Szybko, szybciej, najszybciej!
Lider usług hostingowych w Polsce ogłosił zakończenie ostatniego etapu modernizacji swoich połączeń w szkielecie sieci. Od teraz transfer odbywa się na 100 Gbitowych redundantnych połączeniach, które zapewniają wysoką przepustowość sieci. Niedawno home.pl poinformował także o inwestycji w superszybkie serwery do obsługi WordPress i PrestaShop, które wspierają zarządzanie wysoko wymagającymi stronami internetowymi, a także wpływają na szybsze ładowanie się witryn e-sklepów umieszczonych w home.pl. Tego rodzaju inwestycje pozwalają home.pl świadczyć swoje usługi bez zakłóceń i utrzymują firmę w gronie liderów branży nowych technologii.
W oparciu o regularnie prowadzony monitoring transferu danych, widzimy jego zwiększające się zapotrzebowanie Widoczny w analizach wzrost wyraźnie wskazuje na to, że polska sieć teleinformatyczna aktywnie się rozwija. Firma informuje, że w celu zapewnienia stabilnego i bezpiecznego funkcjonowania zarówno całej sieci home.pl, jak i witryn jej klientów, podjęła decyzję o wykorzystaniu zwielokrotnionego połączenia 100Gbit. Dzięki tej zmianie, klienci home.pl, mogą być pewni, że oferowane przez nich usługi i produkty będą zawsze dostępne.
Zrobiliśmy kolejny ważny krok w rozwoju naszej infrastruktury. Główne połączenia sieciowe zostały przełączone na redundantne połączenia 100Gbit. Był to ostatni etap prac, które mieliśmy zaplanowane na ubiegły rok – mówi Maciej Maciejowski, Chief Technology Officer, w home.pl.
Aby zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort swoim klientom, do udoskonalenia systemu łączy sieciowych firma wykorzystała urządzenia wiodących firm z branży telekomunikacyjnej. Jak podkreśla przedstawiciel firmy, stanowi to ważny krok na drodze do pełnej integracji z siecią IONOS, której członkiem jest home.pl.
Stworzyliśmy optymalne środowisko do zwiększenia przepustowości połączeń oferowanych przez naszą firmę, bez zauważalnych dla Klientów przerw, i dziś dostarczamy jeszcze lepszej jakości usługi cyfrowe. Pozyskując nowe kompetencje i oferując kompleksową gamę rozwiązań, produktów i usług wspieramy transformację cyfrową polskiej gospodarki nieprzerwanie od 25 lat. – dodaje Maciej Maciejowski.
Zmiana przepustowości połączeń to jednak nie jedyna nowość. Niedawno home.pl poinformował także o inwestycji w superszybkie serwery do obsługi WordPress i PrestaShop, które wspierają zarządzanie wymagającymi stronami internetowymi, a także wpłyną na szybsze ładowanie się witryn e-sklepów.
O home.pl:
home.pl to największy i najbardziej rozpoznawalny w Polsce dostawca usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako część globalnej grupy United Internet home.pl jest liderem branży również w Europie. Misją firmy jest wspieranie ludzi i przedsiębiorstw kreujących e-świat. home.pl S.A. jest właścicielem czterech marek: home.pl, AZ.pl, premium.pl i homecloud.pl.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.