Komunikaty PR

Sygnis S.A. zostaje wyłącznym dystrybutorem urządzeń Oxford Instruments w Polsce

2022-01-31  |  10:00
Biuro prasowe

Sygnis S.A., notowana na NewConnect spółka deeptech, prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje o otrzymaniu listów autoryzujących spółkę jako dystrybutora od brytyjskiej spółki Andor Technology i szwajcarskiej Bitplane, będących częścią renomowanej firmy Oxford Instruments. W wyniku rozmów pomiędzy przedstawicielami spółek, Sygnis S.A. została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań technologicznych Andor Technology i Bitplane z Oxford Instruments w Polsce.

Będąca częścią Oxford Instruments, firma Andor Technology, posiada ponad 70 unikatowych produktów, 10 000 klientów w 55 krajach i 400 pracowników w 16 biurach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i USA. Andor Technology istnieje od 1989 roku. Dziś posiada renomę jednej z najbardziej innowacyjnych firm w branży fotonicznej na świecie. Szwajcarska spółka Bitplane z kolei, jest producentem oprogramowania Imaris, które umożliwia analizę obrazu 2D i 3D do zastosowań laboratoryjnych.

- Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Andor Oxford Instruments i oprogramowania Imaris. Oznacza to, że będziemy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, będącą w stanie dostarczyć m.in. unikatowy, stołowy mikroskop konfokalny do polskich firm i instytutów badawczych, umożliwiając jakość i wygodę badań na niespotykanym wcześniej poziomie. W naszej ofercie znajdą się również kamery i oprogramowanie do analizy obrazów 2D i 3D – oznajmia Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.

Spółka-matka dla firm Andor i Bitplane (Imaris), czyli Oxford Instruments, to wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla firm przemysłowych i środowisk naukowych. Głównym celem spółki jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu niektórych z najbardziej palących wyzwań na świecie, umożliwiając m.in. bardziej ekologiczną gospodarkę, lepszą komunikację, lepszą opiekę medyczną czy dokonywanie przełomów w badaniach.

- Nasze rozmowy z Oxford Instruments przypieczętowały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w Warszawie. W jego trakcie pokazywaliśmy nasze siedziby i zasoby, a także rozmawialiśmy o wizji firmy i planach na przyszłość. Drugie spotkanie odbyło się w Brnie, w CEITEC (Central European Institute of Technology). Już na samym początku 2022 roku wzbogacamy nasze portfolio o bardzo mocnych graczy na rynku - mówi Grzegorz Kaszyński, Wiceprezes Zarządu Sygnis S.A.

 

***

O Spółce:

Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.

Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu,  zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:

- Energetyka

- Biokonwergencja (biotechnologia)

- Nanotechnologia

- Nowe technologie przyrostowe

W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały w swoich tytułach adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.

Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów

W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.

Handel

Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.