Komunikaty PR

Rockwell Automation wprowadza FLEXHA 5000

2022-12-06  |  12:00
Biuro prasowe

W listopadzie w trakcie targów Automation Fair 2022 w Chicago, firma Rockwell Automation zaczęła przyjmować zamówienia na swoją nową platformę I/O, FLEXHA 5000. Prezentacja nowego produktu była najpopularniejszym stoiskiem w hali wystawowej, gdzie Armand Prezioso, kierownik produktu w firmie Rockwell Automation, przedstawił gamę układów I/O o wysokiej dostępności. HA dosłownie oznacza wysoką dostępność, dostępność pięciu dziewiątek, czyli 99,999%. Wysyłka FLEXHA 5000 rozpocznie się w 2023 roku.

Już niebawem firmy z branży produkcyjnej i przetwórczej doświadczą większej elastyczności i niezawodności. FLEXHA 5000 umożliwia zintegrowane sterowanie systemami produkcyjnymi Connected Enterprise, przy jednoczesnym obniżeniu całkowitego kosztu posiadania i zwiększeniu produktywności, dzięki skróceniu przestojów i czasu potrzebnego na inżynierię z dostępem do dodatkowej diagnostyki procesu za pośrednictwem oprogramowania HART Premier Integration in Studio 5000 Logix Designer. „Wykorzystaliśmy wkład Rady Doradczej Klientów Procesowych” — wyjaśnił Dan DeYoung, wiceprezes ds. zarządzania produktami w firmie Rockwell Automation.

 

Jak działa FLEXHA 5000?

Platforma I/O została zaprojektowana w celu zredukowania stopnia skomplikowania sprzętu i kosztów dzięki zastosowaniu wygodniej zintegrowanej konstrukcji, a moduły poprawiają komunikację dzięki łączności sieciowej 1 Gb EtherNet/IP, oferując wyższą prędkość i większą przepustowość. Ograniczając przestoje i czas prac inżynierskich przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, platforma została zaprojektowana jako inteligentniejsze i wydajniejsze rozwiązanie I/O.

„Klienci procesowi poszukują nowoczesnego, niezawodnego i elastycznego rozwiązania I/O, które zaspokoi ich podstawowe potrzeby w zakresie sterowania bezpieczeństwem procesu, jednocześnie skracając przestoje, minimalizując prace inżynieryjne oraz upraszczając konfigurację i konserwację” — powiedział DeYoung. „Dzięki szerokiej gamie opcji oferowanych przez tę platformę klienci mogą zobaczyć bardziej spójne operacje, skrócenie przestojów i zoptymalizowane rozmiary, które maksymalizują zwrot z ich zasobów”.

Gotowa do zastosowań procesowych platforma I/O FLEXHA 5000 pomaga klientom osiągnąć bardziej efektywny czas projektowania dzięki ścisłej integracji z zestawem instrukcji w systemie PlantPAx. Klienci mogą uzyskać wsparcie dla redundancji kontrolera ControlLogix 5580 w aplikacjach o wysokiej dostępności z oprogramowania Studio 5000 Logix Designer w wersji 35 lub nowszej i zapewnić bardziej spójne operacje o zwiększonej niezawodności.

Elastyczność projektowania i konserwacji platformy I/O FLEXHA 5000 pomaga klientom zoptymalizować zajmowaną powierzchnię, umożliwiając zamontowanie do 24 modułów I/O w jednym węźle, pionowo lub poziomo, w dowolnej kolejności modułów. Skrócenie przestojów można również osiągnąć dzięki uproszczonemu wyjmowaniu i wkładaniu pod napięciem (RIUP) oraz łatwym zmianom online.

„System może zawierać do trzech banków i mieć 24 moduły w jednym banku, co daje 192 punkty I/O dla trybu simplex lub 96 punktów I/O dla trybu duplex” — powiedział Prezioso. „Program PlantPAx System Estimator może być wykorzystany do wygenerowania zestawienia materiałów”.

 

Moduły I/O

Moduły I/O działają w temperaturach od -40 do 70°C (od -40 do 158°F) oraz w ekstremalnych środowiskach, aż do klasy GX z powłoką ochronną. Mogą być stosowane w strefach zagrożonych wybuchem klasy I, Div. 2, Strefa 2 oraz grupy A, B, C i D.

Moduł I/O FLEXHA 5000 ma wbudowaną diagnostykę, jest dostępny z inteligentnymi skrzynkami połączeniowymi, posiada indywidualną izolację kanałów, oferuje uniwersalne I/O dla poszczególnych kanałów, umożliwia łatwe okablowanie i jest konfigurowalny do pracy w trybie simplex lub duplex. Moduły I/O FLEXHA 5000 zawierają opcję uniwersalnej karty, która zapewnia elastyczność w wyborze I/O. Uniwersalne I/O upraszczają okablowanie w terenie, zmniejszają zapotrzebowanie na moduły zapasowe i skracają czas konserwacji. Wybór I/O jest konfigurowalny dla każdego kanału w czasie pracy jako analogowe lub dyskretne wejście lub wyjście obsługujące protokół HART. Moduły mogą być również skonfigurowane w trybie simplex lub duplex.

FLEXHA 5000 pozwala nam wejść do przemysłu przetwórczego. Jest odporny na błędy” — wyjaśnił DeYoung. „Wszystko jest zduplikowane. Odcinek od modułu I/O do sterownika reprezentuje ostatnią milę transportu danych. Udoskonaliliśmy naszą sieć, a FLEXHA 5000 został zintegrowany z PlantPAx 5.2, rozszerzając jego ofertę jako nowoczesny system DCS”.

 

O firmie Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.