Komunikaty PR

SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły

2022-03-31  |  08:00
Biuro prasowe

SEMIKRON i Danfoss Silicon Power łączą siły, aby stać się wiodącym partnerem w dziedzinie energoelektroniki

  • Dwaj globalni, rodzinni liderzy technologii w dziedzinie Power Electronics połączą siły w ramach nowego wspólnego przedsięwzięcia o nazwie SEMIKRON-Danfoss.
  • SEMIKRON-Danfoss znacząco inwestuje w innowacje i technologię, aby umożliwić klientom realizację ich przyszłych planów rozwoju.
  • Transakcja podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne w kilku krajach i oczekuje się, że zostanie zamknięta nie później niż w trzecim kwartale 2022 roku.
     

NUREMBERG/NORDBORG – SEMIKRON i Danfoss Silicon Power ogłosiły partnerstwo w celu stworzenia wspólnego przedsiębiorstwa specjalizującego się w elektronice mocy, skupiającego się na modułach półprzewodnikowych mocy.

Nowa firma SEMIKRON-Danfoss, zatrudniająca ponad 3500 specjalistów w dziedzinie elektroniki mocy, będzie dostarczać światowej klasy ekspercką wiedzę technologiczną. Fuzja jest częścią deklaracji i zobowiązania firmy do realizowania kolejnych inwestycji torujących drogę dla zielonego wzrostu i bardziej zrównoważonej, energooszczędnej i zdekarbonizowanej przyszłości. SEMIKRON-Danfoss będzie głównym aktywatorem umożliwiającym tę transformację.

Energia elektryczna będzie w przyszłości najważniejszym źródłem energii. Moduł półprzewodnikowy mocy jest sercem wszystkich rozwiązań energoelektronicznych. Moduł jest zbudowany z półprzewodników mocy, które umożliwiają przetwarzanie i sterowanie energią elektryczną.

Wraz z rozwojem e-mobilności oczekuje się, że w najbliższych latach popyt na pojazdy elektryczne będzie wzrastał o 30% rocznie. Świadczy to o ogromnym potencjale wzrostu modułów mocy, ponieważ są one kluczowym elementem zasilania silnika elektrycznego i ładowarek samochodowych.

Silniki przemysłowe zużywają 50% energii elektrycznej na świecie, a tylko 20% z nich jest wyposażonych w układy sterowania silnikami o zmiennej prędkości, co pozostawia duży niewykorzystany potencjał poprawy efektywności energetycznej i zmniejszenia emisji CO2. Moduł mocy jest kluczowym elementem w każdym układzie regulacji prędkości obrotowej silników elektrycznych.

Trwająca globalna transformacja mająca na celu zastąpienie paliw kopalnych poprzez poprawę efektywności energetycznej i ambitne wykorzystanie odnawialnych źródeł energii również zwiększa zapotrzebowanie na moduły mocy. Moduł mocy ma kluczowe znaczenie we wszystkich instalacjach solarnych i turbinach wiatrowych, umożliwiając konwersję mocy do sieci i magazynowanie energii.

Firma SEMIKRON-Danfoss wykorzysta swoją silną pozycję w dziedzinie przemysłowych i odnawialnych modułów mocy i będzie dążyć do osiągnięcia wiodącej pozycji w dziedzinie modułów mocy dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma SEMIKRON-Danfoss będzie wyznaczać trendy i kierować zmianą technologii w kierunku rozwiązań z węglika krzemu zarówno w zastosowaniach przemysłowych, jak i motoryzacyjnych.

Nowo utworzony wspólny biznes SEMIKRON-Danfoss będzie własnością obecnych rodzin właścicieli firmy SEMIKRON i Grupy Danfoss, przy czym Danfoss będzie właścicielem większościowym.

Nowy wspólny biznes SEMIKRON-Danfoss będzie zarządzany przez jeden wspólny zespół kierowniczy. Wspólny biznes będzie prowadzony w dotychczasowy sposób, z zachowaniem istniejących zakładów produkcyjnych, relacji z klientami i dostawcami oraz kanałów dystrybucji.

