Komunikaty PR

Rozwiązanie IAM.cloud dostępne już w Polsce

2022-01-21  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.21 MB )

Firma QDP Sp. z o.o. podpisała umowę partnerską z IPG Group – pionierem i ekspertem Identity Governance and Administration (ang. IGA) oferującym organizacjom na całym świecie kompleksowe i innowacyjne podejście do IAM. 

QDP Sp. z o.o. jako przedstawiciel IPG Group w Polsce wprowadził do oferty innowacyjne na naszym rynku rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem w oparciu o chmurę: IAM.cloud. To nowoczesne chmurowe rozwiązanie klasy IDaaS (Identity as a Service – tożsamość jako usługa) wprowadzone na rynek przez IPG Group w 2021 r. do obsługi najważniejszych procesów IAM w organizacji. W ramach współpracy partnerskiej QDP zapewni wdrożenie, obsługę oraz wsparcie techniczne IAM.cloud w Polsce.  

IAM.cloud to oparte na chmurze innowacyjne rozwiązanie, które automatyzuje i ułatwia zarządzanie wszystkimi istotnymi procesami IAM w organizacji. Rozwiązanie działa w chmurze Microsoft Azure, łącząc wszystkie najlepsze cechy IDaaS oraz elastyczność rozwiązań on-prem. 

W oparciu o najlepsze praktyki IAM.cloud zapewnia pełną kontrolę i zarządzanie procesami IAM w organizacji: zarządzanie cyklem życia tożsamości i kont użytkowników, uprawnieniami, dostępem do danych i aplikacji. IAM.cloud wyróżnia innowacyjne podejście do IAM – organizacja po wdrożeniu otrzymuje rozwiązanie już ze wstępnie skonfigurowanymi wszystkimi standardowymi funkcjami i procesami (polityki compliance, governance, standardowe konektory np. AD, Exchange, LDAP, SAP). 

Oszczędność czasu i kosztów
IAM.cloud jest oferowane jako SaaS – stała opłata licencyjna ułatwia zarządzanie kosztami i planowanie budżetu, a sama inwestycja jest wliczana do kosztów operacyjnych klienta. Wpływa to na obniżenie całkowitego kosztu posiadania(TCO), jak i skrócenie czasu uzyskania korzyści (TTV). Ponadto do zarządzania całym systemem IAM nie jest wymagana specjalistyczna wiedza ani zatrudnianie dodatkowych pracowników – pełne wsparcie związane z wdrożeniem i obsługą IAM.cloud zapewnia firma QDP. 

Korzystając z IAM.cloud organizacje nie muszą utrzymywać, unowocześniać i wymieniać sprzętu i technologii IAM - otrzymują aktualizacje, patche, monitorowanie systemów, nowe funkcje i stałe wsparcie techniczne. To wszystko automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem w organizacji oraz wpływa na znaczne obniżenie kosztów. Dzięki IAM.cloud organizacje nie potrzebują wewnętrznych zasobów ani własnej infrastruktury IT do obsługi procesów IAM, a cały proces wdrożenia jest kilkukrotnie szybszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami IAM.

Większe bezpieczeństwo

Zarządzane i kontrolowane w niewłaściwy sposób procesy IAM są dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa organizacji i mogą prowadzić do wystąpienia niezgodności z przepisami. IAM.cloud zapewnia większe bezpieczeństwo organizacji oraz spełnienie wymagań dotyczących zapewnienia zgodności z regulacjami i przepisami (compliance). Wszyscy użytkownicy są uwierzytelniani i autoryzowani zgodnie z zasadami i rolami ustalonymi przez organizację. IAM.cloud to rozszerzenie infrastruktury klienta o kompleksowe funkcje IAM. Rozwiązanie działa w oparciu o sprawdzone i ustandaryzowane technologie (konteneryzacja z Kubernetes), a wszystkie operacje są bezpieczne. Dane klientów są odseparowane (każdy klient otrzymuje własną dedykowaną instancję), zastosowano również oddzielne mechanizmy uwierzytelniania i szyfrowania instancji klienta za pomocą technologii Azure (AES256). Dane klientów są zapisywane i przechowywane zgodnie z obowiązującymi lokalnie przepisami i regulacjami. 

Proces zarządzania tożsamościami w organizacji jest coraz bardziej złożony. Przenoszenie przez firmy tradycyjnej infrastruktury IT do chmury wiąże się ze zwiększeniem potrzeb w zakresie zapewnienia bezpiecznego i elastycznego zarządzania tożsamością i dostępem. Ponadto rosnąca fala cyberzagrożeń, gdzie tożsamość staje się celem cyberprzestępców, sprawia, że IAM ma obecnie krytyczne znaczenie dla bezpieczeństwa cybernetycznego. IAM.cloudwyróżnia nowoczesne i kompleksowe podejście do IAM. Rozwiązanie automatyzuje i ułatwia zarządzanie tożsamością i dostępem, zwiększa poziom bezpieczeństwa cybernetycznego organizacji i daje wymierne korzyści finansowe. IAM.cloud dostarcza kompleksowy zestaw narzędzi, które w oparciu o najlepsze praktyki pozwalają na bezpieczne zarządzanie kontami i dostępem w każdej organizacji. 

 

_________________________________________

QDP Sp. z o.o. (wcześniej Quest-Dystrybucja Sp. z o.o.) - dostawca rozwiązań teleinformatycznych, integrujący kompleksowe systemy w obszarach zarządzania operacjami i rozwoju IT oraz cyberbezpieczeństwa. Przedstawiciel wiodących na rynku producentów oprogramowania: ApiOmat/Easy Software, Broadcom, Cymulate, Secret Double Octopus, InfoBay, Sasa Software, SMA, Micro Focus, IPG Group, Yubico oraz partner Platinum Plus firm One Identity i Quest Software. Dzięki bezpośredniej współpracy z producentami spółka zapewnia wsparcie w zakresie wdrożenia i użytkowania oferowanego oprogramowania. W szerokiej ofercie produktowej QDP znajdują się rozwiązania upraszczające zarządzanie bazami danych i infrastrukturą Microsoft, optymalizujące i poprawiające efektywność środowisk hybrydowych, poprawiające poziom cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwa dostępu do informacji oraz automatyzujące procesy biznesowe.
Więcej informacji: www.qdp.com.pl

 

IPG Group jest od ponad 20 lat pionierem i ekspertem w dziedzinie Identity and Governance Management. Znane firmy ze wszystkich branż w Szwajcarii, Niemczech i Austrii - a także organizacje administracji publicznej - polegają na usługach i wiedzy IPG w zakresie kompleksowej ochrony danych użytkowników i praw dostępu. IPG jest partnerem największych producentów oprogramowania. W 2020 roku firma wygenerowała sprzedaż na poziomie 21 mln euro i od 2001 r. zrealizowała z sukcesem ponad 1000 projektów. Firma zatrudnia obecnie 130 osób. Od początku 2021 r. IPG Group jest częścią Grupy TIMETOACT. 
Więcej informacji: www.ipg-group.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce Biuro prasowe
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).
IT i technologie Showroom VisionCube z Sony Crystal LED
2024-06-27 | 16:15

Showroom VisionCube z Sony Crystal LED

Atutem showroomów jest możliwość przetestowania wysoko zaawansowanych rozwiązań przed zakupem. To szansa na rozmowę z ekspertami, aby pozyskać wiedzę, sprecyzować oczekiwania i na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.