Komunikaty PR

Start-up baby.link, czyli innowacja w świecie ginekologii

2023-02-15  |  17:20
Biuro prasowe

Do tej pory w ramach wizualizacji i utrwalania wyników badań USG przyszli rodzice otrzymywali w gabinecie ginekologicznym zdjęcie. Założycielka spółki baby.link stwierdziła jednak, że idąc z duchem czasu i postępującą digitalizacją ta tradycyjna pamiątka powinna otrzymać nowoczesną alternatywę. Tak narodził się start-up oferujący wirtualną usługę, w ramach której partnerzy mogą wyświetlać, a także dzielić się z innymi pełną, przestrzenną formą obrazu 3D swojego dziecka, utrwaloną podczas badania prenatalnego. 

Świat się zmienia, a wpływ nowoczesnych technologii na naszą rzeczywistość jest tego nieodzowną częścią. Obserwujemy go niemalże w każdej dziedzinie naszego życia. Również w świecie ginekologii. Jednym z przykładów na postępujący rozwój może być usługa baby.link, dzięki której tradycyjne zdjęcie z wyników badań USG otrzymało alternatywę w postaci pełnej, przestrzennej formy obrazu 3D dziecka, utrwalonej podczas badania prenatalnego. I choć powszechne, fizyczne pamiątki zawsze pozostaną w cenie, cyfrowy zamiennik zapewnia nie tylko dokładniejszy obraz, lecz również możliwość dzielenia się nim z bliskimi. Przyszli rodzice mogą bowiem przesyłać spersonalizowany link do rodziny czy przyjaciół.

– Baby.link jest odpowiedzią na potrzeby przyszłych rodziców, którzy poszukują nowoczesnych alternatyw. Jestem przekonana, że tradycyjna forma zapisu wyniku badań USG na zawsze pozostanie cenną pamiątką, jednak dziś partnerzy mają możliwość wyboru. Nasze wirtualne rozwiązanie pozwala im dzielić się swoim szczęściem z innymi poprzez możliwość udostępniania bliskim spersonalizowanego linku. Oczywiście dostęp do obrazu otrzymują wyłącznie osoby do tego upoważnione – mówi Agnieszka Drews, prezes spółki baby.link.

Docelowo innowacyjna usługa ma być oferowana w gabinetach ginekologicznych na terenie całego kraju. Założycielka zaprasza do współpracy zainteresowanych lekarzy oraz właścicieli klinik. 

 Misją baby.link jest umożliwienie partnerom dzielenia się emocjami z innymi poprzez wizualizację swojego szczęścia. W nowoczesny sposób i na własnych zasadach. Pragniemy, by usługa była oferowana na terenie całego kraju, a kto wie, być może w przyszłości również za granicą. Zachęcamy do kontaktu, aby porozmawiać o szczegółach i wspólnie oferować nową jakość wyników badań USG – dodaje Drews.

Więcej informacji na temat spółki baby.link znajdziemy na stronie www.babylink.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH Biuro prasowe
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.