Samsung wprowadza na polski rynek innowacyjną szafę odświeżającą ubrania AirDres
Innowacja, wychodzenie naprzeciw potrzebom użytkowników i doskonały design od zawsze leżą w DNA firmy Samsung. Najnowsze urządzenie w portfolio koreańskiego giganta zapowiada rewolucję w dbaniu o garderobę. Na polski rynek trafiła właśnie szafa odświeżająca ubrania AirDresser.
Firma Samsung cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Dowodem na to są doskonałe wyniki sprzedaży – w 2019 roku Samsung był najczęściej wybieraną marką pralkę wśród Polaków*. Konsumenci doceniają skuteczne i innowacyjne technologie w pralkach i pralko-suszarkach Samsung, takie jak EcoBubble™ czy AirWash. Doświadczenie zdobyte podczas projektowania urządzeń wyposażonych w rozwiązania działające w oparciu o parę, firma wykorzystała w najnowszym urządzeniu wprowadzanym na polski rynek – szafie odświeżającej ubrania. Samsung AirDresser zastąpi wizyty w pralni i odświeży nawet najbardziej wymagające tkaniny. Produkt skierowany jest do wszystkich, którzy na co dzień noszą ubrania wymagające specjalnej pielęgnacji, takie jak garnitury, wełniane płaszcze, jedwabne bluzki lub kaszmirowe swetry, których nie można prać w pralce.
Potrzeby konsumentów zmieniają się, rośnie świadomość związana z dbaniem o wizerunek, zarówno w sytuacjach biznesowych, jak i na co dzień. Coraz więcej osób podąża śladem zrównoważonej konsumpcji i decyduje się na inwestowanie w ubrania lepszej jakości oraz rezygnację z częstych zakupów. Należy pamiętać, że wysokiej jakości tkaniny to inwestycja na lata, ale wymagają delikatnej pielęgnacji oraz zadbania o to, aby były higienicznie czyste. Samsung znalazł rozwiązanie, które sprawi, że zadbamy o ulubione ubrania we własnym domu, ciesząc się efektem jak z pralni.
„Szafa odświeżająca ubrania AirDresser to innowacyjny produkt, który doskonale uzupełnia ofertę nowoczesnych urządzeń domowych Samsung. Dzięki niej możemy zadbać o ubrania, które często nosimy, a nie możemy ich prać w pralce. Niezwykle ważne są także funkcje związane z higieną – szafa odświeżająca usuwa bakterie, alergeny i wirusy, co z pewnością docenią użytkownicy. AirDresser pozwala uzyskać efekt jak z pralni bez wychodzenia z domu” – mówi Piotr Stelmachów, Head of Consumer Electronics Division w Samsung Electronics Polska.
AirDresser – innowacja w dbaniu o garderobę
Samsung AirDresser to urządzenie, którego używanie zastąpi znaczną część wizyt w pralni. W zaciszu własnego domu możemy odświeżyć wełniany garnitur, jedwabną bluzkę czy kaszmirowy sweter. Jest to możliwe dzięki technologii JetAir, czyli silnemu podmuchowi powietrza, który usuwa gromadzące się na co dzień zanieczyszczenia. AirDresser wygładza też zagniecenia za pomocą pary JetSteam, a także skutecznie usuwa nieprzyjemne zapachy dzięki promieniom UV oraz filtrowi dezodoryzującemu. Następnie suszy ubrania w niskiej temperaturze, co przywraca włóknom ich naturalną strukturę. Urządzenie posiada także funkcję dezynfekcji, dzięki której możliwe jest usunięcie aż do 99% alergenów oraz do 99,9% bakterii i wirusów (np. wirus grypy, opryszczki i niektóre koronawirusy)**. W AirDresser jest aż 26 programów przeznaczonych dla różnych tkanin i różnych części garderoby. Możemy w niej odświeżyć puchowe kurtki czy poduszki, których nie można prać na mokro, a także pluszowe maskotki. Urządzenie szybko i w sposób bezpieczny dla tkanin wysuszy także koszule, delikatną bieliznę czy dziecięce ubranka.
