Ruszył nabór do raportu "Strong Leaders Creator in IT”
26 lutego wystartował nabór przedsiębiorstw działających w obszarze nowych technologii do raportu “Strong Leaders Creator in IT”. Opracowanie ma być podręcznikiem prezentującym dobre praktyki, który pokaże jak w firmach, w myśl popularnej idei diversity&inclusion, stymulowany jest rozwój pracowników.
Temat diversity&inclusion staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej firm wprowadza też tę ideę w swoją kulturę organizacji i stosuje ją w podejściu do pracowników. Raport “Strong Leaders Creator in IT” ma sprawdzić, jak do tematu wykluczenia i różnorodności podchodzą firmy z obszaru nowych technologii działające w Polsce. Ma też pokazać, jak - w branży uchodzącej za męską - tworzone jest przyjazne i rozwojowe środowisko pracy także
dla kobiet.
Najważniejszym celem raportu jest zebranie w jednym miejscu najlepszych praktyk, jakie stosują firmy technologiczne. “Chcemy, aby nasz raport stał się podręcznikiem po najlepszych praktykach. Praktykach,
które mogą stać się inspiracją dla firm, które dopiero kształtują kulturę organizacji i szukają ciekawych rozwiązań.” - mówi Anita Kijanka, inicjatorka projektu i właścicielka agencji PR Come Creations Group.
Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady praktyk otrzyma wyróżnienie - tytuł “Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę, a jej działania będą szeroko promowane przez inicjatywę “Strong Women in IT”. Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od od wielkości zatrudnionych osób: do 50, powyżej 50, powyżej 250.
“Zapraszamy do udziału wszystkie firmy z obszaru nowych technologii - zarówno te mniejsze organizacje, jak i duże przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś właścicielem lub pracujesz w firmie, która daje równe szanse rozwoju i kreuje liderów, pochwal się swoimi praktykami. Być może rozwiązania stosowane w Twojej firmie staną się inspiracją dla innych” - zachęca Anita Kijanka.
Firmy technologiczne mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie https://strongleadersinit.com/ do 30 kwietnia 2020 roku. Wyniki zostaną zebrane w raporcie i przedstawione podczas Gali połączonej z konferencją oraz wręczeniem wyróżnień i statuetek 27 maja 2020 roku w Warszawie.
“Strong Leaders Creator in IT” to kolejna edycja inicjatywy, za którą stoi agencja Come Creations Group działająca w obszarze komunikacji firm z branży nowych technologii. Poprzedni raport “Strong Women in IT” skupił się na pokazaniu sylwetek kobiet na wysokich stanowiskach w technologiach.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.