SAP i Red Hat wspólnie dla wygody klientów
SAP SE i Red Hat, Inc, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformowali o rozszerzeniu współpracy z myślą o znacznym zwiększeniu wykorzystania i wsparcia dla systemu Red Hat Enterprise Linux przez firmę SAP. Współpraca ta ma na celu usprawnienie inteligentnych operacji biznesowych, rozszerzenie wsparcia dla transformacji środowisk chmurowych w różnych branżach oraz umożliwienie wprowadzania wszechstronnych i innowacyjnych rozwiązań IT.
W oparciu o wieloletnią współpracę obu firm, SAP stopniowo przenosi część swojego wewnętrznego środowiska IT oraz usługi SAP® Enterprise Cloud Services na standardową platformę Red Hat Enterprise Linux, co ma na celu lepsze zaspokojenie zmieniających się potrzeb biznesowych i informatycznych firmy SAP. W ramach ustalonego planu migracji, SAP rozszerza wsparcie dla rozwiązania RISE with SAP z wykorzystaniem Red Hat Enterprise Linux jako preferowanego systemu operacyjnego dla nowych klientów korzystających ze środowisk RISE with SAP.
Red Hat Enterprise Linux to udoskonalony i gotowy do wykorzystania w środowisku produkcyjnym system operacyjny Linux, umożliwiający wprowadzanie innowacji w chmurze hybrydowej. Zaufały mu globalne przedsiębiorstwa z różnych branż na całym świecie. W oparciu o to zaufanie platforma zapewnia spójny, niezawodny fundament dla środowisk oprogramowania SAP oraz standardową podstawę linuksową do obsługi klientów SAP w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.
Wewnętrzne środowiska IT firmy SAP oraz usługi SAP Enterprise Cloud Services wykorzystujące system Red Hat Enterprise Linux mogą zyskać większą elastyczność w zakresie spełniania obecnych i przyszłych wymagań technologicznych. W połączeniu z rozwiązaniem RISE with SAP, system Red Hat Enterprise Linux zapewnia wyższą wydajność, co umożliwia obsługę rozwiązania RISE with SAP w środowiskach chmurowych oraz ułatwia wdrożenie chmury i transformację tym klientom, którzy przygotowują się na kolejną falę innowacji IT. W ciągu najbliższego roku Red Hat i SAP będą ściśle współpracować w celu rozszerzenia wsparcia dla rozwiązania obciążań RISE with SAP w oparciu o system Red Hat Enterprise Linux oraz przyspieszenia szerszego wdrożenia tego systemu przez SAP.
Aby pomóc firmie SAP w szerszym wykorzystaniu platformy Red Hat Enterprise Linux, firma Red Hat udostępnia dedykowanych inżynierów produktu i pracowników na miejscu. Będą oni współpracować z inżynierami i zespołami technicznymi SAP, aby przyspieszyć standaryzację systemu Red Hat Enterprise Linux oraz zapewnić zgodność operacyjną rozwiązań SAP i Red Hat. Pracownicy SAP mogą rozwijać kluczowe umiejętności techniczne oraz pogłębiać swoją wiedzę na temat technologii chmury hybrydowej Red Hat poprzez wirtualne i prowadzone przez instruktorów kursy szkoleniowe Red Hat oraz praktyczne warsztaty w ramach programu Red Hat Learning Subscription Premium.
Ta wspólna inicjatywa mająca na celu zapewnienie obsługi obciążeń SAP na platformie Red Hat Enterprise Linux ma ułatwić klientom SAP osiągnięcie większej elastyczności biznesowej, przyspieszenie wdrożeń w chmurze oraz wprowadzanie innowacji biznesowych dzięki wykorzystaniu skalowalnej, elastycznej i otwartej infrastruktury chmury hybrydowej firmy Red Hat. Klienci mogą teraz łatwiej realizować projekty transformacji w chmurze oparte na oprogramowaniu SAP, w tym SAP S/4HANA®, z wykorzystaniem rozwiązania RISE with SAP obsługiwanego przez system Red Hat Enterprise Linux.
Cytaty
Lalit Patil, dyrektor ds. technicznych i szef działu usług SAP Enterprise Cloud Services, SAP SE
„Red Hat Enterprise Linux zapewnia solidną, otwartą infrastrukturę, która obsługuje wdrożenia oprogramowania SAP i stanowi spójną podstawę dla obciążeń przetwarzanych w chmurze hybrydowej. Chętnie wykorzystamy nasze innowacje, aby wspólnie z firmą Red Hat zapewnić naszym klientom większą elastyczność i odporność w środowiskach chmurowych”.
Gunnar Hellekson, wiceprezes i dyrektor generalny działu Red Hat Enterprise Linux Business Unit w firmie Red Hat
„Przedsiębiorstwa chcą rozszerzać analizę danych biznesowych i systemy analityczne w otwartej chmurze hybrydowej. W związku z tym potrzebują przetestowanego, zweryfikowanego i zaufanego bazowego systemu operacyjnego dla tych operacji o znaczeniu krytycznym w każdym zakresie. Red Hat Enterprise Linux jest już używany jako sprawdzona infrastruktura przez firmy z globalnego rankingu Fortune 500. Cieszy nas fakt, że teraz również SAP i nasi wspólni klienci będą korzystać z niego jako z głównego systemu operacyjnego, który wspomaga oprogramowanie i operacje biznesowe firmy SAP”.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.