy GX z powłoką ochronną. Mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem klasy I, Div. 2, Strefa 2 oraz grupy A, B, C i D.
Moduł I/O FLEXHA 5000 ma wbudowaną diagnostykę, jest dostępny z inteligentnymi skrzynkami połączeniowymi, posiada indywidualną izolację kanałów, oferuje uniwersalne I/O dla poszczególnych kanałów, umożliwia łatwe okablowanie i jest konfigurowalny do pracy w trybie simplex lub duplex. Moduły I/O FLEXHA 5000 zawierają opcję uniwersalnej karty, która zapewnia elastyczność w wyborze I/O. Uniwersalne I/O upraszczają okablowanie w terenie, zmniejszają zapotrzebowanie na moduły zapasowe i skracają czas konserwacji. Wybór I/O jest konfigurowalny dla każdego kanału w czasie pracy jako analogowe lub dyskretne wejście lub wyjście obsługujące protokół HART. Moduły mogą być również skonfigurowane w trybie simplex lub duplex.
„FLEXHA 5000 pozwala nam wejść do przemysłu przetwórczego. Jest odporny na błędy” — wyjaśnił DeYoung. „Wszystko jest zduplikowane. Odcinek od modułu I/O do sterownika reprezentuje ostatnią milę transportu danych. Udoskonaliliśmy naszą sieć, a FLEXHA 5000 został zintegrowany z PlantPAx 5.2, rozszerzając jego ofertę jako nowoczesny system DCS”.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.