SIGNIUS łączy siły z IDENTT i oferuje zdalne podpisywanie na podstawie weryfikac
SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości nawiązał współpracę z firmą IDENTT. Wspólne rozwiązanie oferuje unikalną i bezpieczną usługę cyfrową opartą o automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości, która maksymalnie zwiększy poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta na dedykowanej platformie do podpisu. Weryfikacja tożsamości dostarczona przez IDENTT jest zgodna z AML i CFT. Wspólna usługa może być zastosowana zarówno w wersji chmurowej jak i zainstalowana na infrastrukturze klienta. Dzięki wprowadzeniu najnowocześniejszych biometrycznych narzędzi podpisy elektroniczne wydawane będą na podstawie weryfikacji tożsamości na „selfie”.
- Jesteśmy świadomi, że nasze rozwiązania muszą iść w parze wraz z postępem technologicznym. Nieustannie dążymy do tego, aby znaleźć kompromis pomiędzy zachowaniem najwyższego poziomu bezpieczeństwa, a prostotą korzystania z naszej platformy. Wprowadzenie automatycznej weryfikacji dokumentu tożsamości oferowanej przez IDENTT pozwoli firmom i organizacjom korzystającym z naszych usług przyspieszyć proces wdrażania klienta, podnieść efektywność kosztową oraz usprawnić podpisywanie, zarządzanie i archiwizowanie dokumentacji – opisuje Jack Piekarski, VP Sales
i współzałożyciel SIGNIUS.
IdenTT VISION – rozwiązanie oferowane przez IDENTT, umożliwia automatyczną weryfikację dokumentu tożsamości oraz biometryczną analizę wizerunku osoby posługującej się dokumentem. Sprawdza jego poprawność, integralność oraz oryginalność. Znacząco przyspiesza proces obsługi, jednocześnie zwiększając poziom wiarygodności uwierzytelnienia klienta. Cały proces weryfikacji jest dokonywany w ciągu kilkunastu sekund, a wynik jest dostępny natychmiast.
- Nasz system umożliwia wdrożenie bezpiecznych procesów weryfikacji zgodnie z najnowszymi wytycznymi KNF. Nieustannie pracujemy nad rozwijaniem naszego systemu i prowadzimy projekty R&D w obszarze analizy obrazu i danych z wykorzystaniem głębokich sieci neuronowych. Zaufały nam największe banki oraz instytucje finansowe. Cieszymy się, że rozwiązania IDENTT znalazły zastosowanie również na platformie SIGNIUS – Adam Łabęcki, CMO i współzałożyciel IDENTT.
SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. Dostępne są różne modele wdrożenia: online, integracja przez API, wersja hybrydowa oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego na podstawie identyfikacji online, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizacja całego procesu podpisywania w jednym kanale online.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.