STILL idzie w 5G
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W hamburskiej siedzibie przedsiębiorstwa funkcjonuje już przemysłowa sieć 5G.
Technologia 5G umożliwia wielokierunkową, bezprzewodową i szybką komunikację z minimalnymi opóźnieniami. W zakładach chcących korzystać na dużą skalę z dobrodziejstw Internetu Rzeczy – w tym nieustannie wymieniających informację pomiędzy sobą oraz elementami infrastruktury automatycznymi pojazdami AGV/AMR – rozwiązanie tego rodzaju staje się wymogiem. Chcąc testować nowe możliwości działania w ramach koncepcji Przemysłu 4.0, w hamburskiej centrali STILL wdrożono ultraszybką sieć 5G-SA.
Technologia 5G jako podstawa rozwoju Industry 4.0 i Intralogistyki 4.0
Z punktu widzenia zastosowania w przemyśle technologia 5G wyróżnia się pod kątem wysokiej wydajności i niezawodności. Jej parametry umożliwiają współdziałanie w czasie rzeczywistym wielu bezzałogowych pojazdów współpracujących w ramach automatycznych systemów transportu wewnętrznego. Obrazowanie i rozpoznawania środowiska przebiega niemal bez opóźnień. Dzięki temu możliwe są zaawansowane wdrożenia z zakresu robotyki, współpracy człowiek-maszyna oraz koordynacji pracy zautomatyzowanych flot. Ciągłość i stabilność wymiany danych sprawia, że realne jest wdrożenie nowych modelów biznesowych, jak konserwacja predykcyjna, pay-per-use czy optymalizacja procesów w oparciu o pełne, bardzo dokładne informacje.
Uczenie maszynowe i pełniejsze wykorzystanie danych – projekty STILL na bazie 5G
Firma STILL jest zaangażowana w liczne międzynarodowe projekty badawcze nastawione na maksymalizację korzyści wynikających z transferu danych pomiędzy różnymi systemami. Przykładowo, celem projektu ARIBIC jest zwiększenie stopnia wykorzystania danych gromadzonych przez pojazdy AGV i AMR za pośrednictwem czujników i kamer podczas przejazdu przez magazyn. Rozwijana jest technologia, dzięki której na ich podstawie możliwe jest tworzenie w czasie rzeczywistym „cyfrowego bliźniaka” otoczenia magazynu i natychmiastowa wymiana danych pomiędzy funkcjonującymi w nim maszynami. Z początkiem 2022 roku uruchomiono natomiast program CampusOS. Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki sfinansuje w jego ramach rozwój modułowych środowisk otoczenia 5G do wdrożenia w przedsiębiorstwach w oparciu o otwarte technologie radiowe. Jednym z testowanych technologicznych ekosystemów jest ten wdrożony w centrali STILL. – Projekt CampusOS przewiduje poddanie różnego rodzaju sieci 5G testom i porównaniom ich parametrów. Jestem przekonany, że nasz system zda egzamin, a dzięki działaniom w ramach projektu zdobędziemy doświadczenie, dzięki któremu będziemy dla klientów kompetentnymi doradcami w zakresie przemysłowych wdrożeń 5G – komentuje Ansgar Bergmann, ekspert STILL ds. danych i sieci.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.