Sony wprowadza TEOS Lite
System TEOS firmy Sony służy do zarządzania urządzeniami i informacjami w biurze i jest dostępny od 2017 roku. Spotkał się z bardzo dobrym odbiorem. Wdrożono go już w ponad 450 organizacjach z 28 krajów. Do tej pory dostarczono ponad 12 000 licencji. System TEOS stanowi kompletny ekosystem złożony z wielu rozwiązań oszczędzających czas.
System TEOS zarządza wieloma aspektami środowiska pracy w firmie i może być dostosowany do wymagań każdego sektora i potrzeb pracowników. Nieustannie jest rozwijany i dostosowywany do potrzeb klientów dlatego cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Dzięki nowym czujnikom, tabletom profesjonalnym, projektorom biurowym i monitorom profesjonalnym BRAVIA firma Sony oferuje najszerszy, kompleksowy wachlarz rozwiązań do zarządzania miejscami pracy w biurach i sektorze edukacyjnym
Nowe rozwiązanie – TEOS Lite – powstało dla mniejszych organizacji.
System TEOS ze wszystkimi funkcjami dobrze sprawdza się w dużych przedsiębiorstwach, ale wdrożenie tak dużego systemu w małych firmach może okazać się trudne. TEOS Lite został pomyślany jako plug&play. Założeniem jest wdrożenie, które będzie odbywać się przy wykorzystaniu smartfona jako narzędzia instalacyjnego, a więc w uproszczony sposób. Za pomocą telefonu podłączamy się do panelu klienta i odczytując QR kody wyświetlane w aplikacji zainstalowanej na urządzeniach - automatycznie dodajemy je do systemu, a one automatycznie pobierają sobie konfiguracje.
— Ponieważ wkraczamy w nowy etap rozwoju miejsc pracy i przyjmujemy za normę pracę asynchroniczną, firmy muszą inwestować w narzędzia, które pozwolą w pełni wykorzystywać potencjał pracowników. System TEOS pozostaje liderem w dziedzinie wspierania pracowników wracających do biur, a obecnie oferuje dodatkowe korzyści osobom pracującym zdalnie. Dzięki integracji TEOS Meet z dotychczasowym rozwiązaniem TEOS Connect mogliśmy udostępnić wiele nowych funkcji. Wprowadziliśmy również ulepszony interfejs użytkownika i zdalny dostęp, oddając całą kontrolę w ręce użytkowników. Teraz przyszedł czas na TEOS Lite, który pozwala nam wspierać małe firmy i początkujących przedsiębiorców we właściwym rozpoczęciu cyfrowej transformacji miejsc pracy. Oferujemy system produktów i rozwiązań umożliwiających pełne dostosowanie do rozmiaru i wymagań. — komentuje Thomas Issa, dyrektor ds. strategii i planowania rozwiązań TEOS w Sony Professional Displays & Solutions.
W ramach TEOS Lite dostępne są dwie funkcjonalności – rezerwacja sal oraz Digital Signage. Funkcja Digital Signage pozwala na skorzystanie z wielu gotowych szablonów, które można wypełnić treścią i zmieniać w zakresie tekstu, grafik, czy źródeł danych. Pliki możemy wgrywać z pamięci urządzenia lub z folderów z Dropbox i Google Drive. Jest to rozwiązanie w pełni chmurowe, kompatybilne z MS Office 365 i z MS Exchange. Jest zgodne z systemem Android i iOS
Rozwiązania systemu TEOS optymalizują podłączone urządzenia.
System TEOS pozwala zaoszczędzić czas, pieniądze i energię, a przy tym jest skalowalny i elastycznie można go dopasować do nowych potrzeb w miejscach pracy. W ramach rozwiązań jest m.in. TEOS Reception, TEOS Wayfinding czy TEOS Book. Jedną z najnowszych funkcji systemu jest niedawno wprowadzony TEOS Meet.
TEOS Meet zapewnia użytkownikom pełną kontrolę nad rezerwacjami, udostępnianiem i wspólną pracą, zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Daje wgląd we wszystkie informacje o wyposażeniu i usługach w poszczególnych salach spotkań, na przykład o dostępności monitora BRAVIA lub projektora. Pozwala odpowiednio przygotować materiały do prezentacji i skrócić konfigurowanie sprzętu na początku spotkania. Umożliwia użytkownikom również pełną kontrolę nad salą, w tym sterowanie oświetleniem, roletami i temperaturą pomieszczenia.
Nowo zaprojektowany interfejs może zostać całkowicie dostosowany do preferencji użytkownika i informować o dostępnych miejscach w biurze - przed wyruszeniem do pracy, o miejscach parkingowych czy możliwości zamówienia napojów do sali konferencyjnej.
Wprowadzony w 2017 roku system Sony TEOS odegrał już fundamentalną rolę w procesach cyfrowej transformacji w ponad 450 podmiotach z 28 krajów, między innymi firm Coca-Cola, Siemens i Capgemini.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.