SaldeoSMART i ACME LABS wprowadzają na rynek eZNACZEK
Symetria PR
Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr
Podniesienie poziomu bezpieczeństwa e-maili – to cel najnowszej funkcji wprowadzonej do systemu SaldeoSMART. eZNACZEK potwierdzi, że wiadomość pochodzi ze sprawdzonego źródła, i zapewni użytkownikom programu dodatkową ochronę przed cyberatakami. Rozwiązanie powstało w wyniku współpracy SaldeoSMART z ACME LABS, firmą zajmującą się rozwojem technologii zabezpieczających komunikację elektroniczną.
Według “Raportu bezpieczeństwa e-mail 2020” stworzonego przez EmailLabs w 2019 roku przesłaliśmy w sumie aż 293 mld wiadomości e-mail. Było ich o 13 mld więcej niż w roku 2018. Wszystko wskazuje na to, że popularność tego kanału komunikacji będzie się utrzymywać na wysokim poziomie także w kolejnych latach.
E-mail staje się podstawową formą kontaktu z klientem również w branży księgowej. Co istotne, w wiadomościach przesyłanych przez biura rachunkowe i pracowników działów księgowych znajdują się często dane wrażliwe, które wymagają zastosowania zaawansowanych środków bezpieczeństwa. Opracowana przez ACME i wdrożona przez SaldeoSMART technologia dodatkowo ochroni przychodzące e-maile. Specjalny eZNACZEK, który jest dołączany do wiadomości, składa się z ciągu liter, cyfr bądź znaków specjalnych i pozwala rozpoznać, że wysłany e-mail pochodzi z programu SaldeoSMART.
- Chcieliśmy, aby nasze rozwiązanie było intuicyjne i proste do zastosowania. Dlatego eZNACZEK jest generowany automatycznie, a następnie administrator konta może dowolnie go zmienić. Dzięki temu technologia od ACME LABS nie będzie skomplikowana w codziennym użytkowaniu – wyjaśnia Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT, producenta SaldeoSMART.
Nową opcję będzie można ustawić na poziomie konta administratora biura rachunkowego, firmy oraz z konta klienta biura. W ten sposób eZNACZEK pojawi się w tytułach e-maili przesyłanych do wszystkich użytkowników systemu pracujących w ramach danego konta.
- Stale dbamy o bezpieczeństwo użytkowników SaldeoSMART. Komunikaty generowane przez program przesyłane są także w formie e-maili, dlatego uznaliśmy, że warto zadbać również o ten obszar i zminimalizować zagrożenia związane z komunikacją przez internet, będącej podstawą pracy wielu firm – podsumowuje Krzysztof Wojtas.
Nowa funkcjonalność już znajduje się w programie SaldeoSMART i jest dostępna dla użytkowników.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.