Komunikaty PR

SaldeoSMART także w języku ukraińskim

2022-08-05  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Materiał prasowy
Symetria PR

Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr

W pierwszych dniach sierpnia producent platformy SaldeoSMART, wspierającej pracę księgowych, biur rachunkowych i firm, udostępnił ukraińską wersję swojego rozwiązania. Udostępnienie aplikacji w języku ukraińskim jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez biura zatrudniające pracowników z Ukrainy oraz współpracujące z ukraińskojęzycznymi klientami. To już piąta wersja językowa platformy SaldeoSMART.

Do tej pory użytkownicy SaldeoSMART mogli korzystać z polskiej, angielskiej, niemieckiej i koreańskiej wersji systemu. Teraz producent udostępnił także ukraińskojęzyczną wersję platformy. Jest to spowodowane rosnącą liczbą księgowych z Ukrainy pracujących w Polsce oraz powiększającym się gronem prowadzonych przez obywateli Ukrainy firm korzystających z ofert polskich biur rachunkowych.

Biura rachunkowe pracujące na co dzień z naszym systemem mają możliwość udostępnienia swoim klientom między innymi danych finansowych czy fakturowania w Saldeo. Ponieważ liczba firm prowadzonych przez osoby ukraińskojęzyczne w Polsce stale rośnie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej funkcjonalności, która pomoże naszym użytkownikom komunikować się z klientami z Ukrainy oraz ułatwi zatrudnianie księgowych z tego kraju. Zrobiliśmy to najszybciej, jak było to możliwe, tym bardziej że o nową wersję językową prosili też nasi klienci – mówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT, producenta platformy SaldeoSMART.

Na koniec maja 2022 roku w Polsce było 7458 przedsiębiorców płacących składki ZUS i mających ukraińskie obywatelstwo. To dwukrotnie więcej niż 5 lat temu.

W związku z wojną w Ukrainie zmieniły się przepisy dotyczące zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych. Dziś obywatele Ukrainy mają w tym zakresie takie same prawa jak Polacy. Wystarczy im numer PESEL i mogą otworzyć taką działalność. Przed 24 lutego, nie mając ważnego tytułu pobytowego, musieli zakładać spółki z o.o., by oficjalnie prowadzić biznes na terenie naszego kraju – wyjaśnia Kamila Cieszkowska, współwłaściciel biura rachunkowego Podatnik P&K Cieszkowscy. – Nic więc dziwnego, że liczba jednoosobowych firm zakładanych przez Ukraińców rośnie i wciąż będzie rosła. Jako właściciel biura rachunkowego doceniam to, że producenci oprogramowania dają nam możliwość sprawnej współpracy księgowej z takimi przedsiębiorcami.

SaldeoSMART nie po raz pierwszy wprowadza nową funkcjonalność, biorąc pod uwagę nie tylko potrzeby rynkowe, ale też prośby swoich użytkowników. Nietypowa, koreańska wersja oprogramowania pojawiła się na specjalne życzenie korzystających z platformy.

Słuchamy tego, co mówią nasi użytkownicy, i robimy wszystko, by dostosowywać nasze rozwiązanie do ich oczekiwań. Tak jest w przypadku i ulepszeń systemu, i nowych wersji językowych. Mamy nadzieję, że ukraińskojęzyczna aplikacja pomoże rozwijać współpracę polskich biur rachunkowych z firmami prowadzonymi przez naszych sąsiadów – podsumowuje Krzysztof Wojtas.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Symetria PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.