Komunikaty PR

Rozwiązania Dassault Systèmes pomagają szpitalowi Leishenshan w Wuhan

2020-04-20  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Nazarewicz
East Side Consulting GmbH

Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/

Zgodnie z nową strategią „From Things to Life” firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła podjęcie współpracy z chińską organizacją Central-South Architectural Design Institute (CSADI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dla inicjatyw związanych z symulowaniem i analizą rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym środowisku szpitala Leishenshan w chińskim Wuhan. Szpital Leishenshan, największy modułowy szpital zakaźny, w którym są leczeni m.in. pacjenci chorujący na COVID-19, powstał w ekspresowym tempie (14 dni), co odbiło się echem na całym świecie. Organizacja CSADI i Dassault Systèmes wykorzystują możliwości platformy 3DEXPERIENCE do symulowania rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemu wentylacyjnego szpitala oraz przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom.

Zadania zaprojektowania szpitala Leishenshan podjęła się organizacja CSADI, będąca chińskim partnerem strategicznym Dassault Systèmes. Jednym z kluczowych założeń projektu CSADI było zapobieżenie skażeniu sąsiadujących środowisk, a zwłaszcza zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń krzyżowych w budynku szpitala oraz wpływu na zewnętrzne społeczności i otoczenie. W tym celu firma Dassault Systèmes przekazała CSADI oprogramowanie SIMULIA XFlow, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, które umożliwia m.in. symulowanie obiegu płynów wewnątrz i na zewnątrz oraz symulację rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemów wentylacyjnych. SIMULIA XFlow wspiera także inne projekty realizowane w szpitalu Leishenshan.

– Technologie Dassault Systèmes są ukierunkowane na życie i przyszłość. Organizacja CSADI pokazała światu, co oznacza „chińskie tempo” podczas pracy nad projektem szpitala Leishenshan. Będziemy także używać zaawansowanego oprogramowania SIMULIA XFlow od Dassault Systèmes do symulowania dystrybucji powietrza w pomieszczeniach i optymalizacji rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze usuwanie skażeń z oddziałów, na których utrzymywane jest podciśnienie, w celu ochrony personelu medycznego – mówi Zhang Shen, dyrektor centrum inżynierii i technologii cyfrowych w CSADI. – Oprogramowanie SIMULIA XFlow pomoże nam także w symulowaniu wpływu emisji szpitalnych na otoczenie, co w perspektywie pomoże w projektowaniu kolejnych szpitali modułowych i doborze ich lokalizacji.

– Dassault Systèmes zobowiązało się zapewnić chińskim przedsiębiorstwom wsparcie technologiczne niezbędne w walce z COVID-19 oraz wesprzeć je w odbudowie po pokonaniu pandemii – mówi Ying Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału Dassault Systèmes. –Działalność naszej firmy koncentruje się nie tyle na produktach, co poprawie jakości życia. Nasza troska o życie ludzkie inspiruje nas do pozytywnych działań na rzecz środowiska w czasie pandemii oraz współpracy z CSADI. Każdego dnia widać korzyści oferowane przez platformę 3DEXPERIENCE, która nie tylko sprzyja współpracy, ale także pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnych kopii bliźniaczych. Systematyczne stosowanie jej w kontekście projektowania, inżynierii i produkcji usprawnia współpracę zdalną niezależnie od czasu i miejsca oraz pomaga wszystkim użytkownikom lepiej rozumieć, doświadczać i komunikować się. W obliczu panującego kryzysu podejście wykorzystujące bazującą na chmurze platformę współpracy 3D zastępuje dotychczasowy i nieefektywny system oparty na dokumentach.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: East Side Consulting GmbH
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.