Strategiczny sojusz Plenti i spółek Grupy BNP Paribas
Plenti - firma specjalizująca się w terminowym najmie elektroniki - nawiązała współpracę ze spółkami Grupy BNP Paribas. W efekcie partnerstwa użytkownik platformy Plenti może wynająć wybrany sprzęt elektroniczny w konkurencyjnej cenie na okres dwóch lat z ubezpieczeniem i wsparciem technicznym. Dodatkowo, w trakcie trwania umowy, klient ma możliwość darmowej wymiany sprzętu na nowszy model.
Dzięki współpracy ze spółkami Grupy BNP Paribas (Bank BNP Paribas oraz BNP Paribas Group Service Center S.A), klienci platformy Plenti mogą od teraz skorzystać z dłuższego okresu wynajmu sprzętu elektronicznego. Firma do tej pory umożliwiała wybór kilku wariantów czasowych, od tygodnia do roku. Dzięki zaangażowaniu spółek Grupy BNP Paribas użytkownicy zyskali nową możliwość – wynajmu na dwa lata.
- Cieszymy się, że nawiązaliśmy współpracę z tak renomowanymi podmiotami, jakimi są Bank BNP Paribas oraz BNP Paribas Group Service Center S.A. Nasi obecni i przyszli klienci zyskali opcję dłuższego najmu, co zapewni im więcej elastyczności, jeśli chodzi o kontrolę nad czasem używania i ceną najmowanego sprzętu - mówi Wojciech Rokosz, CEO i współzałożyciel Plenti.
Najem na dwa lata obniża koszt usługi w porównaniu z ofertą na krótszy okres. Ponadto użytkownik może wymienić urządzenie na nowszy model jeszcze w trakcie trwania umowy. Najmowany sprzęt jest ubezpieczony przez cały czas trwania umowy.
- Udostępnienie produktu wynajmu długoterminowego finansowanego kredytem ratalnym w aplikacji Plenti jest odzwierciedleniem strategicznego sojuszu głównych graczy na rynku wynajmu elektroniki. Chcemy też w ten sposób promować gospodarkę o obiegu zamkniętym i przekonywać użytkowników elektroniki, że nie trzeba posiadać, żeby móc korzystać. Dlatego dostosowaliśmy cały proces najmu tak, żeby był intuicyjny i przyjazny dla użytkownika Przy wybranym modelu pojawia się dedykowany przycisk, który przeniesie Klienta na stronę wniosku kredytowego Banku BNP Paribas, gdzie będzie mógł dokończyć całą procedurę – mówi Krzysztof Wojciechowski, Dyrektor Departamentu Nowych Modeli Biznesowych i Innowacji PF w Banku BNP Paribas.
Partnerstwo Plenti i spółek Grupy BNP Paribas wpisuje się w najnowsze trendy, gdzie dostęp do technologii, sprzętów i rzeczy wypiera ich posiadanie. Korzystanie z elektroniki w takim modelu stanowi również działanie przyjazne środowisku, gdyż wydłuża cykl życia sprzętu.
- Użytkownicy chcący przesiąść się na nowy model nie zawsze mogą sprzedać swój dotychczasowy sprzęt, bo może on nosić wyraźne oznaki użytkowania albo stracił na wartości na tyle, że fatyga związana ze sprzedażą przestaje być warta zarobku. Elektrośmiecia też nie można wrzucić do zwykłego kosza na śmieci, tu również potrzebny jest jakiś wysiłek. Stąd rosnąca liczba elektrośmieci w naszych szafach. Ten problem zaczyna być coraz bardziej widoczny, a samo tempo rozwoju technologii coraz bardziej skraca czas życia urządzeń - mówi Wojciech Rokosz.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.