Ruszył nabór do raportu "Strong Leaders Creator in IT”
26 lutego wystartował nabór przedsiębiorstw działających w obszarze nowych technologii do raportu “Strong Leaders Creator in IT”. Opracowanie ma być podręcznikiem prezentującym dobre praktyki, który pokaże jak w firmach, w myśl popularnej idei diversity&inclusion, stymulowany jest rozwój pracowników.
Temat diversity&inclusion staje się coraz bardziej popularny. Coraz więcej firm wprowadza też tę ideę w swoją kulturę organizacji i stosuje ją w podejściu do pracowników. Raport “Strong Leaders Creator in IT” ma sprawdzić, jak do tematu wykluczenia i różnorodności podchodzą firmy z obszaru nowych technologii działające w Polsce. Ma też pokazać, jak - w branży uchodzącej za męską - tworzone jest przyjazne i rozwojowe środowisko pracy także
dla kobiet.
Najważniejszym celem raportu jest zebranie w jednym miejscu najlepszych praktyk, jakie stosują firmy technologiczne. “Chcemy, aby nasz raport stał się podręcznikiem po najlepszych praktykach. Praktykach,
które mogą stać się inspiracją dla firm, które dopiero kształtują kulturę organizacji i szukają ciekawych rozwiązań.” - mówi Anita Kijanka, inicjatorka projektu i właścicielka agencji PR Come Creations Group.
Przedsiębiorstwo, które zaprezentuje najciekawsze przykłady praktyk otrzyma wyróżnienie - tytuł “Strong Leaders Creator in IT” oraz statuetkę, a jej działania będą szeroko promowane przez inicjatywę “Strong Women in IT”. Wyróżnienie zostanie wręczone firmom w 3 kategoriach w zależności od od wielkości zatrudnionych osób: do 50, powyżej 50, powyżej 250.
“Zapraszamy do udziału wszystkie firmy z obszaru nowych technologii - zarówno te mniejsze organizacje, jak i duże przedsiębiorstwa. Jeśli jesteś właścicielem lub pracujesz w firmie, która daje równe szanse rozwoju i kreuje liderów, pochwal się swoimi praktykami. Być może rozwiązania stosowane w Twojej firmie staną się inspiracją dla innych” - zachęca Anita Kijanka.
Firmy technologiczne mogą zgłaszać swój udział poprzez formularz dostępny na stronie https://strongleadersinit.com/ do 30 kwietnia 2020 roku. Wyniki zostaną zebrane w raporcie i przedstawione podczas Gali połączonej z konferencją oraz wręczeniem wyróżnień i statuetek 27 maja 2020 roku w Warszawie.
“Strong Leaders Creator in IT” to kolejna edycja inicjatywy, za którą stoi agencja Come Creations Group działająca w obszarze komunikacji firm z branży nowych technologii. Poprzedni raport “Strong Women in IT” skupił się na pokazaniu sylwetek kobiet na wysokich stanowiskach w technologiach.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.