Sony i Kramer zmieniają zwykłą salę w studio emisyjne!
Sony i firma Kramer współpracują nad niezwykłym rozwiązaniem dla szkolnictwa, które łączy oprogramowanie Sony do AR (rozszerzonej rzeczywistości) z oferowanym przez Kramer systemem Control Solution. Dzięki temu powstaje kompletne, proste we wdrożeniu i obsłudze rozwiązanie, które wymaga mniejszej liczby urządzeń niż konkurencyjne tego typu. Rozwiązanie to uwzględnia oprogramowanie AR, przeznaczone do nauczania w modelu wirtualnym lub hybrydowym i łączy je z technologiami opartymi na SI (sztucznej inteligencji), dzięki czemu zupełnie odmienia sposób uczestniczenia w zajęciach szkolnych opartych na obu modelach nauczania.
Nowe rozwiązanie jest przeznaczone dla każdej instytucji oświatowej oraz każdej firmy. Łączy wielokrotnie nagradzany system Control Solution firmy Kramer oraz szereg innych urządzeń AV i rozwiązań do zarządzania z Sony Edge – narzędziem do prezentacji, wizualizacji i analityki (REA-C1000). Omawiane połączenie systemów i produktów podnosi jakość prezentacji i komunikacji, ponieważ Edge umożliwia perfekcyjną współpracę oprogramowania AR z technologią SI. To zaś w sposób intuicyjny poprawia odbiór prezentowanych treści, a także jakość materiałów audiowizualnych zarówno podczas nauczania stacjonarnego, jak i zdalnego.
Damien Weissenburger, kierownik Sony ds. wyświetlaczy i rozwiązań profesjonalnych w Europie, tak opisuje współpracę obu firm: – Sony słynie na całym świecie jako marka oferująca najlepsze technologie, innowacyjne rozwiązania i niezrównaną pomoc techniczną dla swoich klientów. Firmy Sony i Kramer, łącząc swoje siły i atuty, mogą lepiej i skuteczniej je wykorzystać, aby zaoferować kompleksowe, zintegrowane rozwiązania zaprojektowane z myślą o dodawaniu wartości, a jednocześnie spełniające wymagania naszych użytkowników.
Aviv Ron, wiceprezes zarządu ds. rozwoju działalności i strategii firmy Kramer, powiedział z kolei: – Dzięki ciągłej współpracy z Sony możemy rozszerzyć ofertę pionu edukacyjnego o jedno rozwiązanie, które ulepszy systemy technologii do prezentacji multimedialnych oraz będzie sprzyjać lepszym wynikom nauczania, pracy uczniów i studentów w klasach oraz w salach wykładowych. Rozwiązanie opracowane wspólnie przez Sony i Kramer to nowatorska oferta edukacyjna, dzięki której kadra akademicka oraz profesjonaliści biznesu mogą prowadzić zajęcia szkolne i prezentacje, używając przekonujących, kinowych wręcz materiałów w czasie rzeczywistym. Umożliwia ono cyfrową transformację zajęć szkolnych i zarazem wypracowanie nowego stylu uczenia się w sposób skuteczny zarówno podczas lekcji i wykładów prowadzonych stacjonarnie, jak i zdalnie.
System Kramer Control połączony z monitorami profesjonalnymi Sony BRAVIA 4K zmienia ekran w urządzenie do sterowania wszystkimi rozwiązaniami audiowizualnymi na sali lekcyjnej – to zaś korzystnie wpływa na odbiór materiałów prezentowanych za pomocą tych produktów. Rozwiązanie to umożliwia także odejście od scentralizowanego sterowania – można bowiem zainstalować system Kramer Brainware na monitorach Sony z serii BRAVIA.
Obie firmy chcą, aby ich pakiet do prezentacji multimedialnych oferował nie tylko profesjonalną jakość dla oświaty, lecz również nie obciążał jej budżetu – dlatego wykładowcy akademiccy, nauczyciele placówek niższego szczebla czy prelegenci i prezenterzy w sektorze biznesowym mogą rozszerzyć rozwiązanie o licencje na szereg funkcji, m.in. rozpoznawania pisma odręcznego na wielu monitorach, automatycznego śledzenia za pomocą kamery PTZ osoby prowadzącej wykład czy prezentację, sterowania zbliżeniem za pomocą gestów, nakładkę CG bez klucza chrominacyjnego, czy też kadrowania przesyłanego obrazu w czasie rzeczywistym – i to bez konieczności zakupu kolejnych urządzeń.
Do innych kluczowych cech zaliczyć można:
- Wierne odwzorowanie obrazu dla uczestników sesji wirtualnych za pomocą kamer PTZ Sony z funkcją automatycznego śledzenia ruchów prelegenta, dzięki czemu kamera „nie gubi” go i trzyma w kadrze przez cały czas trwania prezentacji.
- System Kramer Control Solution zainstalowany na tablecie jest kompleksowym interfejsem użytkownika, który pozwala prowadzącemu prezentację lub wykład poruszać się swobodnie po pomieszczeniu i z łatwością obsługiwać wszystkie urządzenia audiowizualne.
- Funkcja rozpoznawania pisma odręcznego przez Edge gwarantuje uczestnikom zajęć i prezentacji widoczność oraz czytelność tekstu i wykresów pisanych na tablicach kredowych i suchościeralnych – bez względu na to, gdzie znajduje się prowadzący.
- Technologia nakładki CG bez klucza chrominancyjnego wycina obraz prowadzącego i nakłada go na dowolnie wybrany obraz tła, animację, czy wideoklip – i to w czasie rzeczywistym, bez używania specjalistycznego sprzętu realizatorskiego czy angażowania operatora grafiki komputerowej.
- Funkcja kadrowania pola powiększonej ostrości umożliwia jednoczesną prezentację dwóch różnych obrazów rejestrowanych przez jedną kamerę – z możliwością wyboru między obrazem dynamicznym lub statycznym.
Rozwiązanie powstałe dzięki współpracy Sony z Kramer da się w pełni zintegrować z istniejącymi urządzeniami lub zrealizować jako nową instalację. Można uwzględnić w nim urządzenia audio, kamery, panele video, kamerki internetowe i urządzenia nagrywające. Rozwiązanie to jest już dostępne na całym świecie dla oficjalnych przedstawicieli handlowych.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.