SIGNIUS nawiązał współpracę ze Swisscom
Inner Value
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
k.kleczkowski|innervalue.pl| |k.kleczkowski|innervalue.pl
+48 533 070 550
innervalue.pl/
SIGNIUS S.A. – właściciel platformy SIGNIUS Professional do zdalnego podpisywania dokumentów oraz weryfikacji tożsamości – realizuje ekspansję na rynek DACH. Firma nawiązała współpracę ze Swisscom – jedynym kwalifikowanym dostawcą usług zaufania w Europie wydającym podpisy kwalifikowane zgodne zarówno z Rozporządzeniem UE eIDAS, jak i prawem szwajcarskim ZertES. SIGNIUS S.A. finalizuje obecnie proces wdrażania swojego rozwiązania w jednym z banków szwajcarskich.
- SIGNIUS oferuje unikalne rozwiązania technologiczne dla instytucji państwowych, biznesu oraz użytkowników indywidualnych. Realizując zapowiadaną strategię ekspansji na rynki Niemiec, Austrii i Szwajcarii (DACH) rozwijamy funkcjonalności naszej platformy oraz budujemy świadomość marki na rynkach Europy Zachodniej. Współpraca ze Swisscom umożliwia nam oferowanie wspólnego rozwiązania do zdalnego podpisywania dokumentów podpisem kwalifikowanym w opcji on-premise dla banków i korporacji innych branż. Platformę możemy zintegrować m.in. z bazą danych klientów i pracowników, a także posiadanym już przez organizację 2-składnikowym uwierzytelnieniem oraz procesem identyfikacji klienta KYC (Know Your Customer) - informuje Jack Piekarski, wiceprezes SIGNIUS S.A.
Swisscom jest jedną z wiodących firm IT w Europie oraz dostawcą certyfikatów kwalifikowanych. W ramach podjętej współpracy na platformie SIGNIUS Enterprise wydawane są podpisy kwalifikowane w zgodzie z prawem unijnym i szwajcarskim. Podpisy kwalifikowane wydawane są na podstawie zdalnej weryfikacji tożsamości np. w formie wideoweryfikacji, potwierdzenia danych przez bankowość elektroniczną oraz dowód osobisty.
SIGNIUS aktualnie jest na etapie finalizacji wdrożenia swojej platformy w jednej z zagranicznych instytucji finansowych.
- Obecnie finalizujemy wdrożenie naszego rozwiązania dla jednego ze szwajcarskich banków. Nie ukrywam, że był to bardzo złożony proces, który przeprowadziliśmy z powodzeniem. Dało nam to niezbędne doświadczenie oraz ukształtowało procesy, które z sukcesem chcemy przenieść na innych klientów na rynku europejskim - podsumowuje Jack Piekarski.
SIGNIUS oferuje nowoczesną i kompleksową platformę do natychmiastowego podpisywania dokumentów na wszystkich urządzeniach, podpisem kwalifikowanym i zaawansowanym – bez papieru, w pełni zdalnie, wygodnie i prawomocnie. W ofercie mamy różne modele wdrożenia: online, wersję hybrydową oraz wdrożenie lokalne. Platformę wyróżnia szereg funkcjonalności, m.in. możliwość całkowicie zdalnego nabycia podpisu kwalifikowanego wraz z identyfikacją online w ciągu kilku minut, opcjonalne pokrycie płatności za podpisy współpodpisujących oraz realizację całego procesu podpisywania w jednym kanale online.
W październiku ub. r. SIGNIUS, w ramach prywatnej emisji pozyskał od inwestorów kwotę 3,3 mln zł. Zebrane środki są przeznaczane na rozwój platformy o dodatkowe funkcjonalności, nawiązywanie relacji biznesowych z dostawcami usług zaufania oraz na działania marketingowe w Polsce i regionie DACH.
***
SIGNIUS oferuje szerokie spektrum rozwiązań zgodnych z rozporządzeniem unijnym eIDAS: nowoczesną platformę do zdalnego podpisywania dokumentów dla klienta indywidualnego i biznesowego, kwalifikowaną pieczęć elektroniczną, zdalną wideoweryfikację klienta, znacznik czasu i archiwizację dokumentacji. Tworzymy innowacyjne technologie napędzające transformację cyfrową i wspierające rozwój przedsiębiorstw. Nasza centrala mieści się w Poznaniu, a biura sprzedaży w Warszawie, Berlinie i Pradze.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.