Sygnis S.A. zostaje wyłącznym dystrybutorem urządzeń Oxford Instruments w Polsce
Sygnis S.A., notowana na NewConnect spółka deeptech, prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje o otrzymaniu listów autoryzujących spółkę jako dystrybutora od brytyjskiej spółki Andor Technology i szwajcarskiej Bitplane, będących częścią renomowanej firmy Oxford Instruments. W wyniku rozmów pomiędzy przedstawicielami spółek, Sygnis S.A. została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań technologicznych Andor Technology i Bitplane z Oxford Instruments w Polsce.
Będąca częścią Oxford Instruments, firma Andor Technology, posiada ponad 70 unikatowych produktów, 10 000 klientów w 55 krajach i 400 pracowników w 16 biurach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i USA. Andor Technology istnieje od 1989 roku. Dziś posiada renomę jednej z najbardziej innowacyjnych firm w branży fotonicznej na świecie. Szwajcarska spółka Bitplane z kolei, jest producentem oprogramowania Imaris, które umożliwia analizę obrazu 2D i 3D do zastosowań laboratoryjnych.
- Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Andor Oxford Instruments i oprogramowania Imaris. Oznacza to, że będziemy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, będącą w stanie dostarczyć m.in. unikatowy, stołowy mikroskop konfokalny do polskich firm i instytutów badawczych, umożliwiając jakość i wygodę badań na niespotykanym wcześniej poziomie. W naszej ofercie znajdą się również kamery i oprogramowanie do analizy obrazów 2D i 3D – oznajmia Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.
Spółka-matka dla firm Andor i Bitplane (Imaris), czyli Oxford Instruments, to wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla firm przemysłowych i środowisk naukowych. Głównym celem spółki jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu niektórych z najbardziej palących wyzwań na świecie, umożliwiając m.in. bardziej ekologiczną gospodarkę, lepszą komunikację, lepszą opiekę medyczną czy dokonywanie przełomów w badaniach.
- Nasze rozmowy z Oxford Instruments przypieczętowały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w Warszawie. W jego trakcie pokazywaliśmy nasze siedziby i zasoby, a także rozmawialiśmy o wizji firmy i planach na przyszłość. Drugie spotkanie odbyło się w Brnie, w CEITEC (Central European Institute of Technology). Już na samym początku 2022 roku wzbogacamy nasze portfolio o bardzo mocnych graczy na rynku - mówi Grzegorz Kaszyński, Wiceprezes Zarządu Sygnis S.A.
***
O Spółce:
Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.
Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu, zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:
- Energetyka
- Biokonwergencja (biotechnologia)
- Nanotechnologia
- Nowe technologie przyrostowe
W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały w swoich tytułach adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.
Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Ministerstwo Finansów chce objąć akcyzą wkłady do e-papierosów. Eksperci prognozują upadek polskich producentów i wzrost szarej strefy
Projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym przewiduje objęcie podatkiem akcyzowym nowych kategorii wyrobów, w tym wielorazowych papierosów elektronicznych czy podgrzewaczy tytoniu. W tym pierwszym przypadku ustawodawca chce opodatkować nie tylko samo urządzenie, ale także POD, czyli wkład do niego. Organizacje przedsiębiorców i plantatorów tytoniu ostrzegają, że to prowadziłoby do sytuacji, w której jeden produkt byłby opodatkowany dwu-, a nawet trzykrotnie, z negatywnymi skutkami dla obrotu gospodarczego w Polsce.
Polityka
Przyszłość relacji transatlantyckich wśród głównych tematów posiedzenia PE. Europa jest gotowa do współpracy
Na pierwszej w tym roku sesji Parlamentu Europejskiego europosłowie będą debatować nad przyszłością relacji na linii UE–USA. Przewodnicząca PE Roberta Metsola podczas otwarcia sesji podkreśliła, że obecne realia polityczne będą wymagały odnowionego sojuszu transatlantyckiego, a Europa jest gotowa do współpracy z administracją 47. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump w swoim przemówieniu po zaprzysiężeniu zapowiedział wysiłki na rzecz kończenia wojen i wprowadzania pokoju na świecie.
Handel
W tym roku import cementu z Ukrainy może przekroczyć milion ton. To oznacza problemy polskich producentów
Polscy producenci cementu obawiają się silnej konkurencji z Ukrainy. W ubiegłym roku import tego surowca zza wschodniej granicy wyniósł ok. 600–700 tys. t, prawie dwa razy więcej niż rok wcześniej. W kolejnych miesiącach dynamika może jeszcze przyspieszyć, dlatego sektor apeluje o kontyngenty ilościowe lub inny rodzaj wsparcia ze strony UE. Bez tego trudno będzie mu rywalizować z producentami z Ukrainy i innych państw, które nie muszą spełniać klimatycznych wymogów UE.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.