Komunikaty PR

Sony z pełną ofertą kamer SRG

2023-04-21  |  10:00
Biuro prasowe

Kamery z segmentu SRG dzielimy na stałopozycyjne i PTZ. Przykładem tej pierwszej jest Sony SRG-XP1. Umożliwia ona rejestrowanie i transmitowanie obrazu 4K 60p o wysokiej jakości, a dzięki szerokiemu polu widzenia (100°) kamera może objąć całe pomieszczenie. Drugą stałopozycyjną kamerą proponowaną przez Sony jest SRG-XB25. Różnica polega na tym, że to urządzenie ma wbudowany obiektyw z automatyką ostrości i 25-krotnym zoomem optycznym oraz dodatkowy zoom cyfrowy.

Kamery PTZ (Pan-Tilt-Zoom) czyli zdalnie sterowane mogą obracać się wokół osi pionowej (pan), pochylać w górę lub w dół (tilt) oraz zwiększać i zmniejszać zbliżenie (zoom). Możemy podzielić je ze względu na oferowane wyjścia (HDMI,SDI, IP czy USB) – które definiują możliwości i sposoby wykorzystania. Kamery zdalnie sterowane są bardzo elastyczne w montażu – posiadają możliwość odwracania obrazu przy instalacji sufitowej, wcześniejsze zdefiniowanie konkretnych położeń kamery (presety) i korzystanie z zoomu.

„Oferta kamer Sony SRG może zaspokoić potrzeby absolutnie każdego użytkownika, który potrzebuje rejestracji wydarzenia, streamingu czy chce zrealizować zdalne zajęcia. Mamy ofertę dla każdego rynku. Wszystkie urządzenia oparte są o matrycę CMOS Exmor R®, która ma wysoką czułość i nawet w gorszych warunkach oświetleniowych daje dobrej jakości obraz zgodny ze standardem 4K 30p i Full HD 60p. Przetwornik obrazu CMOS Exmor R® wydajnie zwiększa czystość i redukuje szum. Nie chodzi tu tylko o ciemne pomieszczenia, ale także trudne warunki, kiedy prelegent na przykład występuje na tle obrazu z projektora. Dzięki zaimplementowanym technologiom nasze kamery rejestrują wyraźny obraz z dużą ilością szczegółów.” – informuje Piotr Gajewski,  Dealer Manager, Sony Professional Solutions Europe  

Wybór kamer SRG PTZ odbywa się w oparciu o dopasowanie do potrzeb klienta w odniesieniu do wartości zoomu oferowanego przez urządzenie. Do małych pomieszczeń wystarczy 12x zoom optyczny (np. SRG-X120), w dużej sali sprawdzi się kamera z 30x zoomem dla rozdzielczości 4K (z Clear Image Zoom - CIZ) (np. SRG-X40UH), która daje gwarancję, że kamera zarejestruje interesujący użytkownika obraz nawet w dużej sali. Kamery Sony SRG  z 12x i 20x zoomem (30x dla 4K z CIZ, 40x dla FullHD z CIZ) wyglądają tak samo i są tak samo zarządzane.

Dla kogo kamera SRG

Kamery Sony SRG znajdują zastosowanie w wielu miejscach. Najczęściej są to wszelkiego rodzaju eventy. Kamery trafiają do sal konferencyjnych, auli i sal wykładowych. Są narzędziem do streamingu i rejestracji zajęć pomagając budować bazy wiedzy.  Korzysta z nich sektor edukacyjny i biznesowy. Są ważnym narzędziem do dokumentowania przebiegów obrad czy przesłuchań – stąd zainteresowanie administracji publicznej, sądów i prokuratur. Dokumentacja i edukacja to powody dla których kamery SRG są wykorzystywane przez sektor medyczny, Korzystają z nich też małe studia telewizyjne i radiowe, a także są stosowane przy Reality TV. Dużym odbiorcą, zwłaszcza na terenie Stanów Zjednoczonych, ale też i w Europie są miejsca kultu religijnego. Wynika to z dużych odległości do kościołów i trudności komunikacyjnych po stronie wiernych.  Kamery nie tylko pomagają utrwalić wydarzenie, ale także pozwalają na uczestniczenie w nim „na żywo”.

Operator przestaje być potrzebny

Sony oferuje unikalny algorytm autotrackingu. Kamery SRG-A40 i SRG-A12 automatycznie śledzą i w naturalny sposób kadrują prelegentów. Analizują wiele elementów obrazu – twarz, głowę, kolor włosów, detale ubrania – kolor i fakturę. W oparciu o punkty charakterystyczne kamera śledzi posturę człowieka, podąża za nim nawet kiedy zmieni on pozycję czy się odwróci.

Różne rodzaje automatycznego kadrowania dają wiele możliwości zbliżeń, ujęć od pasa w górę lub pełnych planów, co pozwala zrealizować dynamiczny materiał. Automatyczne działanie oznacza, że kamery zaczynają pracować od razu po włączeniu, szukając obiektu do śledzenia i namierzając go. Dzięki zastosowaniu lampek kontrolnych (tally) widać, która kamera jest aktualnie używana i śledzi ruchy.

Model SRG-A40 jest wyposażony w technologię Clear Image Zoom, która cyfrowo zwiększa zoom optyczny z 20x do 30x w 4K lub do 40x w Full HD. Model SRG-A12 oferuje zoom do 12x. Dzięki trybowi telekonwertera model SRG-A40 może osiągać nawet 80-krotne przybliżenie, a model SRG-A12 nawet 24-krotne, przy jednoczesnym płynnym i szybkim ruchu PTZ.

Urządzenia wyposażono w technologię zasilania w standardzie Power over Ethernet Plus Plus (PoE++), co ułatwia integrację w nowych lub istniejących środowiskach bez konieczności stosowania oddzielnych przewodów zasilających. 

Kamery nie wymagają żadnego dodatkowego systemu i są obsługiwane przez przeglądarkę internetową. Ich obsługa jest bardzo prosta, a każda opcja w kreatorze jest dokładnie wyjaśniona przy definiowaniu. Używając intuicyjnej aplikacji sieciowej można sterować kamerami korzystając z komputera lub tabletu.

SRG-A40 i SRG-A12 całkowicie zastępują operatora, a ich koszt jest jedynie o 30% wyższy w stosunku do kamer SRG PTZ bez autotrackingu.

Narzędzia dla edukacji od Sony

Po raz pierwszy kamery  SRG-A40 i SRG-A12 zostały zaprezentowane podczas targów ISE 2023 w Barcelonie. W ramach sekcji narzędzi dla edukacji znalazły się również Edge Analytics z funkcją kluczowania chromatycznego czyli zastępowania tła, które jest za osobą np. prezentacją. To pozwala pokazać profesjonalnie wyglądający streaming. Edge Analytics może również poprawiać odręcznie napisany tekst na tablicy i pokazywać to na monitorze w bardziej czytelny sposób w formie nakładki na ekranie z zachowaniem widoczności prowadzącego.

Uzupełnieniem oferty dla sektora szkoleniowego, edukacyjnego jest mikrofon kształtujący wiązkę Sony MAS-A100. Bardzo precyzyjnie zbiera on dźwięk z określonego pola co sprawia, że znakomicie słychać prowadzącego. Nie ma tu konieczności używania mikrofonów krawatowych, dbania o ich zasilanie czy prawidłowe podłączenie, a dźwięk jest znakomitej jakości. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.