Schneider Electric wprowadza eConversion jako domyślny tryb dla UPS Galaxy V
- Technologia eConversion oferuje trzykrotne zmniejszenie zużycia energii elektrycznej przez zasilacze bezprzerwowe (UPS) z 99-proc. sprawnością, bez ograniczania dostępności.
- eConversion posiada certyfikat potwierdzający osiągnięcie klasy 1 ochrony wg IEC® 62040-3, która jest najwyższym poziomem i odpowiada podwójnej konwersji (Double Conversion).
- Schneider Electric potwierdza swoją rolę lidera zrównoważonego rozwoju, będąc pierwszym producentem, który wdrożył 3-fazowe zasilacze UPS w trybie wysokowydajnym jako domyślne rozwiązanie.
Schneider Electric, światowy lider w dziedzinie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki, poinformował o wprowadzeniu nowej wersji technologii eConversion (wcześniej znanej jako ECOnversion), ogólnie zalecanego trybu ochrony, który zapewnia większą trwałość 3-fazowych zasilaczy UPS serii Galaxy V. Od teraz wszystkie zasilacze UPS serii Galaxy V będą dostarczane do klientów w wersji eConversion.
W odpowiedzi na rosnące koszty energii elektrycznej, które stanowią coraz większe obciążenie dla przedsiębiorstw, oraz ambitniejsze cele w obszarze zrównoważonego rozwoju, Schneider Electric jako jedyna firma na rynku oferuje unikalne, opatentowane połączenie wydajności i sprawności.
eConversion zapewnia najwyższy poziom ochrony krytycznych odbiorów w klasie 1 (z certyfikatem UL) i pozwala zmniejszyć straty energii o jedną trzecią w stosunku do wersji bez trybu eConversion. Zapewniając kluczowe rozwiązania zasilania gwarantowanego dla środowisk IT i innych, takich jak przemysłowe aplikacje brzegowe, eConversion w serii Galaxy V gwarantuje niezawodną ochronę zasilania oraz pomaga w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju.
Tryb eConversion ma za sobą ponad 8 lat wdrożeń w terenie i tysiące klientów na całym świecie, którzy codziennie używają go do ochrony swoich krytycznych obciążeń.
– Dzięki eConversion jako trybowi domyślnemu w 3-fazowych zasilaczach UPS serii Galaxy V jeden UPS o mocy 100 kVA pozwoli rocznie oszczędzić na nawet 18 tys. kWh energii, co przy obecnej wysokości taryf dla przedsiębiorstw oznacza oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cieszymy się, że możemy pomóc klientom w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju, jednocześnie zmniejszając ich wydatki na energię elektryczną i związaną z tym emisję dwutlenku węgla – mówi Mustafa Demirkol, wiceprezes ds. systemów centrów danych w pionie Energy Management Schneider Electric.
Wykorzystanie eConversion pozwala operatorom obniżyć koszty energii elektrycznej, a jednocześnie nadal korzystać z najwyższego poziomu ochrony dla krytycznych obciążeń dzięki klasie 1 (certyfikat UL). Dzięki licznikowi oszczędności eConversion klienci bezpośrednio na wyświetlaczu UPS mogą sprawdzić, ile energii elektrycznej udało się oszczędzić przy wykorzystaniu urządzenia.
W związku z tym, że zapotrzebowanie na produkty i usługi cyfrowe będzie nadal rosło i będzie się wiązać z wymogami w obszarze niezawodności, aby czerpać korzyści z automatyzacji oraz wydajności, specjaliści z centrów danych oraz działów odpowiedzialnych za OT i IT muszą dokonywać stopniowych zmian w kierunku świata zeroemisyjnego. Ważnym krokiem w tej dziedzinie jest wykorzystywanie najbardziej energooszczędnych na rynku zasilaczy awaryjnych.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.