Komunikaty PR

Skinwallet wdraża działania z nowej strategii rozwoju

2021-10-13  |  10:00
Biuro prasowe

Skinwallet, notowana na NewConnect spółka z dziedziny obrotu dobrami cyfrowymi, przedstawia kolejne kroki realizowane w ramach ogłoszonej w czerwcu b.r. strategii rozwoju. W krótkim podsumowaniu, przedstawiciele Spółki komentują podjęte w ostatnich miesiącach działania oraz plany na kolejne wdrożenia. Działalność Skinwallet wokół zaktualizowanej strategii opiera się aktualnie na dwóch filarach, którymi są: tworzenie projektów NFT oraz budowanie ekosystemu NFT.

W swojej zaktualizowanej strategii rozwoju Skinwallet kładzie wyraźny nacisk na rozwój projektów skupionych wokół NFT. Spółka wciąż rozwija także Skinwallet Engage, czyli narzędzie marketingowe skierowane do streamerów. Docelowo, działania te mają pozwolić na zbudowanie niezależnego ekosystemu w formie NFTsowego hubu kreatywnego.

SKINWALLET ENGAGE

Skinwallet Engage zadebiutował w lipcu. Narzędzie służy do zwiększania zaangażowania widzów podczas streamów na platformie Twitch.

- Skinwallet Engage spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem docelowej grupy użytkowników - streamerów - którzy od początku wykorzystują narzędzie. Już wkrótce, na przełomie października i listopada, czeka nas pierwsze duże wdrożenie – nawiązaliśmy współpracę z organizacją e-sportową i organizatorem turniejów e-sportowych. Na ten moment nie możemy zdradzić konkretów, ale na pewno będziemy na bieżąco o tym informować. Skinwallet Engage będzie wykorzystywany do zwiększania zaangażowania widzów, przy okazji dużego turnieju esportowego wokół gry CS:GO. W trakcie poprzednich edycji publiczność rozgrywek sięgała nawet 30 tysięcy widzów jednocześnie – mówi Kornel Szwaja, prezes zarządu Skinwallet.

Spółka pracuje także nad umożliwieniem wykorzystania Skinwallet Engage przy okazji działań w innych obszarach, w tym także z dziedziny NFT. Celem jest osiągnięcie efektu synergii pomiędzy wszystkimi produktami z portfolio Skinwallet.

PROJEKTY NFT

Zbliża się premiera debiutanckiego projektu Skinwallet z dziedziny NFT. Jak zapowiadają twórcy, ujrzy on światło dzienne jeszcze w tym roku.

- Nasz najnowszy projekt osadzony jest w klimatach science-fiction i czerpie z bogatego świata esportu. Powstaje  on przy założeniu maksymalizacji użyteczności technologii NFT pod kątem takich obszarów jak: metawersyczność, budowanie społeczności twórców oraz wykorzystanie mechanizmów gamingowych. Na ten moment pojęcia te mogą się wydawać zawiłe, ale już wkrótce przedstawimy bardziej szczegółowe informacje. Planowana premiera strony internetowej przedsięwzięcia, to druga połowa października br. – mówi Dawid Chomicz, członek zarządu Skinwallet.

EKOSYSTEM NFT

Spółka planuje intensywnie rozwijać projekty skupione wokół Web3, szczególnie w zakresie budowy wartości w obszarze NFT i całego ekosystemu, który powstaje wokół tokenów. Skinwallet, jako jeden z prekursorów NFT i Web3  w Polsce, planuje dzielić się kompetencjami zdobytymi w tym zakresie z rynkiem. Przedstawiciele spółki zapewniają, że są otwarci na nawiązanie w tym obszarze współpracy, która pozwoli na szerzenie trendu w Polsce.

- W pełni rezonujemy z wartościami takimi jak zdolność do kooperacji, będącymi podstawowymi dla świata technologii web3. Dlatego też zamierzamy rozbudowywać  NFTsowy hub kreatywny - zależy nam na stworzeniu ekosystemu twórców i podmiotów, które chcą rozwijać swoje kompetencje i budować wartość w obszarze NFT. Wszystkich zainteresowanych - studia gamingowe, chcące budować produkty oparte o blockchain, cyfrowych artystów, twórców contentu, marki oraz influencerów - zapraszamy do kontaktu i nawiązania relacji – dodaje Szwaja.

