Komunikaty PR

TCL kontynuuje rewolucję w parametrach

2020-01-17  |  13:30
Do pobrania docx ( 1.28 MB )

 

 

TCL kontynuuje rewolucję w parametrach odbiorników telewizyjnych prezentując na targach CES 2020 nową generację technologii Mini-LED.

 

Czołowa globalna marka branży TV prezentuje kolejną światową premierę –innowacyjną technologię wyświetlania nowej generacji

 

 

LAS VEGAS, 7 stycznia 2020 – TCL Electronics (1070.HK), dominujący gracz globalnej branży TV i wiodąca firma elektroniki użytkowej, zaprezentowała na Targach Elektroniki Użytkowej CES 2020 technologię wyświetlania nowej generacji. Debiutujące rozwiązanie nosi nazwę Vidrian™ Mini-LED.

 

TCL po raz kolejny staje się liderem globalnych innowacji w obszarze technologii wyświetlania zapewniających wysokiej klasy parametry obrazu. Firma wprowadza właśnie Vidrian Mini-LED: pierwszą na świecie technologię podświetlania obrazu opartą na specjalnie stworzonych, niezależnych strefach z tysiącami mikro żarówek ledowych (Mini-LED), bezpośrednio wtopionych w krystalicznie czyste szklane podłoże. Technologia Vidrian Mini-LED to kolejny krok w podnoszeniu parametrów obrazu w telewizorach LCD LED na niezrównane poziomy kontrastu, lśniącej jasności i niezwykle stabilnej, długotrwałej eksploatacji. W połączeniu z wielkoekranowymi panelami 8K LCD TCL ta wysokoefektywna technologia podświetlania zapewni klientom wspaniałe doświadczenia wizualne, bez względu na poziom oświetlenia pomieszczenia: zarówno podczas oglądania filmów w „kinowych” warunkach w zaciemnionym pomieszczeniu, jak i podczas oglądania ekscytującego meczu w rozświetlonym słońcem salonie. Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED to gwarancja niezawodnej jakości obrazu, w każdym pomieszczeniu i o każdej porze.

 

 

 

 

„Wierzymy, że technologia Mini-LED będzie kształtowała najbliższą przyszłość branży, dlatego TCL podjęło już pionierskie działania, wprowadzając ją do swoich telewizorów” – powiedział Kevin Wang, Prezes TCL Industrial Holdings i TCL Electronics. „Ponieważ TCL nieustannie dąży do zapewnienia widzom na całym świecie coraz lepszych doświadczeń wizualnych, w tym roku jako pierwsi na świecie wprowadzamy technologię Vidrian Mini-LED”.

 

Klasa sama w sobie

W przeciwieństwie do technologii wyświetlaczy starszej generacji, które gorzej sobie radzą w jasnych pomieszczeniach i tracą wydajność przy dłuższej eksploatacji, telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED zapewniają wyjątkowy kontrast doskonałą jasność bez względu na kąt, pod jakim patrzymy na ekran. Doskonale odpowiedzą na potrzeby zarówno miłośników kina, którzy oczekują precyzyjnego odtwarzania najdrobniejszych szczegółów obrazu, jak i wymagających amatorów gier, którzy poszukują technologii zapewniającej szybką i nieprzerwaną reakcję kolorystyki, kontrastu i jasności. Dzięki połączeniu tafli czystego szkła (o przekątnej 65, 75 cali lub większej) z dziesiątkami tysięcy indywidualnie i precyzyjnie sterowanych maleńkich źródeł światła, uzyskano telewizor o parametrach stanowiących najwyższą klasę. 

