Sygnis S.A. zostaje wyłącznym dystrybutorem urządzeń Oxford Instruments w Polsce
Sygnis S.A., notowana na NewConnect spółka deeptech, prowadząca projekty R&D w zakresie technologii hardware’owych, informuje o otrzymaniu listów autoryzujących spółkę jako dystrybutora od brytyjskiej spółki Andor Technology i szwajcarskiej Bitplane, będących częścią renomowanej firmy Oxford Instruments. W wyniku rozmów pomiędzy przedstawicielami spółek, Sygnis S.A. została wyłącznym dystrybutorem rozwiązań technologicznych Andor Technology i Bitplane z Oxford Instruments w Polsce.
Będąca częścią Oxford Instruments, firma Andor Technology, posiada ponad 70 unikatowych produktów, 10 000 klientów w 55 krajach i 400 pracowników w 16 biurach na całym świecie, w tym w Wielkiej Brytanii, Chinach, Japonii i USA. Andor Technology istnieje od 1989 roku. Dziś posiada renomę jednej z najbardziej innowacyjnych firm w branży fotonicznej na świecie. Szwajcarska spółka Bitplane z kolei, jest producentem oprogramowania Imaris, które umożliwia analizę obrazu 2D i 3D do zastosowań laboratoryjnych.
- Z dumą ogłaszamy, że zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem rozwiązań Andor Oxford Instruments i oprogramowania Imaris. Oznacza to, że będziemy pierwszą i jedyną firmą w Polsce, będącą w stanie dostarczyć m.in. unikatowy, stołowy mikroskop konfokalny do polskich firm i instytutów badawczych, umożliwiając jakość i wygodę badań na niespotykanym wcześniej poziomie. W naszej ofercie znajdą się również kamery i oprogramowanie do analizy obrazów 2D i 3D – oznajmia Andrzej Burgs, Prezes Zarządu Sygnis S.A.
Spółka-matka dla firm Andor i Bitplane (Imaris), czyli Oxford Instruments, to wiodący dostawca zaawansowanych technologicznie produktów i usług dla firm przemysłowych i środowisk naukowych. Głównym celem spółki jest wspieranie klientów w rozwiązywaniu niektórych z najbardziej palących wyzwań na świecie, umożliwiając m.in. bardziej ekologiczną gospodarkę, lepszą komunikację, lepszą opiekę medyczną czy dokonywanie przełomów w badaniach.
- Nasze rozmowy z Oxford Instruments przypieczętowały dwa spotkania. Pierwsze z nich odbyło się w Warszawie. W jego trakcie pokazywaliśmy nasze siedziby i zasoby, a także rozmawialiśmy o wizji firmy i planach na przyszłość. Drugie spotkanie odbyło się w Brnie, w CEITEC (Central European Institute of Technology). Już na samym początku 2022 roku wzbogacamy nasze portfolio o bardzo mocnych graczy na rynku - mówi Grzegorz Kaszyński, Wiceprezes Zarządu Sygnis S.A.
***
O Spółce:
Sygnis S.A. to spółka deeptech prowadząca projekty badawczo-rozwojowe w zakresie technologii hardware’owych. Wywodząca się z dziedziny druku 3D, Grupa Sygnis obecnie pracuje nad kilkudziesięcioma projektami rozwiązując problemy w obszarach nowych technologii przyrostowych, biotechnologii, energetyki i nanotechnologii.
Zespoły badawczo-rozwojowe Sygnis, a także działy sprzedaży i marketingu, zajmują się zagadnieniami w czterech głównych obszarach działalności spółki:
- Energetyka
- Biokonwergencja (biotechnologia)
- Nanotechnologia
- Nowe technologie przyrostowe
W każdym z powyższych obszarów spółka Sygnis prowadzi prace badawczo-rozwojowe własne i na zlecenie, a także dystrybuuje produkty swoich partnerów biznesowych. W celu budowania bardziej klarownej komunikacji, pojawiające się informacje prasowe o spółce zazwyczaj będą posiadały w swoich tytułach adnotację dotyczącą obszaru działań, którego dana publikacja dotyczy.
Spółka jest notowana na rynku NewConnect od grudnia 2021 roku.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.