Komunikaty PR

STILL idzie w 5G

2022-05-20  |  12:15
Biuro prasowe
Kontakt
Wojciech Podsiadły
More&More Marketing

ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 5/13
52-204 Wrocław
wojciech|getmorepr.pl| |wojciech|getmorepr.pl
+48571246669
www.moreandmore.pl

Chcąc jeszcze pełniej uczestniczyć w czwartej rewolucji przemysłowej, firma STILL zainwestowała w nowoczesne technologie telekomunikacyjne. W hamburskiej siedzibie przedsiębiorstwa funkcjonuje już przemysłowa sieć 5G.

Technologia 5G umożliwia wielokierunkową, bezprzewodową i szybką komunikację z minimalnymi opóźnieniami. W zakładach chcących korzystać na dużą skalę z dobrodziejstw Internetu Rzeczy – w tym nieustannie wymieniających informację pomiędzy sobą oraz elementami infrastruktury automatycznymi pojazdami AGV/AMR – rozwiązanie tego rodzaju staje się wymogiem. Chcąc testować nowe możliwości działania w ramach koncepcji Przemysłu 4.0, w hamburskiej centrali STILL wdrożono ultraszybką sieć 5G-SA.

Technologia 5G jako podstawa rozwoju Industry 4.0 i Intralogistyki 4.0

Z punktu widzenia zastosowania w przemyśle technologia 5G wyróżnia się pod kątem wysokiej wydajności i niezawodności. Jej parametry umożliwiają współdziałanie w czasie rzeczywistym wielu bezzałogowych pojazdów współpracujących w ramach automatycznych systemów transportu wewnętrznego. Obrazowanie i rozpoznawania środowiska przebiega niemal bez opóźnień. Dzięki temu możliwe są zaawansowane wdrożenia z zakresu robotyki, współpracy człowiek-maszyna oraz koordynacji pracy zautomatyzowanych flot. Ciągłość i stabilność wymiany danych sprawia, że realne jest wdrożenie nowych modelów biznesowych, jak konserwacja predykcyjna, pay-per-use czy optymalizacja procesów w oparciu o pełne, bardzo dokładne informacje.

Uczenie maszynowe i pełniejsze wykorzystanie danych – projekty STILL na bazie 5G

Firma STILL jest zaangażowana w liczne międzynarodowe projekty badawcze nastawione na maksymalizację korzyści wynikających z transferu danych pomiędzy różnymi systemami. Przykładowo, celem projektu ARIBIC jest zwiększenie stopnia wykorzystania danych gromadzonych przez pojazdy AGV i AMR za pośrednictwem czujników i kamer podczas przejazdu przez magazyn. Rozwijana jest technologia, dzięki której na ich podstawie możliwe jest tworzenie w czasie rzeczywistym „cyfrowego bliźniaka” otoczenia magazynu i natychmiastowa wymiana danych pomiędzy funkcjonującymi w nim maszynami. Z początkiem 2022 roku uruchomiono natomiast program CampusOS. Niemieckie Federalne Ministerstwo Gospodarki sfinansuje w jego ramach rozwój modułowych środowisk otoczenia 5G do wdrożenia w przedsiębiorstwach w oparciu o otwarte technologie radiowe. Jednym z testowanych technologicznych ekosystemów jest ten wdrożony w centrali STILL. – Projekt CampusOS przewiduje poddanie różnego rodzaju sieci 5G testom i porównaniom ich parametrów. Jestem przekonany, że nasz system zda egzamin, a dzięki działaniom w ramach projektu zdobędziemy doświadczenie, dzięki któremu będziemy dla klientów kompetentnymi doradcami w zakresie przemysłowych wdrożeń 5G – komentuje Ansgar Bergmann, ekspert STILL ds. danych i sieci.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI Biuro prasowe
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na
IT i technologie Zalman Alpha2 36 — efektowne chłodzenie typu AiO
2024-04-26 | 10:10

Zalman Alpha2 36 — efektowne chłodzenie typu AiO

Firma Zalman zaprezentowała nowe systemy chłodzenia z linii Alpha2. Topowym modelem z tej serii jest Alpha2 36 z niemal 40-centymetrowym radiatorem i trzema wentylatorami. Zalman Alpha2 36 to

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.