Komunikaty PR

Salus wdrożył system backupu bazujący na oprogramowaniu Commvault

2020-05-12  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, poinformowała o wdrożeniu zrealizowanym w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o. Zrealizowany projekt objął backup danych dla dwóch lokalizacji w oparciu o moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych.

 

Wdrożenie w Salus International, jednej z najprężniej działających i rozwijających się hurtowni farmaceutycznych w Polsce, objęło system Commvault Complete dla dwóch serwerów w różnych lokalizacjach wraz z przestrzenią dyskową i dodatkowym zapisem kopii archiwalnych w bibliotece taśmowej.  Zaimplementowano moduł automatycznej walidacji oraz moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych. Rozwiązanie zostało wdrożone dla ochrony danych ze środowiska wirtualizacji VMware oraz baz danych Microsoft SQL, Oracle oraz PostgreSQL. Całość procesu zabezpieczenia danych łącznie z testowaniem kopii jest w pełni zautomatyzowana. Wdrożenie zostało zrealizowane przez firmę Netology, autoryzowanego i wykwalifikowanego partnera z autoryzacją serwisową Service Advantage Plus Commvault, w drugiej połowie 2019 roku, cała implementacja zajęła około 2 miesiące.

 

Poprzedni system backupu wykorzystywany w firmie Salus wymagał gruntownej modernizacji, co wiązało się z koniecznością wymiany całego hardware’u. Był to system zamknięty, mało przyjazny w konfiguracji i zarządzaniu. Nie pozwalał na objęcie ochroną nowych danych z powodu ograniczonej pojemności. Poprzedni system nie posiadał również wsparcia w postaci agenta backupu dla jednego z kluczowych systemów używanych w firmie. Rozwiązanie Commvault nie ma takich ograniczeń, jednocześnie umożliwiło wykorzystanie biblioteki taśmowej do wykonywania kopii offsite, przechowywanych w bezpiecznej lokalizacji. Obecny system daje duże możliwości rozbudowy, a jego koszty utrzymania są niższe w porównaniu do poprzednika.

 

„Wybraliśmy rozwiązanie Commvault ze względu na szerokie wsparcie systemów produkcyjnych, baz i macierzy, a także niezależność od wykorzystywanego sprzętu. Nowy system zapewnia nam większą wydajność i bezpieczeństwo, a także szerokie wsparcie dla uruchamiania procesów automatyzacji zadań” - powiedział Arkadiusz Gawłowicz, Główny Specjalista ds. Informatyki w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o.

„Przejście z poprzedniego systemu backupu udało się zrealizować bezproblemowo. Po wdrożeniu przeprowadziliśmy testy działania systemu oraz odtwarzania danych, a także skonfigurowaliśmy mechanizmy automatycznego alertowania i raportowania ułatwiające codzienną kontrolę systemu”- powiedział Sławomir Marcisz, Architekt IT Netology.

„Planujemy rozszerzenie zakresu współpracy z Commvault o backup stacji roboczych, w momencie zakończenia wsparcia obecnego rozwiązania” dodał Gawłowicz.

 

„Dane, to dla wielu firm, najważniejsze aktywa, a ich bezpieczeństwo i możliwość szybkiego odzyskania po utracie to kwestia kluczowa dla sprawnego funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Dobry backup to ostatnia deska ratunku w przypadku uszkodzenia danych. Jest to system strategiczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niezmiernie ważne jest też wsparcie automatyzacji procesów, pomaga ona usprawnić codzienne zadania, a także zredukować koszty i wyeliminować błędy ludzkie. Kolejną ważną kwestią jest łatwość obsługi, gwarantująca sprawne i szybkie działanie” - powiedział Maksymilian Andrusiewicz, Territory Sales Executive w Commvault. „Przy szybkim rozwoju technologii ważnym aspektem systemu są możliwości jego rozbudowy. Oprogramowanie Commvault, będąc systemem otwartym, nie posiada w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń” dodał Andrusiewicz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.