Komunikaty PR

Sony wprowadza kamery PTZ 4K z automatycznym kadrowaniem

2023-01-31  |  08:00
Biuro prasowe

Firma Sony poszerza ofertę kamer PTZ o dwa dodatkowe modele 4K z wbudowaną analityką AI.  Kamery SRG-A40 i SRG-A12 zapewniają automatyczne śledzenie oraz naturalne kadrowanie prelegentów, niezależnie od ich postury czy ruchów, co pozwala uzyskać wysokiej jakości treści i pełną kontrolę bez użycia komputera.  Nowa technologia Auto Framing PTZ oferuje możliwość automatycznego, szybkiego namierzania i śledzenia obiektów dając wiele opcji automatycznego kadrowania. Najważniejsze cechy tych kamer obejmują wysoką jakość obrazu przy automatycznej pracy, elastyczność technologii IP, potężny zoom, zdalne sterowanie oraz łatwą konfigurację i obsługę. Nadają się one idealnie do użytku w zastosowaniach edukacyjnych, biurowych, medycznych, w instytucjach rządowych, mediach, a także podczas zgromadzeń religijnych oraz wydarzeń na żywo.

Nasze najnowsze kamery PTZ reprezentują całkowicie nową generację”, mówi Claire Lam, menedżer produktu ds. kamer sieciowych w Sony Professional Europe.„Te nowe, wydajne modele cechują się typową dla firmy Sony wysoką jakością obrazu, ale są przy tym jeszcze bardziej inteligentne dzięki zastosowaniu wbudowanej analityki AI, która zapewnia funkcję automatycznego kadrowania PTZ w połączeniu ze zdalnym sterowaniem. Klienci zgłaszali, że sposób, w jaki tworzą swoje materiały, a nawet miejsca, z których to robią, zmieniły się radykalnie w ciągu ostatnich kilku lat. Wysłuchaliśmy ich i stworzyliśmy nową, przyjazną dla użytkowników linię, która zapewnia swobodę montażu, obsługę z dowolnego miejsca oraz upraszcza organizację pracy, dzięki czemu operatorzy mogą tworzyć profesjonalne treści niezależnie od poziomu doświadczenia oraz przy jednoczesnej redukcji kosztów”.

Inteligentna automatyzacja: PTZ Auto Framing

Nowością w tej serii zaawansowanych kamer jest wbudowana technologia automatycznego kadrowania PTZ z analityką AI firmy Sony, która poprawia użyteczność i wydajność. Różne kąty automatycznego kadrowania zapewniają wiele opcji odpowiednio dostosowanych na potrzeby zbliżeń, ujęć od pasa w górę lub pełnych planów, co przekłada się na swobodę twórczą i pozwala na realizację własnej wizji. Automatyczne działanie oznacza, że kamery zaczynają pracować od razu po włączeniu, szukając obiektu do śledzenia i namierzając go. Zastosowano w nich połączenie zaawansowanych i skorelowanych ze sobą technologii rozpoznawania, w tym rozpoznawanie twarzy, które wykrywa nawet twarze zasłonięte maseczkami. Nowe, przyjazne dla użytkownika lampki kontrolne (tally) pozwalają łatwo stwierdzić, która kamera jest aktualnie używana i śledzi ruchy.

 

Doskonała jakość obrazu

Zarówno w modelu SRG-A40, jak i SRG-A12 zastosowano bardzo czuły przetwornik CMOS Exmor R™ w celu uzyskania wysokiej jakości obrazu o naturalnych, żywych kolorach i niższym poziomie szumu, zgodnego ze standardem 4K 30p i Full HD 60p.  Model SRG-A40 jest wyposażony w technologię Clear Image Zoom, która cyfrowo zwiększa zoom optyczny z 20x do 30x w 4K lub do 40x w Full HD, natomiast model SRG-A12 jest wyposażony w zoom do 12x. Dzięki trybowi telekonwertera model SRG-A40 może osiągać nawet 80-krotne przybliżenie, a model SRG-A12 nawet 24-krotne, przy jednoczesnym płynnym i szybkim ruchu PTZ między kamerami.  Tryb dzienny i tryb nocny wspomagają optymalizację ujęć w warunkach silnego i słabego oświetlenia.

Elastyczna i stabilna produkcja

Nowe modele są wyposażone w technologie 3G-SDI, HDMI oraz łączność IP (NDI®|HX dostępna w ramach opcjonalnej licencji)[1] i mogą być sterowane zdalnie za pomocą VISCA/VISCA poprzez IP przy użyciu jednego przewodu sieciowego na potrzeby zasilania, sygnału wyjściowego i sterowania. Są one również wyposażone w technologię zasilania w standardzie Power over Ethernet Plus Plus (PoE++), co ułatwia integrację w nowych lub istniejących środowiskach bez konieczności stosowania oddzielnych przewodów zasilających.  Dzięki niezawodnemu połączeniu oraz opcjom integracji ta nowa linia wykorzystuje zalety kamer PTZ, umożliwiając filmowanie i sterowanie nawet w trudno dostępnych miejscach, a równocześnie oferując nowe kąty i punkty widzenia. Obsługa protokołu streamingu w czasie rzeczywistym (ang. Real Time Streaming Protocol, RTSP) umożliwia zdalne oglądanie, zaś protokół bezpiecznego przesyłu (ang. Security Reliable Transport, SRT) zapewnia bezpieczny, płynny i stabilny streaming wideo.

Łatwa konfiguracja i obsługa

Oprócz prostej integracji i montażu kamery te zapewniają też łatwą konfigurację i użytkowanie przez operatorów o różnym poziomie umiejętności. Dzięki możliwości korzystania z pliku ustawień obrazu użytkownicy mogą szybko określać i kopiować ustawienia menu między kamerami, zapewniając tym samym spójność i zwiększając kompetencje zespołu. Zastosowana w nowych modelach funkcja synchronizacji ruchu PTZ umożliwia szybkie i płynne przechodzenie PTZ do położenia docelowego przy maksymalnym zakresie kąta obrotu/wychyłu wynoszącym ±170°.  Wstępnie zaprogramowane ustawienia pozwalają na szybkie przełączanie pomiędzy różnymi ustawionymi kątami z poziomu jednej kamery w celu uchwycenia najważniejszych momentów. Można również użyć funkcji zamrażania kadru w celu zatrzymania ostatniego obrazu zarejestrowanego w danym miejscu przed rozpoczęciem ruchu kamery, co eliminuje rozmazane kadry przejściowe i pozwala ograniczyć do minimum zniekształcenia. Dodatkowo oprogramowanie sterujące dla wirtualnych kamer sieciowych może za pośrednictwem komputera zgrupować nawet pięć podłączonych kamer we współpracujące ze sobą narzędzie konferencyjne i wykładowe w celu zapewnienia profesjonalnej jakości obrazu podczas spotkań w trybie online.

Dostępność modeli SRG-A40 i SRG-A12 spodziewana jest  latem 2023r. Debiutują  one podczas targów ISE na stoisku Sony w hali 3 (stoisko 3E400). .

 

* Urządzenie do analizy brzegowej REA-C1000 firmy Sony będzie zapewniać obsługę funkcji automatycznego kadrowania PTZ, począwszy od aktualizacji firmware w roku 2023. Wymagana jest licencja PTZ Auto Tracking REA-L0200.

 

 


[1] NDI® jest zarejestrowanym znakiem towarowym grupy Vizrt.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.