Ruszył nabór do raportu "Strong Leaders Creator in IT”
26 lutego wystartował nabór przedsiębiorstw działających w obszarze nowych technologii do raportu “Strong Leaders Creator in IT”. Opracowanie ma być podręcznikiem prezentującym dobre praktyki, który pokaże jak w firmach, w myśl popularnej idei diversity&inclusion, stymulowany jest rozwój pracowników.
Temat diversity&inclusion staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej firm wprowadza też tę ideę w swoją kulturę organizacji i stosuje ją w podejściu do pracowników. Raport “Strong Leaders Creator in IT” ma sprawdzić, jak do tematu wykluczenia i różnorodności podchodzą firmy z obszaru nowych technologii działające w Polsce. Ma też pokazać, jak - w branży uchodzącej za męską - tworzone jest przyjazne i rozwojowe środowisko pracy także
dla kobiet.
Najważniejszym celem raportu jest zebranie w jednym miejscu najlepszych praktyk, jakie stosują firmy technologiczne. “Chcemy, aby nasz raport stał się podręcznikiem po najlepszych praktykach. Praktykach,
które mogą stać się inspiracją dla firm, które dopiero kształtują kulturę organizacji i szukają ciekawych rozwiązań.” - mówi Anita Kijanka, inicjatorka projektu i właścicielka agencji PR Come Creations Group.
Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady praktyk otrzyma wyróżnienie - tytuł “Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę, a jej działania będą szeroko promowane przez inicjatywę “Strong Women in IT”. Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od od wielkości zatrudnionych osób: do 50, powyżej 50, powyżej 250.
“Zapraszamy do udziału wszystkie firmy z obszaru nowych technologii - zarówno te mniejsze organizacje, jak i duże przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś właścicielem lub pracujesz w firmie, która daje równe szanse rozwoju i kreuje liderów, pochwal się swoimi praktykami. Być może rozwiązania stosowane w Twojej firmie staną się inspiracją dla innych” - zachęca Anita Kijanka.
Firmy technologiczne mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie https://strongleadersinit.com/ do 30 kwietnia 2020 roku. Wyniki zostaną zebrane w raporcie i przedstawione podczas Gali połączonej z konferencją oraz wręczeniem wyróżnień i statuetek 27 maja 2020 roku w Warszawie.
“Strong Leaders Creator in IT” to kolejna edycja inicjatywy, za którą stoi agencja Come Creations Group działająca w obszarze komunikacji firm z branży nowych technologii. Poprzedni raport “Strong Women in IT” skupił się na pokazaniu sylwetek kobiet na wysokich stanowiskach w technologiach.
Kup monitor MSI QD-OLED i odbierz epickie nagrody. Darmowa gra S.T.A.L.K.E.R. 2
Jason Statham w World of Tanks
Motorola sypie prezentami. Kup smartfon i odbierz słuchawki lub voucher
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.