SEMIKRON-Danfoss zachowa dwie główne lokalizacje w Niemczech, w Norymberdze i Flensburgu. Obecne fabryki i biura sprzedaży firm Semikron i Danfoss Silicon Power będą nadal funkcjonować w dotychczasowy sposób.

CEO Danfoss Kim Fausing powiedział:

"Nowa firma SEMIKRON-Danfoss opiera się na silnym, długotrwałym partnerstwie i ponad 90-letnim doświadczeniu w dziedzinie technologii pakowania modułów mocy, innowacji i znajomości zastosowań u klientów. W czasach, gdy elektryfikacja napędza zieloną transformację, SEMIKRON-Danfoss chce stać się preferowanym partnerem w zakresie dekarbonizacji. Mamy pasję, kompetencje i technologie, które pozwolą nam podwoić naszą działalność w ciągu pięciu lat".

Dyrektor Generalny SEMIKRON Karl-Heinz Gaubatz dodał: "To naprawdę ekscytujący moment.
W oparciu o bliskie, pełne zaufania rozmowy prowadzone w ciągu ostatnich miesięcy stwierdziliśmy, że SEMIKRON i Danfoss to firmy, które w wyjątkowy sposób uzupełniają się pod względem aktywów, silnego zespołu i wspólnych wartości. Łącząc kompetencje firmy SEMIKRON jako pioniera w technologii półprzewodników z ponad 70-letnim doświadczeniem w rozwoju najwyższej klasy modułów i systemów zasilania oraz siłę, innowacyjność i szybkie tempo działania firmy Danfoss Silicon Power i Grupy Danfoss, mamy idealną pozycję, aby stać się jednym z najsilniejszych graczy w energoelektronice".

Claus A. Petersen, Starszy Wiceprezes i Dyrektor Generalny Danfoss Silicon Power, podsumowuje:

"Nowo powstający SEMIKRON-Danfoss to wielka szansa dla klientów, partnerów i naszych pracowników. Moment jest idealny, przy silnym wzroście na naszych kluczowych rynkach: motoryzacyjnym, przemysłowym i odnawialnych źródeł energii. W związku z przechodzeniem z technologii krzemowej na węglik krzemu, mamy szansę stać się najsilniejszym partnerem naszych klientów. SEMIKRON-Danfoss będzie inspirować przyszłość i oferuje wspaniałe możliwości rozwoju kariery".

 

SEMIKRON

SEMIKRON jest jednym z wiodących na świecie producentów modułów i systemów mocy, głównie w średnim zakresie mocy (ok. 2 kW do 10 MW). Nasze produkty są sercem nowoczesnych, energooszczędnych napędów silnikowych i systemów automatyki przemysłowej. Dalsze obszary zastosowań obejmują zasilacze, odnawialne źródła energii (energia wiatrowa i słoneczna) oraz pojazdy elektryczne (samochody osobowe, ciężarowe i autobusy, pojazdy ciężarowe i inne pojazdy akumulatorowe). Innowacyjne produkty energoelektroniczne firmy SEMIKRON umożliwiają naszym klientom tworzenie mniejszych, bardziej energooszczędnych systemów energoelektronicznych. Systemy te z kolei zmniejszają globalne zapotrzebowanie na energię.

SEMIKRON jest firmą rodzinną założoną w 1951 roku, z siedzibą w Norymberdze, w Niemczech. Obecnie firma zatrudnia ponad 3000 osób w 24 oddziałach na całym świecie. Ta międzynarodowa sieć z zakładami produkcyjnymi w Niemczech, Brazylii, Chinach, Francji, Indiach, Włoszech, Słowacji i USA zapewnia szybką i kompleksową obsługę klientów. Więcej informacji na stronie: www.semikron.com

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności

W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.

Farmacja

Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.

Prawo

Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.