SaldeoSMART także w języku ukraińskim
Symetria PR
Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr
W pierwszych dniach sierpnia producent platformy SaldeoSMART, wspierającej pracę księgowych, biur rachunkowych i firm, udostępnił ukraińską wersję swojego rozwiązania. Udostępnienie aplikacji w języku ukraińskim jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez biura zatrudniające pracowników z Ukrainy oraz współpracujące z ukraińskojęzycznymi klientami. To już piąta wersja językowa platformy SaldeoSMART.
Do tej pory użytkownicy SaldeoSMART mogli korzystać z polskiej, angielskiej, niemieckiej i koreańskiej wersji systemu. Teraz producent udostępnił także ukraińskojęzyczną wersję platformy. Jest to spowodowane rosnącą liczbą księgowych z Ukrainy pracujących w Polsce oraz powiększającym się gronem prowadzonych przez obywateli Ukrainy firm korzystających z ofert polskich biur rachunkowych.
- Biura rachunkowe pracujące na co dzień z naszym systemem mają możliwość udostępnienia swoim klientom między innymi danych finansowych czy fakturowania w Saldeo. Ponieważ liczba firm prowadzonych przez osoby ukraińskojęzyczne w Polsce stale rośnie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej funkcjonalności, która pomoże naszym użytkownikom komunikować się z klientami z Ukrainy oraz ułatwi zatrudnianie księgowych z tego kraju. Zrobiliśmy to najszybciej, jak było to możliwe, tym bardziej że o nową wersję językową prosili też nasi klienci – mówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT, producenta platformy SaldeoSMART.
Na koniec maja 2022 roku w Polsce było 7458 przedsiębiorców płacących składki ZUS i mających ukraińskie obywatelstwo. To dwukrotnie więcej niż 5 lat temu.
- W związku z wojną w Ukrainie zmieniły się przepisy dotyczące zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych. Dziś obywatele Ukrainy mają w tym zakresie takie same prawa jak Polacy. Wystarczy im numer PESEL i mogą otworzyć taką działalność. Przed 24 lutego, nie mając ważnego tytułu pobytowego, musieli zakładać spółki z o.o., by oficjalnie prowadzić biznes na terenie naszego kraju – wyjaśnia Kamila Cieszkowska, współwłaściciel biura rachunkowego Podatnik P&K Cieszkowscy. – Nic więc dziwnego, że liczba jednoosobowych firm zakładanych przez Ukraińców rośnie i wciąż będzie rosła. Jako właściciel biura rachunkowego doceniam to, że producenci oprogramowania dają nam możliwość sprawnej współpracy księgowej z takimi przedsiębiorcami.
SaldeoSMART nie po raz pierwszy wprowadza nową funkcjonalność, biorąc pod uwagę nie tylko potrzeby rynkowe, ale też prośby swoich użytkowników. Nietypowa, koreańska wersja oprogramowania pojawiła się na specjalne życzenie korzystających z platformy.
- Słuchamy tego, co mówią nasi użytkownicy, i robimy wszystko, by dostosowywać nasze rozwiązanie do ich oczekiwań. Tak jest w przypadku i ulepszeń systemu, i nowych wersji językowych. Mamy nadzieję, że ukraińskojęzyczna aplikacja pomoże rozwijać współpracę polskich biur rachunkowych z firmami prowadzonymi przez naszych sąsiadów – podsumowuje Krzysztof Wojtas.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Norwegia i Islandia mocniej rozważają dołączenie do UE. To byłyby ważne decyzje dla Polski
W Norwegii i na Islandii coraz częściej wspomina się o potencjalnej akcesji do Unii Europejskiej. Możliwe, że w obu tych krajach odbędą się referenda, które zbadają poparcie dla tej idei w społeczeństwach. Zdaniem europosła KO akcesja obu północnych państw byłaby znaczącym wzmocnieniem dla UE, ale także ważną decyzją dla Polski.
Infrastruktura
Senat zajmie się ustawą o jawności cen lokali na sprzedaż. W praktyce ustawa obejmie tylko 12 proc. rynku

Ustawa o jawności cen miała na celu ułatwić klientowi szybkie sprawdzenie aktualnych cen mieszkań i lepsze zrozumienie oferty dewelopera. Przedstawiciele branży mówią wprost: idea ustawy jest słuszna, jednak kształt, jaki przybrała w praktyce, podobnie jak tryb jej uchwalenia, budzi już niepokój. Błyskawiczny tryb procedowania sprawił, że powstała ustawa, która obejmie 12,4 proc. rynku. Zdaniem Polskiego Związku Firm Deweloperskich ostatnią deską ratunku, by poprawić ten akt, jest Senat, który zajmie się nim już podczas wtorkowego posiedzenia komisji infrastruktury.
Handel
Dzięki sztucznej inteligencji przesyłki mogą trafiać do klientów tego samego dnia. Liczba takich dostaw w Amazon znacząco rośnie

Prognozy rynkowe wskazują, że wart ok. 10 mld dol. globalny rynek dostaw realizowanych jednego dnia będzie w kolejnych latach dynamicznie rosnąć. Wpływają na to przede wszystkim oczekiwania konsumentów co do szybkich i terminowych doręczeń. Zarówno firmy kurierskie, jak i sklepy internetowe coraz mocniej inwestują w ten trend. W Amazon opcja Same-Day Delivery jest już możliwa w 135 lokalizacjach w Europie, a w tym roku przybędzie 20 kolejnych. W I kwartale br. Amazon dostarczył w tym trybie o 80 proc. paczek więcej niż przed rokiem. Głównie były to produkty z kategorii niezbędnych przedmiotów codziennego użytku.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.