Komunikaty PR

SER Group bezpłatnie udostępnia nowe rozwiązanie Doxis4 Universal Workspace SaaS

2020-04-22  |  11:00

SER Group pomaga firmom wdrażać pracę zdalną, tak by była dostępna dla wszystkich ich pracowników w dowolnym miejscu bez utrudnień technicznych. Dzięki rozwiązaniu Doxis4 Universal Workspace SaaS pracownicy w rozproszonych zespołach, wykonujący swoje obowiązki służbowe z domu, mogą w łatwy i przejrzysty sposób organizować zadania oraz edytować dokumenty. Rozwiązanie proponowane przez SER Group ułatwia współdzielenie dokumentów zarówno ze współpracownikami z firmy, jak i z użytkownikami zewnętrznymi (np. klientami czy dostawcami), a także śledzenie wprowadzanych zmian. Możliwość bezpłatnego skorzystania z Doxis4 Universal Workspace SaaS będzie obowiązywać przez cztery tygodnie.

Obecna sytuacja jasno pokazuje, jak ważne dla utrzymania działalności biznesowej są procesy cyfrowe. Pozwalają one pozostać w kontakcie z klientami i dostawcami oraz umożliwiają zdalną pracę zespołową nad projektami.

DMS i procesy cyfrowe niezbędne do pracy z domu

W ciągu kilku ostatnich tygodni home office stało się dla wielu osób konieczną rzeczywistością. Doświadczenie pokazuje jednak, że przejście z pracy w biurze do pracy w domu nie zawsze jest płynne. Proces akceptacji przez e-mail może być czasochłonny, a często też niemożliwy do prześledzenia. Dodatkowo współpraca jest utrudniona, gdy współpracujące ze sobą działy (wewnętrzne lub zewnętrzne) nie są podłączone do tych samych systemów i nie mają dostępu do potrzebnych treści. Tymczasem sytuacja, w której pracownicy przebywają na home office zamiast w biurze nie zwalnia firmy z konieczności przestrzegania przepisów prawnych.

– Firmy, które zainwestowały w digitalizację i mogą zapewnić sprawny dostęp do krytycznych informacji biznesowych oraz kontrolę nad procesem kontynuacji pracy, mają dużą przewagę. Żadna firma nie może sobie pozwolić na to, aby zlecenia utknęły w martwym punkcie, a relacje z klientami i dostawcami ucierpiały z powodu nagłego odcięcia pracowników od informacji –mówi Stefan Zeitzen, CSO SER Group. – Dzięki naszej nowej ofercie pomagamy pokonać tę przeszkodę. Bezpłatnie zapewniamy wirtualną przestrzeń do współpracy, otwieramy silosy informacyjne w przedsiębiorstwach oraz umożliwiamy szybką i prostą realizację procesów międzydziałowych. 

Ciągłość biznesowa – Universal Workspace jako pragmatyczne rozwiązanie

Firmy, które dopiero rozpoczynają proces cyfryzacji, nie mogą inicjować dużych projektów w nietypowych okolicznościach. Potrzebują pragmatycznego podejścia, które pomoże im szybko wznowić działalność.

Universal Workspace to prosta, ale bardzo wydajna aplikacja typu Software as a Service (SaaS). Daje ona firmom możliwość szybkiego kontynuowania pracy w formie zdalnej. Jest od razu gotowa do pracy i nie wiąże się z koniecznością korzystania ze wzmożonych zasobów IT– zauważa Stefan Zeitzen.

Aplikacja Universal Workspace jest intuicyjna w obsłudze. Użytkownicy tworzą indywidualne lub zespołowe przestrzenie do pracy dla klientów, dostawców, a także wspólnych projektów. Mogą przeciągać i upuszczać dokumenty, notatki i zadania do obszaru roboczego, zapraszać innych użytkowników do dołączenia i nadawać im niezbędne uprawnienia. Wszyscy pracownicy dysponują w ten sposób aktualnymi informacjami.

Gotowi do podjęcia każdego wyzwania

Universal Workspace jest prostym sposobem na stworzenie podstaw pracy zdalnej, które umożliwią dalszą, cyfrową współpracę. Universal Workspace można w dowolnym momencie połączyć z istniejącymi aplikacjami Doxis4, synchronizując dane z centralnym rozwiązaniem.

Więcej o Universal Workspace w filmie: https://go.sergroup.com/universalworkspace

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.