Rodzina smartfonów motorola edge zdobywa nagrodę Red Dot za znakomity design
Wprowadzone niedawno do oferty motorola edge i motorola edge+ przyniosły Motoroli już drugą w tym roku nagrodę Red Dot. Dwa nowe urządzenia zgłoszone jako rodzina produktów zostały nagrodzone w najsłynniejszym na świecie konkursie wzorniczym za wyjątkowej jakości design. W 2020 roku do konkursu zgłoszono ponad 6500 produktów z 60 krajów, z czego jedynie 25% uzyskało to wyróżnienie.
Podejście wzornicze Motoroli zawsze koncentrowało się na zapewnianiu konsumentom innowacji, które zmieniają technologie w przydatne funkcje. Dotyczy to całej oferty produktów marki, ale motorola edge i motorola edge+ oferują użytkownikom najlepsze wrażenia, którym towarzyszy piękne, zadziwiająco funkcjonalne i zaawansowane wzornictwo — odważna i nowoczesna interpretacja tego, czym może być smartfon.
Głównymi celami przyświecającymi zespołowi twórców rodziny motorola edge były użyteczność, prostota, atrakcyjność i maksymalna wydajność. Udało się je osiągnąć między innymi dzięki interaktywnemu wyświetlaczowi zakrzywionemu pod kątem 90°, systemowi aparatów o wysokiej rozdzielczości, pojemnej baterii i najszybszej w historii transmisji danych w sieciach 5G. Tym wysokiej klasy funkcjom musiał towarzyszyć równie imponujący wygląd i luksusowy styl — nawiązujący głębią i gradientem kolorów do murańskiego szkła. Wydajne i szybko działające wnętrze idealnie współgra z widocznymi na zewnątrz aparatami i ekranem o wysokiej rozdzielczości oraz donośnymi głośnikami.
Wiemy, jak ważne jest nie tylko zaspokajanie potrzeb konsumentów, ale i element zaskoczenia, a rodzina smartfonów motorola edge stanowi jeden krok na dłuższej drodze do płynnie i intuicyjnie działających urządzeń o przełomowym wzornictwie — powiedział Paul Pierce, szef Działu Wzornictwa Luksusowego i Innowacyjnego w Motoroli. Staramy się tworzyć urządzenia, które dostosowują się do użytkowników, a nie odwrotnie. W związku z tym wszystkie decyzje podejmowane podczas tworzenia tych nowych smartfonów koncentrowały się na konsumentach i zwiększaniu użyteczności dzięki praktycznej innowacyjności.
22 czerwca 2020 r. motorola edge i motorola edge+ zostaną eksponatami na wystawie „Kamienie milowe współczesnego wzornictwa” w Muzeum Wzornictwa Red Dot w Essen wraz ze wszystkimi nagrodzonymi produktami.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.