Jednocześnie, Skinwallet wciąż rozwija swoje dwie platformy: Skinwallet Market oraz Skinwallet Instant. Obie przeznaczone są do obrotu dobrami cyfrowymi. Spółka, wykorzystując narzędzie Skinwallet Engage, nawiązuje współpracę z nowymi twórcami internetowymi oraz prowadzi działania mające na celu optymalizację działań marketingowych na pozostałych kanałach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Szkoła w duchu less waste Biuro prasowe
2021-09-29 | 12:10

Szkoła w duchu less waste

Dla wielu dzieci obiad w szkole to jedyny ciepły posiłek w ciągu dnia. Według danych GUS w 2020 roku odsetek skrajnego ubóstwa wśród najmłodszych wynosił 5,9% i był o ponad
Big Cheese Studio czeka na zatwierdzenie Prospektu przez KNF
2021-09-28 | 09:45

Big Cheese Studio czeka na zatwierdzenie Prospektu przez KNF

Big Cheese Studio, producent i wydawca gier wideo na PC i konsole, twórca sprzedażowego hitu – Cooking Simulator czeka na decyzję KNF w sprawie zatwierdzenia Prospektu złożonego w
Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR
2021-09-09 | 15:45

Pierwsza polska szkoła programowania przeszkoli pracowników HR

Jakie jest jedno z największych wyzwań dla pracownika branży HR? Musi znać nie tylko swoją pracę, ale też rozumieć specyfikę innych branż, po to, by właściwie ocenić kompetencje

Więcej ważnych informacji

Handel

Rektor Uczelni Łazarskiego: Ustawa o cyberbezpieczeństwie wymaga ponownych konsultacji. Wątpliwości budzi zgodność z prawem części przepisów [DEPESZA]

– W tym projekcie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa pojawiły się całkowicie nowe przepisy, dotyczące choćby spółki pod nazwą Polskie 5G czy funduszu celowego na rzecz strategicznej sieci bezpieczeństwa. Dlatego potrzebne są ponowne konsultacje – ocenia prof. Maciej Rogalski, rektor Uczelni Łazarskiego. Jak podkreśla, już przy poprzednich wersjach nowelizacji były zgłaszane liczne uwagi z rynku, ale zostały one uwzględnione tylko w niewielkim stopniu. Aktualna wersja projektu nadal zawiera więc szereg wad prawnych i jest wątpliwa pod kątem zgodności z międzynarodowym, unijnym, a nawet polskim prawem.

Bankowość

Kredytobiorcy rezygnują z procesów frankowych w obawie przed wysokimi kosztami. Teraz będą mogli je wytoczyć bez kosztów i opłat początkowych

– Orzecznictwo sądowe jest w tej chwili bardzo przyjazne sprawom konsumenckim – mówi Anna Lengiewicz z kancelarii LWB Lengiewicz Wrońska i Wspólnicy. W sprawach sądowych dotyczących tzw. polisolokat i kredytów frankowych szanse na wygraną sięgają nawet 80–90 proc. Jednak większość konsumentów nie podejmuje żadnych kroków, aby odzyskać swoje pieniądze, obawiając się utraty kolejnych środków na opłacenie prawników i kosztów sądowych. W tym miesiącu ruszył dedykowany im program RePlan, który zapewnia finansowanie takich spraw. Kredytobiorca może w nim liczyć na obsługę prawną i pełne pokrycie kosztów postępowania, a wynagrodzenie zapłaci tylko w przypadku wygranej sprawy.

Transport

Drony przyszłością rynku usług transportowych. Dzięki nim przesyłki mogą być tańsze nawet o 80 procent

Na lotniskach całego świata coraz częściej wykorzystywane są drony cargo. Użycie ich do transportu nawet kilkuset kilogramowych paczek  pozwala obniżyć koszt nawet o 80 proc. Bezzałogowce są już używane między innymi w Australii do dystrybucji leków dla mieszkańców terenów wiejskich. Spółka wyspecjalizowana w transporcie dronowym działa także w Polsce, na lotnisku w Katowicach. Zdaniem analityków rynek logistyki z użyciem dronów wzrośnie w ciągu kilku lat niemal trzykrotnie.

Problemy społeczne

Kolejna pandemia może się pojawić już za sześć–osiem lat. Obecna ujawniła braki w systemie zarządzania kryzysowego

Pandemia COVID-19 pokazała, że polski system ochrony zdrowia nie jest przygotowany na kolejny kryzys o takiej skali – wskazują eksperci Instytutu Jagiellońskiego i postulują systemowe reformy. W raporcie „Jak przygotować polską ochronę zdrowia na kolejne epidemie?” rekomendują wdrożenie 100 działań niezbędnych, żeby przygotować się na wypadek kolejnego zagrożenia epidemicznego. To m.in. efektywniejsze zarządzanie kadrami medycznymi, implementacja technologii mobilnych i rozwiązań IT przydatnych w walce z pandemią, ale i opracowanie odpowiednich strategii komunikacji na czas kryzysu, aby przeciwdziałać manipulacjom opinii publicznej.