Rodzina smartfonów motorola edge zdobywa nagrodę Red Dot za znakomity design
Wprowadzone niedawno do oferty motorola edge i motorola edge+ przyniosły Motoroli już drugą w tym roku nagrodę Red Dot. Dwa nowe urządzenia zgłoszone jako rodzina produktów zostały nagrodzone w najsłynniejszym na świecie konkursie wzorniczym za wyjątkowej jakości design. W 2020 roku do konkursu zgłoszono ponad 6500 produktów z 60 krajów, z czego jedynie 25% uzyskało to wyróżnienie.
Podejście wzornicze Motoroli zawsze koncentrowało się na zapewnianiu konsumentom innowacji, które zmieniają technologie w przydatne funkcje. Dotyczy to całej oferty produktów marki, ale motorola edge i motorola edge+ oferują użytkownikom najlepsze wrażenia, którym towarzyszy piękne, zadziwiająco funkcjonalne i zaawansowane wzornictwo — odważna i nowoczesna interpretacja tego, czym może być smartfon.
Głównymi celami przyświecającymi zespołowi twórców rodziny motorola edge były użyteczność, prostota, atrakcyjność i maksymalna wydajność. Udało się je osiągnąć między innymi dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi zakrzywionemu pod kątem 90°, systemowi aparatów o wysokiej rozdzielczości, pojemnej baterii i najszybszej w historii transmisji danych w sieciach 5G. Tym wysokiej klasy funkcjom musiał towarzyszyć równie imponujący wygląd i luksusowy styl — nawiązujący głębią i gradientem kolorów do murańskiego szkła. Wydajne i szybko działające wnętrze idealnie współgra z widocznymi na zewnątrz aparatami i ekranem o wysokiej rozdzielczości oraz donośnymi głośnikami.
Wiemy, jak ważne jest nie tylko zaspokajanie potrzeb konsumentów, ale i element zaskoczenia, a rodzina smartfonów motorola edge stanowi jeden krok na dłuższej drodze do płynnie i intuicyjnie działających urządzeń o przełomowym wzornictwie — powiedział Paul Pierce, szef Działu Wzornictwa Luksusowego i Innowacyjnego w Motoroli. Staramy się tworzyć urządzenia, które dostosowują się do użytkowników, a nie odwrotnie. W związku z tym wszystkie decyzje podejmowane podczas tworzenia tych nowych smartfonów koncentrowały się na konsumentach i zwiększaniu użyteczności dzięki praktycznej innowacyjności.
22 czerwca 2020 r. motorola edge i motorola edge+ zostaną eksponatami na wystawie „Kamienie milowe współczesnego wzornictwa” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen wraz ze wszystkimi nagrodzonymi produktami.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.