Komunikaty PR

Sii Polska w ze statusem legendy i tytułem Great Place To Work

2020-04-28  |  13:55
Biuro prasowe

Rezydująca w Olivia Business Centre firma Sii po raz szósty wyróżniona, jako najlepsze miejsce pracy. Triumf giganta IT dopełnia przyznany po raz pierwszy status Legendy.

Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iMRYxZiXt4TO5QNN6Q?e=omlRMy

Rozwój Sii Polska w Olivia Business Centre jest historią inspirującego sukcesu. Wiodący dostawca usług IT, inżynieryjnych, digitalowych i Business Process Outsourcing (BPO) w Polsce działalność na Pomorzu rozpoczął w 2010 roku w liczącym 400 m2 biurze. Dynamika i skuteczność działania oparte na dbałości o pracowników spowodowały, że w ciągu 10 lat firma rozrastała się w ramach największego centrum biznesowego na Pomorzu i dziś trójmiejski oddział liczy niemal 1 000 pracowników, a biuro zajmuje powierzchnię ponad 10 000 metrów kwadratowych na ostatnich piętrach budynku Olivia Prime.

Tegoroczny sukces Sii jest dowodem na skuteczną politykę kadrową firmy. Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku organizacja zdobyła go 6 raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie – dziś liczba ekspertów Sii przekroczyła 4 500.

Tytuł Great Place to Work jest dla nas jedną z najważniejszych nagród, ponieważ pokazuje w sposób transparentny, co nasi pracownicy myślą o Sii Polska jako pracodawcy. Wszyscy możemy czuć się bardzo dumni, ponieważ przy tak szybkim tempie wzrostu atmosfera i duch zespołu pozostają świetne – mówi Gregoire Nitot, założyciel i prezes zarządu Sii Polska.

Przyznawane przez lata nagrody i status Legendy w ocenie opinii publicznej stały się synonimem stabilnego i przyjaznego miejsca pracy, którego biuro wciąż stanowi sensację i do tej pory nie ma odpowiednika w Polsce. Do dyspozycji pracowników oddano 9 prywatnych loggi, chętnie wykorzystywanych do pracy na leżaku w ciepłe dni. Alternatywą są 2 duże prywatne tarasy z widokiem na morze, z których pierwszy służy do wypoczynku, a drugi zlokalizowany przy głównej jadalni jest doskonałym miejscem na lunch. Odpowiedzią na oczekiwania pracowników jest wystrój inspirowany biophilic design, którego dopełnieniem są zjeżdżalnie i ścianki wspinaczkowe pomiędzy piętrami. Projekt przestrzeni autorstwa pracowni Design Anatomy z Olivia Business Centre w 2019 zdobył nagrodę w konkursie Office Star zwyciężając w kategorii „Najlepsza przestrzeń rekreacyjna w Polsce” oraz wyróżnienie dla „Najlepszego biura w Trójmieście”.

Zdobyty 6-ty raz z rzędu tytuł jest powodem do dumy dla wszystkich naszych Power People! To my wszyscy tworzymy wspólnie naszą firmę, realizujemy misję, osiągamy cele i działamy na co dzień według kluczowych 14 wartości. Ta nagroda jest potwierdzeniem tego, że tak właśnie jest! Z drugiej strony jest też odpowiedzialnością i zobowiązaniem do dalszych starań i usprawniania konkretnych obszarów. Ale dzisiaj przede wszystkim świętujemy, chociaż online i na odległość, to jednak z radością i dumą w sercach – mówi Joanna Kucharska, CHRO w Sii Polska. 

 

Tegoroczne wyniki badania Great Place to Work pokazują, że podjęte przez Sii Polska w poprzednich latach działania, takie jak uruchomienie Programu Sponsoringu Pasji, skupiającego się na działalności charytatywnej Sii Power Volunteers, czy umożliwiającej zmianę ścieżki kariery aplikacji Job Changer, obecnie wskazywane są przez pracowników jako najlepsze inicjatywy minionego roku. Kluczowym elementem badania Najlepszego Pracodawcy Roku są opinie pracowników, które stanowią 2/3 całkowitej oceny uwzględniającej 5 wymiarów: wiarygodności, szacunku, uczciwości, dumy i koleżeństwa. Tegoroczne wysokie wyniki pozwoliły firmie powtórzyć sukces z poprzednich lat, ponieważ aż 89% pracowników Sii Polska zadeklarowało, że ich firma jest świetnym miejscem pracy – tym samym o 2% poprawiając wynik z ubiegłego roku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.