Komunikaty PR

SAP i Red Hat wspólnie dla wygody klientów

2023-02-13  |  13:16
Biuro prasowe

SAP SE i Red Hat, Inc, czołowy globalny dostawca rozwiązań open source, poinformowali o rozszerzeniu współpracy z myślą o znacznym zwiększeniu wykorzystania i wsparcia dla systemu Red Hat Enterprise Linux przez firmę SAP. Współpraca ta ma na celu usprawnienie inteligentnych operacji biznesowych, rozszerzenie wsparcia dla transformacji środowisk chmurowych w różnych branżach oraz umożliwienie wprowadzania wszechstronnych i innowacyjnych rozwiązań IT.

 

W oparciu o wieloletnią współpracę obu firm, SAP stopniowo przenosi część swojego wewnętrznego środowiska IT oraz usługi SAP® Enterprise Cloud Services na standardową platformę Red Hat Enterprise Linux, co ma na celu lepsze zaspokojenie zmieniających się potrzeb biznesowych i informatycznych firmy SAP. W ramach ustalonego planu migracji, SAP rozszerza wsparcie dla rozwiązania RISE with SAP z wykorzystaniem Red Hat Enterprise Linux jako preferowanego systemu operacyjnego dla nowych klientów korzystających ze środowisk RISE with SAP.

 

Red Hat Enterprise Linux to udoskonalony i gotowy do wykorzystania w środowisku produkcyjnym system operacyjny Linux, umożliwiający wprowadzanie innowacji w chmurze hybrydowej. Zaufały mu globalne przedsiębiorstwa z różnych branż na całym świecie. W oparciu o to zaufanie platforma zapewnia spójny, niezawodny fundament dla środowisk oprogramowania SAP oraz standardową podstawę linuksową do obsługi klientów SAP w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych.

 

Wewnętrzne środowiska IT firmy SAP oraz usługi SAP Enterprise Cloud Services wykorzystujące system Red Hat Enterprise Linux mogą zyskać większą elastyczność w zakresie spełniania obecnych i przyszłych wymagań technologicznych. W połączeniu z rozwiązaniem RISE with SAP, system Red Hat Enterprise Linux zapewnia wyższą wydajność, co umożliwia obsługę rozwiązania RISE with SAP w środowiskach chmurowych oraz ułatwia wdrożenie chmury i transformację tym klientom, którzy przygotowują się na kolejną falę innowacji IT. W ciągu najbliższego roku Red Hat i SAP będą ściśle współpracować w celu rozszerzenia wsparcia dla rozwiązania obciążań RISE with SAP w oparciu o system Red Hat Enterprise Linux oraz przyspieszenia szerszego wdrożenia tego systemu przez SAP.

 

Aby pomóc firmie SAP w szerszym wykorzystaniu platformy Red Hat Enterprise Linux, firma Red Hat udostępnia dedykowanych inżynierów produktu i pracowników na miejscu. Będą oni współpracować z inżynierami i zespołami technicznymi SAP, aby przyspieszyć standaryzację systemu Red Hat Enterprise Linux oraz zapewnić zgodność operacyjną rozwiązań SAP i Red Hat. Pracownicy SAP mogą rozwijać kluczowe umiejętności techniczne oraz pogłębiać swoją wiedzę na temat technologii chmury hybrydowej Red Hat poprzez wirtualne i prowadzone przez instruktorów kursy szkoleniowe Red Hat oraz praktyczne warsztaty w ramach programu Red Hat Learning Subscription Premium.

 

Ta wspólna inicjatywa mająca na celu zapewnienie obsługi obciążeń SAP na platformie Red Hat Enterprise Linux ma ułatwić klientom SAP osiągnięcie większej elastyczności biznesowej, przyspieszenie wdrożeń w chmurze oraz wprowadzanie innowacji biznesowych dzięki wykorzystaniu skalowalnej, elastycznej i otwartej infrastruktury chmury hybrydowej firmy Red Hat. Klienci mogą teraz łatwiej realizować projekty transformacji w chmurze oparte na oprogramowaniu SAP, w tym SAP S/4HANA®, z wykorzystaniem rozwiązania RISE with SAP obsługiwanego przez system Red Hat Enterprise Linux.

 

Cytaty

Lalit Patil, dyrektor ds. technicznych i szef działu usług SAP Enterprise Cloud Services, SAP SE

„Red Hat Enterprise Linux zapewnia solidną, otwartą infrastrukturę, która obsługuje wdrożenia oprogramowania SAP i stanowi spójną podstawę dla obciążeń przetwarzanych w chmurze hybrydowej. Chętnie wykorzystamy nasze innowacje, aby wspólnie z firmą Red Hat zapewnić naszym klientom większą elastyczność i odporność w środowiskach chmurowych”.

 

Gunnar Hellekson, wiceprezes i dyrektor generalny działu Red Hat Enterprise Linux Business Unit w firmie Red Hat

„Przedsiębiorstwa chcą rozszerzać analizę danych biznesowych i systemy analityczne w otwartej chmurze hybrydowej. W związku z tym potrzebują przetestowanego, zweryfikowanego i zaufanego bazowego systemu operacyjnego dla tych operacji o znaczeniu krytycznym w każdym zakresie. Red Hat Enterprise Linux jest już używany jako sprawdzona infrastruktura przez firmy z globalnego rankingu Fortune 500. Cieszy nas fakt, że teraz również SAP i nasi wspólni klienci będą korzystać z niego jako z głównego systemu operacyjnego, który wspomaga oprogramowanie i operacje biznesowe firmy SAP”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.