Sony zapowiada cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30
Wiosną 2025r. Sony wprowadzi na rynek profesjonalny, ręczny mikrofon bezprzewodowy DWM-30. Produkt ten dołączy do, znanej z wysokiej jakości, serii cyfrowych mikrofonów bezprzewodowych DWX.
DWM-30 jest następcą modelu DWM-02N, szeroko stosowanego przez profesjonalistów takich jak dźwiękowcy i realizatorzy w stacjach nadawczych czy w trakcie występów na żywo, oraz przez dziennikarzy. W nowym modelu poprawiono wydajność transmisji, zapewniając stabilne działanie systemu mikrofonów bezprzewodowych. Oprócz przyjaznej dla użytkownika, lekkiej konstrukcji i około 6-godzinnej żywotności baterii, mikrofon DWM-30 obsługuje również najnowsze tryby kodeków. W Europie dostępne będą dwa modele mikrofonu DWM-30 o szerokim paśmie przenoszenia do 148 MHz.
Kluczowe cechy
Ulepszona wydajność transmisji dla stabilnej pracy
Dzięki wykorzystaniu symulacji pola elektromagnetycznego w procesie projektowania, wydajność transmisji została dopracowana, zapewniając bardziej stabilną pracę.
Prawdziwa wierność dźwięków
Dzięki rewizji obwodów elektrycznych i struktury mechanicznej, jakość dźwięku została jeszcze bardziej poprawiona. W przypadku korzystania z trybu CODEC MODE 4, nagrywany i przesyłany dźwięk jest bardziej wierny oryginalnemu brzmieniu.
Przyjazna dla użytkownika lekka konstrukcja i 6-godzinna żywotność baterii
Optymalizacja struktury mechanicznej zaowocowała konstrukcją uchwytu, który jest łatwiejszy do trzymania i około 10% lżejszy niż poprzedni model (porównanie masy nadajnika). Żywotność baterii DWM-30 została również wydłużona o około 1 godzinę w porównaniu do poprzedniego modelu i pozwala już na około 6 godzin ciągłej pracy, co sprawia, że mikrofon nadaje się do długotrwałego użytkowania (przy użyciu baterii alkalicznych).
Obsługa najnowszych kodeków i kanałów
W trybie CODEC MODE 2 nowy mikrofon zapewnia niskie opóźnienie - na poziomie 1,2 ms, a także obsługuje tryb CODEC MODE 4, który równoważy wysoką jakość transmisji i niskie opóźnienie. Ten mikrofon obsługuje szerokie pasmo do 148 MHz w paśmie białej plamki telewizyjnej / 375 kHz, umożliwiając do 16 kanałów na pasmo telewizyjne.
Wyposażony w tryb HIGH GAIN MODE
Gdy zwykłe ustawienia nie zapewniają wystarczającego poziomu czułości podczas przechwytywania dźwięków, tryb HIGH GAIN pozwala na 3-stopniowe wzmocnienie +6/+12/+18dB, umożliwiając uwydatnienie dźwięku nawet wtedy, gdy mikrofon jest trzymany z dala od ust podczas nagrywania, zwiększając w ten sposób czułość.
Dostępność i ceny poszczególnych modeli w Europie:
Cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30/L (kompatybilny z pasmem częstotliwości 470-614 MHz)
Data premiery: Wiosna 2025 r. Cena referencyjna: około 1800 euro (cena katalogowa)
Cyfrowy mikrofon bezprzewodowy DWM-30/ H (kompatybilny z pasmem częstotliwości 566-714 MHz)
Data premiery: Wiosna 2025 r. Cena referencyjna: około 1800 euro (cena katalogowa).
„Zetki” wolą AI od żywego człowieka - to coraz powszechniejszy trend
iiyama prezentuje ProLite TE9218UWI-B1AG - nowy 92-calowy interaktywny monitor U
Siemens słucha ludzi, upraszczając swoje operacje finansowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Konsument
Bezpieczeństwo żywnościowe 10 mld ludzi wymaga zmian w rolnictwie. Za tym pójdą też zmiany w diecie
Zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego na świecie wymaga znaczących zmian w systemie rolniczym – ocenia think tank Żywność dla Przyszłości. Tym bardziej że niedługo liczba ludności globalnie się zwiększy do 10 mld. Zdaniem ekspertów warunkiem jest odejście od rolnictwa przemysłowego na model rolnictwa regeneratywnego, opartego na równowadze przyrodniczej. To obejmuje także znaczące ograniczenie konsumpcji mięsa na rzecz żywności roślinnej.
Ochrona środowiska
Branża wiatrakowa niecierpliwie wyczekuje liberalizacji przepisów. Zmiany w prawie mocno przyspieszą inwestycje
W trakcie procedowania jest obecnie rządowy projekt tzw. ustawy odległościowej, który ostatecznie zrywa z zasadą 10H/700m i wyznacza minimalną odległość wiatraków od zabudowań na 500 m. Kolejna liberalizacja przepisów ma zapewnić impuls dla sektora, przyspieszyć transformację energetyczną i przynieść korzyści lokalnym społecznościom. Branża liczy także na usprawnienie i skrócenie procedur planistycznych i środowiskowych, które dziś są barierą znacznie wydłużającą czas inwestycji w elektrownie wiatrowe na lądzie.
Transport
Część linii lotniczych unika wypłacania odszkodowań za opóźnione lub niezrealizowane loty. Może im grozić zajęcie samolotu przez windykatora
Mimo jasno sprecyzowanych przepisów linie lotnicze niechętnie wypłacają odszkodowania za opóźnione lub odwołane loty, często powołując się na zdarzenia nadzwyczajne lub problemy z przepustowością ruchu lotniczego. Wielu konsumentów odstępuje od dalszego postępowania, bo obawiają się żmudnych formalności. Zdaniem eksperta z kancelarii DelayFix, specjalizującej się w egzekwowaniu należnych odszkodowań, warto się ubiegać o należne rekompensaty. Ostatecznym – i skutecznym – środkiem po wyczerpaniu drogi polubownej i sądowej jest zajęcie samolotu przez windykatora.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.