SIGNIUS łączy siły z IDENTT i oferuje zdalne podpisywanie na podstawie weryfikac
SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości nawiązał współpracę z firmą IDENTT. Wspólne rozwiązanie oferuje unikalną i bezpieczną usługę cyfrową opartą o automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości, która maksymalnie zwiększy poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta na dedykowanej platformie do podpisu. Weryfikacja tożsamości dostarczona przez IDENTT jest zgodna z AML i CFT. Wspólna usługa może być zastosowana zarówno w wersji chmurowej jak i zainstalowana na infrastrukturze klienta. Dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych biometrycznych narzędzi podpisy elektroniczne wydawane będą na podstawie weryfikacji tożsamości na „selfie”.
- Jesteśmy świadomi, że nasze rozwiązania muszą iść w parze wraz z postępem technologicznym. Nieustannie dążymy do tego, aby znaleźć kompromis pomiędzy zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a prostotą korzystania z naszej platformy. Wprowadzenie automatycznej weryfikacji dokumentu tożsamości oferowanej przez IDENTT pozwoli firmom i organizacjom korzystającym z naszych usług przyspieszyć proces wdrażania klienta, podnieść efektywność kosztową oraz usprawnić podpisywanie, zarządzanie i archiwizowanie dokumentacji – opisuje Jack Piekarski, VP Sales
i współzałożyciel SIGNIUS.
IdenTT VISION – rozwiązanie oferowane przez IDENTT, umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem. Sprawdza jego poprawność, integralność oraz oryginalność. Znacząco przyspiesza proces obsługi, jednocześnie zwiększając poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta. Cały proces weryfikacji jest dokonywany w ciągu kilkunastu sekund, a wynik jest dostępny natychmiast.
- Nasz system umożliwia wdrożenie bezpiecznych procesów weryfikacji zgodnie z najnowszymi wytycznymi KNF. Nieustannie pracujemy nad rozwijaniem naszego systemu i prowadzimy projekty R&D w obszarze analizy obrazu i danych z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych. Zaufały nam największe banki oraz instytucje finansowe. Cieszymy się, że rozwiązania IDENTT znalazły zastosowanie również na platformie SIGNIUS – Adam Łabęcki, CMO i współzałożyciel IDENTT.
SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Dostępne są różne modele wdrożenia: online, integracja przez API, wersja hybrydowa oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.