SoftServe przejmuje Hoverstate
SoftServe, globalna firma konsultingowa IT, ogłosiła przejęcie Hoverstate, agencji cyfrowej specjalizującej się w rozwiązaniach mobilnych i internetowych. To przejęcie wzmocni pozycję SoftServe jako dostawcy kompleksowego oprogramowania dla firm o zaawansowanym stopniu cyfryzacji.
Szeroka oferta i globalny zasięg SoftServe uzupełniają się z wiedzą Hoverstate w zakresie inteligentnej automatyzacji procesów. Dzięki połączeniu firm klienci otrzymają szerszy dostęp do przyspieszonych procesów cyfrowych opartych na chmurze oraz większe możliwości rozwoju przy użyciu danych i analiz, AI/ML oraz inżynierii oprogramowania opartej na doświadczeniu. Kluczową rolę w dalszym rozwoju firmy odegra partnerstwo z opartą na sztucznej inteligencji platformą Pega Platform z portfolio Pegasystems. Doświadczenie Hoverstate w zakresie tej platformy pozwoli przyspieszać optymalizację kosztów związanych z transformacją procesów back-office. Oparte na projektowaniu podejście do front-endu zapewni głębsze zaangażowanie klientów.
- Hoverstate rozszerza nasz pakiet innowacyjnych usług, abyśmy mogli jeszcze skuteczniej pomagać naszym klientom w usprawnianiu procesów i minimalizowaniu kosztów. To wyjątkowo ważne zadania w dzisiejszej sytuacji makroekonomicznej - mówi Chris Baker, dyrektor generalny SoftServe i dodaje - Hoverstate przyjmuje podejście zorientowane na człowieka i tworzy nowe doświadczenia dla użytkowników, dostarczając mocnych wyników biznesowych, z których skorzystają obecni oraz przyszli klienci SoftServe.
Dzięki przejęciu firmy Hoverstate, SoftServe zyska także wiedzę branżową sektora opieki zdrowotnej (do grona klientów firmy dołączają ważne organizacje z tej branży), finansów, bankowości, transportu i logistyki. Klienci SoftServe zyskają z kolei szansę poprawienia wyników biznesowych, lepiej wykorzystując swoje inwestycje w rozwiązania technologiczne dostarczane przez Amazon Web Services, Google, Microsoft, NVIDIA i SiteCore.
SoftServe zatrudnia 12 000 osób w 14 krajach w Ameryce Północnej, regionie EMEA, APAC i Ameryce Łacińskiej. Do tego grona dołączą specjaliści i specjalistki Hoverstate z Włoch i Stanów Zjednoczonych, którzy niebawem rozpoczną pracę dla SoftServe. Razem z nimi do SoftServe dołączą dyrektor ds. strategii i partner zarządzający Hoverstate Rob Fauver i dyrektor ds. innowacji i partner zarządzający Kyung Ahn.
- Wierzymy, że połączenie sił z wiodącym dostawcą usług transformacji cyfrowej jest najlepszą drogą do zapewnienia naszym klientom najszerszych możliwości i wyjątkowych rozwiązań cyfrowych. Z SoftServe łączy nas nie tylko biznes, ale również podstawowe wartości i podejście skoncentrowane na ludziach. Podobieństwa w kulturze organizacyjnej obydwu firm są wręcz niespotykane. Dodatkowo, globalny zasięg SoftServe przybliży nas do klientów, a dzięki temu będziemy w stanie zapewnić elastyczne i skalowalne wsparcie. Jesteśmy gotowi na przyszłość - powiedział Rob Fauver, dyrektor ds. strategii i partner zarządzający Hoverstate.
Niedługo firma SoftServe będzie obchodzić 30. rocznicę rozpoczęcia działalności oraz świętować 10 lat obecności na polskim rynku. SoftServe zatrudnia w Polsce ponad 1600 specjalistek i specjalistów IT, a biura firmy są zlokalizowane w siedmiu miastach.
- Dzięki tej akwizycji nasz polski zespół zyska dostęp do bogatego doświadczenia ekspertów Hoverstate. Będzie mógł również korzystać z ich wsparcia, realizując projekty dla obecnych i przyszłych klientów. Co prawda ta transakcja nie ma w tym momencie bezpośredniego wpływu na operacje SoftServe w Polsce ani zatrudnienie w naszym zespole, ale widzimy w niej ogromną wartość merytoryczną – komentuje Sebastian Drzewiecki, VP i Country Manager SoftServe Poland.
---
O SOFTSERVE
SoftServe jest wiodącą firmą konsultingową IT, która przekształca i optymalizuje sposób prowadzenia działalności przez przedsiębiorstwa i firmy programistyczne. Nasze kompleksowe podejście zapewnia innowacyjność, jakość i szybkość w sektorach opieki zdrowotnej, handlu detalicznego, energetyki, produkcji i usług finansowych.
Nasza strona internetowa, blog, LinkedIn, Facebook i Twitter.
O HOVERSTATE
Hoverstate to agencja cyfrowa oferująca pełen zakres usług, koncentrująca się na strategii cyfrowej, aplikacjach mobilnych, tworzeniu stron internetowych i aplikacjach biznesowych z dużym doświadczeniem w branży ubezpieczeń zdrowotnych, farmaceutycznej i life sciences. Firma specjalizuje się w: AppDev, Service Design/CX/UX, UI, DevOps & Infrastructure, Big Data, AI/ML, RPA, konsultingu w branży ochrony zdrowia, mediów, edukacji I finansów.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.