Komunikaty PR

Salus wdrożył system backupu bazujący na oprogramowaniu Commvault

2020-05-12  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Firma Commvault, globalny lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do ochrony danych i zarządzania informacją, poinformowała o wdrożeniu zrealizowanym w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o. Zrealizowany projekt objął backup danych dla dwóch lokalizacji w oparciu o moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych.

 

Wdrożenie w Salus International, jednej z najprężniej działających i rozwijających się hurtowni farmaceutycznych w Polsce, objęło system Commvault Complete dla dwóch serwerów w różnych lokalizacjach wraz z przestrzenią dyskową i dodatkowym zapisem kopii archiwalnych w bibliotece taśmowej.  Zaimplementowano moduł automatycznej walidacji oraz moduł Backup & Recovery wraz z replikacją i testowaniem odtwarzania danych. Rozwiązanie zostało wdrożone dla ochrony danych ze środowiska wirtualizacji VMware oraz baz danych Microsoft SQL, Oracle oraz PostgreSQL. Całość procesu zabezpieczenia danych łącznie z testowaniem kopii jest w pełni zautomatyzowana. Wdrożenie zostało zrealizowane przez firmę Netology, autoryzowanego i wykwalifikowanego partnera z autoryzacją serwisową Service Advantage Plus Commvault, w drugiej połowie 2019 roku, cała implementacja zajęła około 2 miesiące.

 

Poprzedni system backupu wykorzystywany w firmie Salus wymagał gruntownej modernizacji, co wiązało się z koniecznością wymiany całego hardware’u. Był to system zamknięty, mało przyjazny w konfiguracji i zarządzaniu. Nie pozwalał na objęcie ochroną nowych danych z powodu ograniczonej pojemności. Poprzedni system nie posiadał również wsparcia w postaci agenta backupu dla jednego z kluczowych systemów używanych w firmie. Rozwiązanie Commvault nie ma takich ograniczeń, jednocześnie umożliwiło wykorzystanie biblioteki taśmowej do wykonywania kopii offsite, przechowywanych w bezpiecznej lokalizacji. Obecny system daje duże możliwości rozbudowy, a jego koszty utrzymania są niższe w porównaniu do poprzednika.

 

„Wybraliśmy rozwiązanie Commvault ze względu na szerokie wsparcie systemów produkcyjnych, baz i macierzy, a także niezależność od wykorzystywanego sprzętu. Nowy system zapewnia nam większą wydajność i bezpieczeństwo, a także szerokie wsparcie dla uruchamiania procesów automatyzacji zadań” - powiedział Arkadiusz Gawłowicz, Główny Specjalista ds. Informatyki w Grupie Kapitałowej Salus International Sp. z o.o.

„Przejście z poprzedniego systemu backupu udało się zrealizować bezproblemowo. Po wdrożeniu przeprowadziliśmy testy działania systemu oraz odtwarzania danych, a także skonfigurowaliśmy mechanizmy automatycznego alertowania i raportowania ułatwiające codzienną kontrolę systemu”- powiedział Sławomir Marcisz, Architekt IT Netology.

„Planujemy rozszerzenie zakresu współpracy z Commvault o backup stacji roboczych, w momencie zakończenia wsparcia obecnego rozwiązania” dodał Gawłowicz.

 

„Dane, to dla wielu firm, najważniejsze aktywa, a ich bezpieczeństwo i możliwość szybkiego odzyskania po utracie to kwestia kluczowa dla sprawnego funkcjonowania każdej nowoczesnej firmy. Dobry backup to ostatnia deska ratunku w przypadku uszkodzenia danych. Jest to system strategiczny z punktu widzenia bezpieczeństwa. Niezmiernie ważne jest też wsparcie automatyzacji procesów, pomaga ona usprawnić codzienne zadania, a także zredukować koszty i wyeliminować błędy ludzkie. Kolejną ważną kwestią jest łatwość obsługi, gwarantująca sprawne i szybkie działanie” - powiedział Maksymilian Andrusiewicz, Territory Sales Executive w Commvault. „Przy szybkim rozwoju technologii ważnym aspektem systemu są możliwości jego rozbudowy. Oprogramowanie Commvault, będąc systemem otwartym, nie posiada w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń” dodał Andrusiewicz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Witowski
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu Biuro prasowe
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Branża tytoniowa alarmuje o drastycznych podwyżkach akcyzy. Są kilkukrotnie wyższe od zaplanowanych do 2027 roku

Ministerstwo Finansów chce wprowadzić drastyczne podwyżki akcyzy na wyroby tytoniowe. Ich skala ma być kilkukrotnie większa, niż zakładała obowiązująca od 2022 roku mapa akcyzowa, czyli porozumienie wypracowane po długich konsultacjach z rynkiem. Już w przyszłym roku akcyza na wyroby tytoniowe, zamiast o pierwotnie zakładane 10 proc. na wszystkie kategorie wyrobów, ma wzrosnąć: o 25 proc. na papierosy, o 38 proc. na tytoń do palenia oraz o 50 proc. na wkłady do podgrzewaczy tytoniu. Nowością jest objęcie podwyżkami również płynów do e-papierosów, na które w 2025 roku akcyza wzrośnie o 75 proc.

Bankowość

Większość małych i średnich firm przez całą swoją działalność nie zmienia banku. Wysoko oceniają dostępność do usług bankowych

Mikro-, małe i średnie firmy są surowymi recenzentami usług bankowych, ale mimo to ich ocena pozostaje dość wysoka – mówi Wojciech Terlikowski z CBM Indicator. Kredyt bankowy jest drugim – po środkach własnych – najpopularniejszym źródłem finansowania działalności MŚP, ale firmy chętnie korzystają również z kredytów inwestycyjnych czy kart kredytowych. Są zainteresowane także dodatkowymi usługami ze strony banków, np. doradztwem przy pozyskiwaniu środków UE. Ekspert wskazuje, że to przekłada się na lojalność klientów – przedsiębiorcy przywiązują się do banków i rzadko je zmieniają.

Przemysł

W Polsce rośnie tempo robotyzacji. Pod względem zaangażowania robotów w przemyśle przegrywa wyścig z innymi krajami regionu

Z niemal 18 tys. robotów zainstalowanych w sektorze przetwórstwa przemysłowego Polska znajduje się na szóstym miejscu w UE. Jednak na 10 tys. pracowników zatrudnionych w tej branży przypada 54,6 robota, znacznie mniej niż nie tylko na Zachodzie, ale i w krajach Grupy Wyszehradzkiej. Jednocześnie 76 proc. przedsiębiorców badanych przez Polski Instytut Ekonomiczny zgadza się, że robotyzacja i automatyzacja będzie coraz bardziej stanowiła o przewadze konkurencyjnej firm na rynku.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.