Schneider Electric wprowadza eConversion jako domyślny tryb dla UPS Galaxy V
- Technologia eConversion oferuje trzykrotne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez zasilacze bezprzerwowe (UPS) z 99-proc. sprawnością, bez ograniczania dostępności.
- eConversion posiada certyfikat potwierdzający osiągnięcie klasy 1 ochrony wg IEC® 62040-3, która jest najwyższym poziomem i odpowiada podwójnej konwersji (Double Conversion).
- Schneider Electric potwierdza swoją rolę lidera zrównoważonego rozwoju, będąc pierwszym producentem, który wdrożył 3-fazowe zasilacze UPS w trybie wysokowydajnym jako domyślne rozwiązanie.
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, poinformował o wprowadzeniu nowej wersji technologii eConversion (wcześniej znanej jako ECOnversion), ogólnie zalecanego trybu ochrony, który zapewnia większą trwałość 3-fazowych zasilaczy UPS serii Galaxy V. Od teraz wszystkie zasilacze UPS serii Galaxy V będą dostarczane do klientów w wersji eConversion.
W odpowiedzi na rosnące koszty energii elektrycznej, które stanowią coraz większe obciążenie dla przedsiębiorstw, oraz ambitniejsze cele w obszarze zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric jako jedyna firma na rynku oferuje unikalne, opatentowane połączenie wydajności i sprawności.
eConversion zapewnia najwyższy poziom ochrony krytycznych odbiorów w klasie 1 (z certyfikatem UL) i pozwala zmniejszyć straty energii o jedną trzecią w stosunku do wersji bez trybu eConversion. Zapewniając kluczowe rozwiązania zasilania gwarantowanego dla środowisk IT i innych, takich jak przemysłowe aplikacje brzegowe, eConversion w serii Galaxy V gwarantuje niezawodną ochronę zasilania oraz pomaga w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.
Tryb eConversion ma za sobą ponad 8 lat wdrożeń w terenie i tysiące klientów na całym świecie, którzy codziennie używają go do ochrony swoich krytycznych obciążeń.
– Dzięki eConversion jako trybowi domyślnemu w 3-fazowych zasilaczach UPS serii Galaxy V jeden UPS o mocy 100 kVA pozwoli rocznie oszczędzić na nawet 18 tys. kWh energii, co przy obecnej wysokości taryf dla przedsiębiorstw oznacza oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy pomóc klientom w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zmniejszając ich wydatki na energię elektryczną i związaną z tym emisję dwutlenku węgla – mówi Mustafa Demirkol, wiceprezes ds. systemów centrów danych w pionie Energy Management Schneider Electric.
Wykorzystanie eConversion pozwala operatorom obniżyć koszty energii elektrycznej, a jednocześnie nadal korzystać z najwyższego poziomu ochrony dla krytycznych obciążeń dzięki klasie 1 (certyfikat UL). Dzięki licznikowi oszczędności eConversion klienci bezpośrednio na wyświetlaczu UPS mogą sprawdzić, ile energii elektrycznej udało się oszczędzić przy wykorzystaniu urządzenia.
W związku z tym, że zapotrzebowanie na produkty i usługi cyfrowe będzie nadal rosło i będzie się wiązać z wymogami w obszarze niezawodności, aby czerpać korzyści z automatyzacji oraz wydajności, specjaliści z centrów danych oraz działów odpowiedzialnych za OT i IT muszą dokonywać stopniowych zmian w kierunku świata zeroemisyjnego. Ważnym krokiem w tej dziedzinie jest wykorzystywanie najbardziej energooszczędnych na rynku zasilaczy awaryjnych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.