Komunikaty PR

Specjaliści od Pythona wzmacniają kompetencje Machine Learning i Data Engineerin

2022-06-01  |  09:30
Biuro prasowe

Do zespołu STX Next, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, dołączyli specjaliści w obszarach Machine Learning i Data Engineering. Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki – dotychczas związani z Ermlab Software – objęli managerskie funkcje i stanęli na czele nowo powołanego oddziału STX Next w Olsztynie.

 - Dołączenie do STX Next doświadczonych managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży IT jest kolejnym ważnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na konkurencyjnym rynku. Know-how tych osób pozwala nam zwiększyć i rozwinąć nasze kompetencje w dziedzinie Machine Learning i Data Engineering bez konieczności budowania zespołów o takich umiejętnościach od postaw, co na pewno kosztowałoby nas wiele wysiłku. – mówi Maciej Dziergwa, Co-Founder/CEO STX Next.

Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki do niedawna pracowali w firmie Ermlab Software. Pierwszy z nich objął funkcję Head of Machine Learning and Data Engineering, w STX Next zajmie się rekrutacją nowych pracowników oraz przejmie współpracę z ekspertami pracującymi firmie. Przemysław Górecki został Head of Service Delivery olsztyńskiego biura. 

- Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki znają się na tworzeniu oprogramowania, są ekspertami w dziedzinie, w której budowali swój zespół, mentorami dla swoich ludzi. Z sukcesem realizowali projekty zarówno w Pythonie, jak i w Machine Learning i Data Engineering. Ich dołączenie do zespołu zaowocowało pozyskaniem także innych, dotychczasowych pracowników olsztyńskiego Ermlab. Efektem tego jest otwarcie nowego oddziału STX Next w Olsztynie, gdzie na co dzień pracują nowi managerowie. Co ważne, Krzysztof i Przemysław, mają powiązania z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, co jest dla nas niezwykle cenne w kontekście pozyskiwanie współpracowników. – informuje Marcin Zabawa, Director of Core Services.

STX Next ma kolejne plany ekspansji w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie spółka otworzyła biuro w Białymstoku, a już niedługo nowa placówka firmy powstanie w Rzeszowie. Jednocześnie pracuje nad otwarciem lokalizacji na nowym kontynencie, w Meksyku. 

- Budujemy swoje przedstawicielstwa również w Europie zachodniej. Naszym celem jest kontynuowanie dynamicznego wzrostu z zeszłego roku, wzmacnianie szerokiego portfolio usług oraz zmiany organizacyjne, które pozwolą nam z obecnych 500 osób urosnąć do 2000 w ciągu kolejnych kilku lat. To jeden z naszych najważniejszych planów. – dodaje Maciej Dziergwa.

STX Next współpracuje głównie z klientami zza granicy, jednak operacyjne działania prowadzone są głównie w Polsce. 

- Polska nadal będzie sercem naszej działalności. W ciągu 17 lat istnienia odnieśliśmy ogromny sukces, zatrudniając utalentowane osoby w całym kraju. To się nie zmieni. Nasza międzynarodowa ekspansja wynika z chęci bycia bliżej naszych klientów oraz możliwości spotykania się z nimi, omawiania ich wyzwań biznesowych z większą częstotliwością. Pandemia pokazała nam, że nie zawsze możemy polegać na podróżach zagranicznych, aby spotkać się z naszymi klientami, a przywiązujemy dużą wagę do spotkań osobiście. – mówi Matthew Harris, VP of Sales/Board Member.

Obecnie większościowym udziałowcem STX Next jest fundusz Private Equity Innova Capital. Firma nie wyklucza w przyszłości upublicznienie spółki oraz akwizycji na polskim oraz zagranicznym rynku. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej Biuro prasowe
2022-08-18 | 11:00

EZVIZ z tytułem najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej

EZVIZ zdobywa tytuł najbardziej innowacyjnej firmy technologicznej w konkursie Stevie International Business Awards 2022 Otrzymując najwyższe wyróżnienie, firma wyróżnia się
IT i technologie IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c
2022-08-17 | 13:00

IRIScan Desk 6 - nietypowy przenośny skaner nadal dostępny w bezkonkurencyjnej c

IRIScan Desk 6 to oryginalny, podręczny skaner oferujący możliwość skanowania stron oraz nagrywania wideo i dźwięku. Urządzenie nie tylko oferuje świetną jakość rejestrowanych
IT i technologie MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie
2022-08-17 | 09:00

MasterMatch.Online – platforma networkingowa wymiany wiedzy w biznesie

Już 1 września startuje MasterMatch.Online - pierwsza w Polsce platforma Premium dla przedsiębiorców, kadry decyzyjnej oraz profesjonalnych usługodawców B2B, która

Transmisje online

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2022

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Transport

Transport wodny staje się coraz bardziej ekologiczny. To nie tylko kwestia napędów i zielonych paliw

Gdyńska Stocznia CRIST, która za swój pierwszy w Unii Europejskiej hybrydowy prom Elektra zdobyła w 2018 roku nagrodę Ship of the Year, niedawno zwodowała drugi tego typu statek. Spodziewa się więcej zamówień na niskoemisyjne jednostki, ponieważ regulacje związane z ograniczeniem emisyjności transportu morskiego zmuszają operatorów żeglugi do inwestowania w takie rozwiązania. Na rynku od lat sprawdza się gaz LNG, ale inną niskoemisyjną alternatywą jest też metanol. Rośnie także zainteresowanie wodorem. Ekologiczne rozwiązania na statkach dotyczą jednak nie tylko napędów.

Ochrona środowiska

Polisy obejmują nie tylko skutki ekstremalnych zjawisk pogodowych. Można się ubezpieczyć także m.in. od braku słońca czy wiatru

Coraz częstsze w ostatnich latach huragany, susze, upały czy gwałtowne burze destabilizują działalność biznesową i powodują dotkliwe straty finansowe. Firmy są zmuszone uwzględniać ryzyka klimatyczne w swoich strategiach, co sprawia, że częściej sięgają po ubezpieczania z tego obszaru. Wybór takich polis na rynku jest coraz większy. Pojawiają się wśród nich także nietypowe ubezpieczenia pogodowe, niekoniecznie związane z ekstremalnymi zjawiskami. Przykładem jest polisa od złej pogody dla biur podróży, od ciepłej zimy dla elektrociepłowni albo od zbyt małej liczby godzin słonecznych dla farm fotowoltaicznych.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.