Rozwiązania Dassault Systèmes pomagają szpitalowi Leishenshan w Wuhan
East Side Consulting GmbH
Paderewskiego 1E
05-120 Legionowo
nazarewicz|east-side-consulting.pl| |nazarewicz|east-side-consulting.pl
+48 660 469 706
www.east-side-consulting.com/
Zgodnie z nową strategią „From Things to Life” firma Dassault Systèmes (Euronext Paris: #13065, DSY.PA) ogłosiła podjęcie współpracy z chińską organizacją Central-South Architectural Design Institute (CSADI). Celem projektu jest zapewnienie wsparcia dla inicjatyw związanych z symulowaniem i analizą rozprzestrzeniania się wirusa w zamkniętym środowisku szpitala Leishenshan w chińskim Wuhan. Szpital Leishenshan, największy modułowy szpital zakaźny, w którym są leczeni m.in. pacjenci chorujący na COVID-19, powstał w ekspresowym tempie (14 dni), co odbiło się echem na całym świecie. Organizacja CSADI i Dassault Systèmes wykorzystują możliwości platformy 3DEXPERIENCE do symulowania rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemu wentylacyjnego szpitala oraz przeciwdziałania niepożądanym zdarzeniom.
Zadania zaprojektowania szpitala Leishenshan podjęła się organizacja CSADI, będąca chińskim partnerem strategicznym Dassault Systèmes. Jednym z kluczowych założeń projektu CSADI było zapobieżenie skażeniu sąsiadujących środowisk, a zwłaszcza zminimalizowanie prawdopodobieństwa wystąpienia zakażeń krzyżowych w budynku szpitala oraz wpływu na zewnętrzne społeczności i otoczenie. W tym celu firma Dassault Systèmes przekazała CSADI oprogramowanie SIMULIA XFlow, bazujące na platformie 3DEXPERIENCE, które umożliwia m.in. symulowanie obiegu płynów wewnątrz i na zewnątrz oraz symulację rozprzestrzeniania się wirusa za pośrednictwem systemów wentylacyjnych. SIMULIA XFlow wspiera także inne projekty realizowane w szpitalu Leishenshan.
– Technologie Dassault Systèmes są ukierunkowane na życie i przyszłość. Organizacja CSADI pokazała światu, co oznacza „chińskie tempo” podczas pracy nad projektem szpitala Leishenshan. Będziemy także używać zaawansowanego oprogramowania SIMULIA XFlow od Dassault Systèmes do symulowania dystrybucji powietrza w pomieszczeniach i optymalizacji rozwiązań pozwalających na skuteczniejsze usuwanie skażeń z oddziałów, na których utrzymywane jest podciśnienie, w celu ochrony personelu medycznego – mówi Zhang Shen, dyrektor centrum inżynierii i technologii cyfrowych w CSADI. – Oprogramowanie SIMULIA XFlow pomoże nam także w symulowaniu wpływu emisji szpitalnych na otoczenie, co w perspektywie pomoże w projektowaniu kolejnych szpitali modułowych i doborze ich lokalizacji.
– Dassault Systèmes zobowiązało się zapewnić chińskim przedsiębiorstwom wsparcie technologiczne niezbędne w walce z COVID-19 oraz wesprzeć je w odbudowie po pokonaniu pandemii – mówi Ying Zhang, dyrektor zarządzający chińskiego oddziału Dassault Systèmes. –Działalność naszej firmy koncentruje się nie tyle na produktach, co poprawie jakości życia. Nasza troska o życie ludzkie inspiruje nas do pozytywnych działań na rzecz środowiska w czasie pandemii oraz współpracy z CSADI. Każdego dnia widać korzyści oferowane przez platformę 3DEXPERIENCE, która nie tylko sprzyja współpracy, ale także pozwala w pełni korzystać z dobrodziejstw technologii wirtualnych kopii bliźniaczych. Systematyczne stosowanie jej w kontekście projektowania, inżynierii i produkcji usprawnia współpracę zdalną niezależnie od czasu i miejsca oraz pomaga wszystkim użytkownikom lepiej rozumieć, doświadczać i komunikować się. W obliczu panującego kryzysu podejście wykorzystujące bazującą na chmurze platformę współpracy 3D zastępuje dotychczasowy i nieefektywny system oparty na dokumentach.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.