Specjaliści od Pythona wzmacniają kompetencje Machine Learning i Data Engineerin
Do zespołu STX Next, największego w Europie software house specjalizującego się w języku Python, dołączyli specjaliści w obszarach Machine Learning i Data Engineering. Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki – dotychczas związani z Ermlab Software – objęli managerskie funkcje i stanęli na czele nowo powołanego oddziału STX Next w Olsztynie.
- Dołączenie do STX Next doświadczonych managerów z wieloletnim doświadczeniem w branży IT jest kolejnym ważnym krokiem we wzmacnianiu naszej pozycji na konkurencyjnym rynku. Know-how tych osób pozwala nam zwiększyć i rozwinąć nasze kompetencje w dziedzinie Machine Learning i Data Engineering bez konieczności budowania zespołów o takich umiejętnościach od postaw, co na pewno kosztowałoby nas wiele wysiłku. – mówi Maciej Dziergwa, Co-Founder/CEO STX Next.
Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki do niedawna pracowali w firmie Ermlab Software. Pierwszy z nich objął funkcję Head of Machine Learning and Data Engineering, w STX Next zajmie się rekrutacją nowych pracowników oraz przejmie współpracę z ekspertami pracującymi firmie. Przemysław Górecki został Head of Service Delivery olsztyńskiego biura.
- Krzysztof Sopyła i Przemysław Górecki znają się na tworzeniu oprogramowania, są ekspertami w dziedzinie, w której budowali swój zespół, mentorami dla swoich ludzi. Z sukcesem realizowali projekty zarówno w Pythonie, jak i w Machine Learning i Data Engineering. Ich dołączenie do zespołu zaowocowało pozyskaniem także innych, dotychczasowych pracowników olsztyńskiego Ermlab. Efektem tego jest otwarcie nowego oddziału STX Next w Olsztynie, gdzie na co dzień pracują nowi managerowie. Co ważne, Krzysztof i Przemysław, mają powiązania z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim, co jest dla nas niezwykle cenne w kontekście pozyskiwanie współpracowników. – informuje Marcin Zabawa, Director of Core Services.
STX Next ma kolejne plany ekspansji w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie spółka otworzyła biuro w Białymstoku, a już niedługo nowa placówka firmy powstanie w Rzeszowie. Jednocześnie pracuje nad otwarciem lokalizacji na nowym kontynencie, w Meksyku.
- Budujemy swoje przedstawicielstwa również w Europie zachodniej. Naszym celem jest kontynuowanie dynamicznego wzrostu z zeszłego roku, wzmacnianie szerokiego portfolio usług oraz zmiany organizacyjne, które pozwolą nam z obecnych 500 osób urosnąć do 2000 w ciągu kolejnych kilku lat. To jeden z naszych najważniejszych planów. – dodaje Maciej Dziergwa.
STX Next współpracuje głównie z klientami zza granicy, jednak operacyjne działania prowadzone są głównie w Polsce.
- Polska nadal będzie sercem naszej działalności. W ciągu 17 lat istnienia odnieśliśmy ogromny sukces, zatrudniając utalentowane osoby w całym kraju. To się nie zmieni. Nasza międzynarodowa ekspansja wynika z chęci bycia bliżej naszych klientów oraz możliwości spotykania się z nimi, omawiania ich wyzwań biznesowych z większą częstotliwością. Pandemia pokazała nam, że nie zawsze możemy polegać na podróżach zagranicznych, aby spotkać się z naszymi klientami, a przywiązujemy dużą wagę do spotkań osobiście. – mówi Matthew Harris, VP of Sales/Board Member.
Obecnie większościowym udziałowcem STX Next jest fundusz Private Equity Innova Capital. Firma nie wyklucza w przyszłości upublicznienie spółki oraz akwizycji na polskim oraz zagranicznym rynku.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.