Komunikaty PR

Rozwiązania Dassault Systèmes pomagają szpitalowi Leishenshan w Wuhan

2020-04-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Zgodnie z nową strategią „From Things to Life” firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła podjęcie współpracy z chińską organizacją Central-South Architectural Design Institute (CSADI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dla inicjatyw związanych z symulowaniem i analizą rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym środowisku szpitala Leishenshan w chińskim Wuhan. Szpital Leishenshan, największy modułowy szpital zakaźny, w którym są leczeni m.in. pacjenci chorujący na COVID-19, powstał w ekspresowym tempie (14 dni), co odbiło się echem na całym świecie. Organizacja CSADI i Dassault Systèmes wykorzystują możliwości platformy 3DEXPERIENCE do symulowania rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemu wentylacyjnego szpitala oraz przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom.

Zadania zaprojektowania szpitala Leishenshan podjęła się organizacja CSADI, będąca chińskim partnerem strategicznym Dassault Systèmes. Jednym z kluczowych założeń projektu CSADI było zapobieżenie skażeniu sąsiadujących środowisk, a zwłaszcza zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń krzyżowych w budynku szpitala oraz wpływu na zewnętrzne społeczności i otoczenie. W tym celu firma Dassault Systèmes przekazała CSADI oprogramowanie SIMULIA XFlow, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, które umożliwia m.in. symulowanie obiegu płynów wewnątrz i na zewnątrz oraz symulację rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemów wentylacyjnych. SIMULIA XFlow wspiera także inne projekty realizowane w szpitalu Leishenshan.

– Technologie Dassault Systèmes są ukierunkowane na życie i przyszłość. Organizacja CSADI pokazała światu, co oznacza „chińskie tempo” podczas pracy nad projektem szpitala Leishenshan. Będziemy także używać zaawansowanego oprogramowania SIMULIA XFlow od Dassault Systèmes do symulowania dystrybucji powietrza w pomieszczeniach i optymalizacji rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze usuwanie skażeń z oddziałów, na których utrzymywane jest podciśnienie, w celu ochrony personelu medycznego – mówi Zhang Shen, dyrektor centrum inżynierii i technologii cyfrowych w CSADI. – Oprogramowanie SIMULIA XFlow pomoże nam także w symulowaniu wpływu emisji szpitalnych na otoczenie, co w perspektywie pomoże w projektowaniu kolejnych szpitali modułowych i doborze ich lokalizacji.

– Dassault Systèmes zobowiązało się zapewnić chińskim przedsiębiorstwom wsparcie technologiczne niezbędne w walce z COVID-19 oraz wesprzeć je w odbudowie po pokonaniu pandemii – mówi Ying Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału Dassault Systèmes. –Działalność naszej firmy koncentruje się nie tyle na produktach, co poprawie jakości życia. Nasza troska o życie ludzkie inspiruje nas do pozytywnych działań na rzecz środowiska w czasie pandemii oraz współpracy z CSADI. Każdego dnia widać korzyści oferowane przez platformę 3DEXPERIENCE, która nie tylko sprzyja współpracy, ale także pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnych kopii bliźniaczych. Systematyczne stosowanie jej w kontekście projektowania, inżynierii i produkcji usprawnia współpracę zdalną niezależnie od czasu i miejsca oraz pomaga wszystkim użytkownikom lepiej rozumieć, doświadczać i komunikować się. W obliczu panującego kryzysu podejście wykorzystujące bazującą na chmurze platformę współpracy 3D zastępuje dotychczasowy i nieefektywny system oparty na dokumentach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.