SaldeoSMART także w języku ukraińskim
Symetria PR
Kozia 26a
30-733 Kraków
kontakt|symetriapr.com| |kontakt|symetriapr.com
506 436 176
www.facebook.com/symetriapr
W pierwszych dniach sierpnia producent platformy SaldeoSMART, wspierającej pracę księgowych, biur rachunkowych i firm, udostępnił ukraińską wersję swojego rozwiązania. Udostępnienie aplikacji w języku ukraińskim jest odpowiedzią na potrzeby zgłaszane przez biura zatrudniające pracowników z Ukrainy oraz współpracujące z ukraińskojęzycznymi klientami. To już piąta wersja językowa platformy SaldeoSMART.
Do tej pory użytkownicy SaldeoSMART mogli korzystać z polskiej, angielskiej, niemieckiej i koreańskiej wersji systemu. Teraz producent udostępnił także ukraińskojęzyczną wersję platformy. Jest to spowodowane rosnącą liczbą księgowych z Ukrainy pracujących w Polsce oraz powiększającym się gronem prowadzonych przez obywateli Ukrainy firm korzystających z ofert polskich biur rachunkowych.
- Biura rachunkowe pracujące na co dzień z naszym systemem mają możliwość udostępnienia swoim klientom między innymi danych finansowych czy fakturowania w Saldeo. Ponieważ liczba firm prowadzonych przez osoby ukraińskojęzyczne w Polsce stale rośnie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie nowej funkcjonalności, która pomoże naszym użytkownikom komunikować się z klientami z Ukrainy oraz ułatwi zatrudnianie księgowych z tego kraju. Zrobiliśmy to najszybciej, jak było to możliwe, tym bardziej że o nową wersję językową prosili też nasi klienci – mówi Krzysztof Wojtas, prezes zarządu BrainSHARE IT, producenta platformy SaldeoSMART.
Na koniec maja 2022 roku w Polsce było 7458 przedsiębiorców płacących składki ZUS i mających ukraińskie obywatelstwo. To dwukrotnie więcej niż 5 lat temu.
- W związku z wojną w Ukrainie zmieniły się przepisy dotyczące zakładania jednoosobowych działalności gospodarczych. Dziś obywatele Ukrainy mają w tym zakresie takie same prawa jak Polacy. Wystarczy im numer PESEL i mogą otworzyć taką działalność. Przed 24 lutego, nie mając ważnego tytułu pobytowego, musieli zakładać spółki z o.o., by oficjalnie prowadzić biznes na terenie naszego kraju – wyjaśnia Kamila Cieszkowska, współwłaściciel biura rachunkowego Podatnik P&K Cieszkowscy. – Nic więc dziwnego, że liczba jednoosobowych firm zakładanych przez Ukraińców rośnie i wciąż będzie rosła. Jako właściciel biura rachunkowego doceniam to, że producenci oprogramowania dają nam możliwość sprawnej współpracy księgowej z takimi przedsiębiorcami.
SaldeoSMART nie po raz pierwszy wprowadza nową funkcjonalność, biorąc pod uwagę nie tylko potrzeby rynkowe, ale też prośby swoich użytkowników. Nietypowa, koreańska wersja oprogramowania pojawiła się na specjalne życzenie korzystających z platformy.
- Słuchamy tego, co mówią nasi użytkownicy, i robimy wszystko, by dostosowywać nasze rozwiązanie do ich oczekiwań. Tak jest w przypadku i ulepszeń systemu, i nowych wersji językowych. Mamy nadzieję, że ukraińskojęzyczna aplikacja pomoże rozwijać współpracę polskich biur rachunkowych z firmami prowadzonymi przez naszych sąsiadów – podsumowuje Krzysztof Wojtas.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.