Komunikaty PR

Specjaliści od Pythona wzmacniają kompetencje Machine Learning i Data Engineerin

2022-06-01  |  09:30
Biuro prasowe

Do zespołu STX Next, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, dołączyli specjaliści w obszarach Machine Learning i Data Engineering. Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki – dotychczas związani z Ermlab Software – objęli managerskie funkcje i stanęli na czele nowo powołanego oddziału STX Next w Olsztynie.

 - Dołączenie do STX Next doświadczonych managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży IT jest kolejnym ważnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na konkurencyjnym rynku. Know-how tych osób pozwala nam zwiększyć i rozwinąć nasze kompetencje w dziedzinie Machine Learning i Data Engineering bez konieczności budowania zespołów o takich umiejętnościach od postaw, co na pewno kosztowałoby nas wiele wysiłku. – mówi Maciej Dziergwa, Co-Founder/CEO STX Next.

Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki do niedawna pracowali w firmie Ermlab Software. Pierwszy z nich objął funkcję Head of Machine Learning and Data Engineering, w STX Next zajmie się rekrutacją nowych pracowników oraz przejmie współpracę z ekspertami pracującymi firmie. Przemysław Górecki został Head of Service Delivery olsztyńskiego biura. 

- Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki znają się na tworzeniu oprogramowania, są ekspertami w dziedzinie, w której budowali swój zespół, mentorami dla swoich ludzi. Z sukcesem realizowali projekty zarówno w Pythonie, jak i w Machine Learning i Data Engineering. Ich dołączenie do zespołu zaowocowało pozyskaniem także innych, dotychczasowych pracowników olsztyńskiego Ermlab. Efektem tego jest otwarcie nowego oddziału STX Next w Olsztynie, gdzie na co dzień pracują nowi managerowie. Co ważne, Krzysztof i Przemysław, mają powiązania z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, co jest dla nas niezwykle cenne w kontekście pozyskiwanie współpracowników. – informuje Marcin Zabawa, Director of Core Services.

STX Next ma kolejne plany ekspansji w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie spółka otworzyła biuro w Białymstoku, a już niedługo nowa placówka firmy powstanie w Rzeszowie. Jednocześnie pracuje nad otwarciem lokalizacji na nowym kontynencie, w Meksyku. 

- Budujemy swoje przedstawicielstwa również w Europie zachodniej. Naszym celem jest kontynuowanie dynamicznego wzrostu z zeszłego roku, wzmacnianie szerokiego portfolio usług oraz zmiany organizacyjne, które pozwolą nam z obecnych 500 osób urosnąć do 2000 w ciągu kolejnych kilku lat. To jeden z naszych najważniejszych planów. – dodaje Maciej Dziergwa.

STX Next współpracuje głównie z klientami zza granicy, jednak operacyjne działania prowadzone są głównie w Polsce. 

- Polska nadal będzie sercem naszej działalności. W ciągu 17 lat istnienia odnieśliśmy ogromny sukces, zatrudniając utalentowane osoby w całym kraju. To się nie zmieni. Nasza międzynarodowa ekspansja wynika z chęci bycia bliżej naszych klientów oraz możliwości spotykania się z nimi, omawiania ich wyzwań biznesowych z większą częstotliwością. Pandemia pokazała nam, że nie zawsze możemy polegać na podróżach zagranicznych, aby spotkać się z naszymi klientami, a przywiązujemy dużą wagę do spotkań osobiście. – mówi Matthew Harris, VP of Sales/Board Member.

Obecnie większościowym udziałowcem STX Next jest fundusz Private Equity Innova Capital. Firma nie wyklucza w przyszłości upublicznienie spółki oraz akwizycji na polskim oraz zagranicznym rynku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego Biuro prasowe
2024-07-22 | 14:00

Panasonic TOUGHBOOK G2 nominowany do konkursu branżowego

TOUGHBOOK G2 firmy Panasonic został wyróżniony w konkursie Best of Industry Award – MM Poland, którego nominacje ogłoszono 8 lipca przez MM Magazyn Przemysłowy. Konkurs
IT i technologie Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu
2024-07-17 | 08:00

Generatywna sztuczna inteligencja m.in. w opinii Polaków to zrządzenie losu

Podczas gdy eksperci przewidują znaczące pozytywne skutki gospodarcze rozwoju sztucznej inteligencji generatywnej, nastroje społeczne nie są tak optymistyczne. Allianz Trade przedstawia wyniki
IT i technologie Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux
2024-07-17 | 01:00

Lena Lighting partnerem oprogramowania DIALux

DIALux jest nowoczesnym narzędziem, pozwalającym na projektowanie oświetlenia. To najchętniej wybierane oprogramowanie, umożliwiające zarówno rozlokowanie pojedynczych opraw, jak i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.