Komunikaty PR

Rockwell Automation wprowadza nowe, w pełni konfigurowalne monitory przemysłowe

2022-05-13  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.52 MB )

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), największa na świecie firma zajmująca się automatyką przemysłową oraz transformacją cyfrową, ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej linii monitorów przemysłowych, które pomogą konstruktorom maszyn zróżnicować ich maszyny oraz spełnić wymagania szerokiej gamy zastosowań.

Nowe monitory przemysłowe Allen-Bradley® ASEM 6300M, które stanowią część rodziny produktowej znanej wcześniej pod nazwą VersaView® 6300, dostępne są w kilku wariantach konstrukcyjnych. Warianty te dają znaczną wolność konstruktorom maszyn pod względem dostosowania monitorów do indywidualnych potrzeb na podstawie czynników takich jak koszty, wydajność, wygląd i styl.

Kluczowe warianty konstrukcyjne obejmują:

  • Modele ze stali nierdzewnej, w tym wersje ze stopniem ochrony IP66K oraz IP69K, sprostają potrzebom użytkowników, którzy wymagają wodoodporności.
  • Dostępne są również inne modele, które spełnią różnorodne potrzeby — od ekonomicznych wariantów wykonanych z aluminium po eleganckie, wysokiej klasy monitory z bezramkowym wyświetlaczem.
  • Wyświetlacze jedno i wielodotykowe umożliwiają konstruktorom maszyn dopasowanie monitorów do wybranego oprogramowania lub wymagań eksploatacyjnych danego użytkownika.
  • Rozmiary monitorów mieszczą się w zakresie od 8,4 do 24 cali oraz są dostępne w opcjach standardowych i szeroko ekranowych.
  • Opcja zdalna, która niebawem będzie dostępna, pozwala na umieszczenie monitora w odległości do 100 m od komputera PC, co sprawdzi się w zastosowaniach na długich liniach produkcyjnych.

„Monitory ASEM 6300 pozwolą konstruktorom maszyn wyróżnić ich ofertę na tle konkurencji zarówno w zakresie wydajności, jak i wyglądu”, mówi Lindsay Raspanti, menedżerka ds. produktu w Rockwell Automation. „Monitory te można dostosować do szerokiego zakresu różnorodnych zastosowań. Z połączenia wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości z nowoczesnym wyglądem powstały monitory, które wzbogacą nawet najbardziej wydajne inteligentne maszyny”.

Jakie funkcje i możliwości oferują?

  • Wszystkie monitory ASEM 6300M są wyposażone w wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, aby prezentować kluczowe informacje dotyczące produkcji w sposób czytelny i wyraźny.
  • Monitory mogą wyświetlać do czterech kafelków z informacjami na pojedynczym ekranie, co umożliwia operatorom nie tylko zapoznanie się z danymi o wydajności czy instrukcjami  roboczymi, ale także pozwala oglądać filmy w wysokiej rozdzielczości i obrazy z kamer w czasie rzeczywistym.
  • Monitory przemysłowe ASEM 6300M w połączeniu z przemysłowymi komputerami PC Allen-Bradley ASEM 6300B pozwalają konstruktorom maszyn zaoszczędzić cenny czas. Te dwa produkty bezproblemowo łączą się i integrują, redukując tym samym czas potrzebny inżynierom na skonfigurowanie monitorów do pracy z komputerami PC.
  • Monitory mają również standaryzowane wycięcie umożliwiające łatwą wymianę. Bez względu na to, czy konstruktor maszyn wybierze monitor standardowy czy szerokoekranowy, będzie mógł zmodernizować go do przyszłych wersji bez potrzeby zmiany konstrukcji maszyny.
  • Podczas opracowywania monitorów przemysłowych ASEM 6300M wykorzystano doświadczenie i technologię firmy ASEM — czołowego dostawcy cyfrowych technologii automatyzacji — którą firma Rockwell Automation przejęła w 2020 r.

 

O firmie Rockwell Automation

Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom

Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.

Transport

37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.

Prawo

Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.