We wnętrzu szafy parowej znajdziemy także szereg akcesoriów i rozwiązań ułatwiających odświeżanie ubrań. Wieszak Air Hanger pozwoli parze wniknąć w materiał nie omijając żadnego fragmentu ubrania, specjalny obciążnik zaprasuje spodnie w kant, z kolei mocowanie na wieszaki umożliwi odświeżenie 5 sztuk ubrań jednocześnie, a specjalna półka będzie idealna dla czapek, poduszek czy koców.
Wygodnie na co dzień
AirDresser to urządzenie, które nie wymaga podłączenia do wody, dlatego można je postawić w dowolnym miejscu – w korytarzu, sypialni czy garderobie i zawsze mieć do niego dostęp. Jego elegancki, minimalistyczny design, nagrodzony w międzynarodowym konkursie IF Design AWARD 2020, będzie ozdobą każdego pomieszczenia. Świetne wkomponuje się też w zabudowę w garderobie czy przedpokoju. Sprawdzi się także w gabinecie dyrektora czy prezesa, któremu zależy na nienagannym wyglądzie. Urządzenie pracuje bardzo cicho, do 43 dB – taką głośność ma np. zwykła rozmowa między dwojgiem ludzi. AirDresser może zatem działać podczas wykonywania przez nas innych obowiązków lub w trakcie odpoczynku. Jego cicha praca jest możliwa dzięki działaniu pary i powietrza – we wnętrzu nie ma bębna lub innych elementów, które mogłyby się obracać i powodować hałas oraz wprowadzać urządzenie w drgania. Gdy urządzenie jest uruchomione, pracuje niemal bezszelestnie, nie wibruje i pozostaje na swoim miejscu.
Dla jeszcze większej wygody, AirDresser może być obsługiwany zdalnie przez aplikację Samsung SmartThings. Za jej pomocą uruchomimy urządzenie i sprawdzimy czy nasze ubranie jest gotowe do wyjęcia, a także otrzymamy sugestie dotyczące wyboru programu dla konkretnej tkaniny. AirDresser zadba też o powietrze w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Funkcja RoomCare pochłonie wilgoć z powietrza, a tym samym ubrania, które znajdują się w garderobie, zachowają świeżość na dłużej. Urządzenie posiada także program do automatycznego czyszczenia, a filtr UV dba o wyeliminowanie zapachów z wnętrza szafy.
Samsung AirDresser w biurze, restauracji, hotelu
Innowacyjna szafa parowa Samsung AirDresser to produkt, który doskonale sprawdzi się w także biurze, hotelu czy restauracji, umożliwiając użytkownikom szybkie i bezpieczne odświeżenie płaszcza lub marynarki przed spotkaniem lub po aromatycznej kolacji. Docenią go także pracownicy biur, którzy mogą poprawić wygląd swojej garderoby lub usunąć zapach po lunchu w orientalnej restauracji przed ważnym spotkaniem. AirDresser jest przydatny też w spa, zakładach kosmetycznych czy klinikach dentystycznych. Oferuje dodatkowe benefity dla klientów a także będzie niezwykle przydatny przy dbaniu o higienę uniformów pracowników.
Samsung AirDresser to innowacja w codziennym dbaniu o garderobę bez wizyt w pralniach chemicznych. Docenią go domownicy a także pracownicy i klienci.
Więcej informacji znajdziesz się na www.airdresser.samsung.pl
* W oparciu o raporty dot. miesięcznej sprzedaży detalicznej międzynarodowej firmy badawczej; Polska 1.2019–12.2019
** Eliminuje: do 1) 99,9% trzech typów wirusów (Adenowirus, Wirus grypy i Herpeswirusy) na podstawie badań przeprowadzonych przez Laboratorium Szkoły Farmakologii Uniwersytetu Koreańskiego; program Sanitize 2) 99,9% dwóch typów bakterii (E.coli i S.aureus); program Sanitize 3) 99% gazów powodujących nieprzyjemny zapach (kwas izowalerianowy: pot; 4-etylopirydyna: tytoń, aldehyd walerianowy: żywność, np. grillowane mięso oraz tetrachloroetylen: pranie chemiczne) na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek, program Normal 4) 99% substancji szkodliwych (Perchloroetylen) – na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek; program Normal 5) 99% roztoczy kurzu domowego, na podstawie badań przeprowadzonych przez Intertek oraz testów w ramach certyfikacji BAF, program Sanitize.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.