Start-up baby.link, czyli innowacja w świecie ginekologii
Do tej pory w ramach wizualizacji i utrwalania wyników badań USG przyszli rodzice otrzymywali w gabinecie ginekologicznym zdjęcie. Założycielka spółki baby.link stwierdziła jednak, że idąc z duchem czasu i postępującą digitalizacją ta tradycyjna pamiątka powinna otrzymać nowoczesną alternatywę. Tak narodził się start-up oferujący wirtualną usługę, w ramach której partnerzy mogą wyświetlać, a także dzielić się z innymi pełną, przestrzenną formą obrazu 3D swojego dziecka, utrwaloną podczas badania prenatalnego.
Świat się zmienia, a wpływ nowoczesnych technologii na naszą rzeczywistość jest tego nieodzowną częścią. Obserwujemy go niemalże w każdej dziedzinie naszego życia. Również w świecie ginekologii. Jednym z przykładów na postępujący rozwój może być usługa baby.link, dzięki której tradycyjne zdjęcie z wyników badań USG otrzymało alternatywę w postaci pełnej, przestrzennej formy obrazu 3D dziecka, utrwalonej podczas badania prenatalnego. I choć powszechne, fizyczne pamiątki zawsze pozostaną w cenie, cyfrowy zamiennik zapewnia nie tylko dokładniejszy obraz, lecz również możliwość dzielenia się nim z bliskimi. Przyszli rodzice mogą bowiem przesyłać spersonalizowany link do rodziny czy przyjaciół.
– Baby.link jest odpowiedzią na potrzeby przyszłych rodziców, którzy poszukują nowoczesnych alternatyw. Jestem przekonana, że tradycyjna forma zapisu wyniku badań USG na zawsze pozostanie cenną pamiątką, jednak dziś partnerzy mają możliwość wyboru. Nasze wirtualne rozwiązanie pozwala im dzielić się swoim szczęściem z innymi poprzez możliwość udostępniania bliskim spersonalizowanego linku. Oczywiście dostęp do obrazu otrzymują wyłącznie osoby do tego upoważnione – mówi Agnieszka Drews, prezes spółki baby.link.
Docelowo innowacyjna usługa ma być oferowana w gabinetach ginekologicznych na terenie całego kraju. Założycielka zaprasza do współpracy zainteresowanych lekarzy oraz właścicieli klinik.
– Misją baby.link jest umożliwienie partnerom dzielenia się emocjami z innymi poprzez wizualizację swojego szczęścia. W nowoczesny sposób i na własnych zasadach. Pragniemy, by usługa była oferowana na terenie całego kraju, a kto wie, być może w przyszłości również za granicą. Zachęcamy do kontaktu, aby porozmawiać o szczegółach i wspólnie oferować nową jakość wyników badań USG – dodaje Drews.
Więcej informacji na temat spółki baby.link znajdziemy na stronie www.babylink.pl.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.