Talkie.ai otrzymało 12,5 mln od polsko-austriackiego konsorcjum funduszy VC
Bogdan Setlak
KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy SKA
ul. Kącik 4
30-549 Kraków
bogdan.setlak@kwkr.pl; marketing@kwkr.pl
+48504034729; +48123957161
https://koniecznywierzbicki.pl/
Dzięki fachowemu doradztwu prawnemu specjalistów z KWKR druga runda finansowania przyniosła Talkie.ai 12,5 mln od polsko-austriackiego konsorcjum funduszy VC. Nowe środki spółka przeznaczy na ekspansję w USA i dalszy rozwój zautomatyzowanej obsługi klienta z wykorzystaniem sztucznej inteligencji, głównie w branży ochrony zdrowia.
Miliony zainwestowane w voicebot'y
Rozwiązania Talkie.ai odpowiadają aktualnym, rynkowym trendom (wzrost kosztów pracy czy automatyzacja prostych procesów biznesowych) i - dzięki koncentracji na segmencie ochrony zdrowia - trafiają we właściwy segment rynkowy z gotowym produktem. Ważna jest również ugruntowana obecność na rynku dużego, FinTech'owego gracza - USA. Druga runda finansowania, w której brały udział fundusze:
- NCBR Investment Fund ASI S.A. (koinwestycja z 4growth VC),
- Satus Venture,
- FundingBox Deep Tech Fund,
- Gateway Ventures - formerly primeCROWD,
- Movens Capital,
umożliwi dalszą realizację strategii biznesowej naszego klienta. W transakcję było zaangażowanych kilka kancelarii prawnych; poza KWKR stronom doradzały również LSW, LAWMORE. Jesteśmy niezwykle dumni, że przyczyniliśmy się w znaczący sposób do rozwoju tego rewolucyjnego projektu. O szczegółach tej wyjątkowej transakcji mogą Państwo przeczytać na stronie naszej krakowskiej kancelarii.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.