 

Światowej klasy technologia wyświetlania

TCL może poszczycić się uznawanymi przez innych osiągnięciami w opracowaniu innowacyjnych technologii telewizyjnych, które zachwycają zarówno klientów, jak i  ekspertów. Również w tym roku firma wprowadza absolutną nowość, niezwykle wydajną technologię Vidrian Mini-LED. TCL zainwestowała 8 mld USD w otwartą niedawno, nowoczesną fabrykę paneli, dzięki czemu może samodzielnie i w pełni kontrolować proces projektowania i automatycznej produkcji paneli LCD oraz nowych źródeł podświetlania w technologii Vidrian Mini-LED. W porównaniu z dotychczasowym procesem produkcji diod LED LCD, w którym wykorzystuje się tradycyjną technologię obwodów pasywnych, nowo opracowany przez TCL proces opiera się na bezpośrednim aktywnym nałożeniu obwodów półprzewodnikowych w technice oksydowej, na krystaliczne podłoże. Zapewnia to większą wydajność,  precyzyjniejsze źródło światła i lepszy efekt jasności.

Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED są cieńsze, mają dłuższy okres eksploatacji, a wyświetlane przez nie obrazy mają ostrzejszy kontrast, głębsze, żywe kolory i większą jasność.

Więcej informacji o TCL i innowacyjnym asortymencie elektronicznych produktów do domu, w tym o wysokoefektywnych telewizorach 8K HDR z technologią Vidrian Mini-LED, można zdobyć na stoisku firmy (nr 12930) w Hali Głównej Targów Elektroniki Użytkowej (CES 2020), które odbywają się w dniach 7-10 stycznia br. w Centrum Konferencyjnym w Las Vegas albo na stronie internetowej firmy, pod linkiem: www.tcl.com/ces2020.

 

 

 

 

 

 

 

TCL 

 

TCL Electronics(1070.HK) to błyskawicznie rozwijająca się firma elektroniki użytkowej oraz lider globalnej branży TV. Powstała w 1981 roku w Chinach a dziś jest obecna na ponad 160 rynkach na całym świecie. Według firmy badawczej Sigmaintell, w okresie od 1. do 3. kwartału 2019 roku, TCL uplasowało się na globalnym rynku telewizorów na 2. miejscu pod względem sprzedaży ilościowej. Firma specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych i produkty audio, po inteligentny sprzęt gospodarstwa domowego.

 

TCL – kontakty dla mediów:

 

TCL Polska

PANKOWALSKI Strategicznie

Karolina Bazydło-Rossienik

Tel : +48 730 196 666

Email : karolina.rossienik@pankowalski.com.pl

 

Facebook: TCLPL /  YouTube: TCL Polska / Instagram: #tclpolska

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

W Krakowie powstało centrum operacyjne cyberbezpieczeństwa. Sektor małych i średnich firm zyska dostęp do specjalistycznych usług [DEPESZA]

Security Operations Center, które zostało uruchomione w ramach Centrum Technologicznego Hitachi w Krakowie, ma zapewnić firmom dostęp do usług specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa, bez konieczności tworzenia własnych działów IT. Dla przedsiębiorstw outsourcing tego typu zadań jest rozwiązaniem, które pozwala uniknąć wysokich nakładów inwestycyjnych, zabezpieczyć się przed coraz intensywniejszymi atakami hakerów, a także sprostać wymogom legislacyjnym.

Edukacja

Podwyżki wynagrodzeń nie rozwiążą problemu niedoboru nauczycieli. Ważny jest też prestiż zawodu i obciążenie obowiązkami

Niski poziom wynagrodzenia nauczycieli w porównaniu z innymi zawodami to tylko jeden z czynników, które wpływają na niedobór kadr pedagogicznych w różnych krajach. Z analizy naukowców z Wielkiej Brytanii wynika, że popularne strategie szybkich rozwiązań, takie jak programy stypendialne, nie działają w długiej perspektywie. Potrzebne jest więc nie tylko zwiększenie płac, ale i budowanie prestiżu tego zawodu, by osoby, które mają predyspozycje do jego wykonywania, nie bały się obierać takiej ścieżki kariery zawodowej.

Fundusze unijne

Coraz więcej inwestorów stawia na budownictwo modułowe. Kolejne dwa lata powinny przynieść duże wzrosty

Do 2030 roku rynek budownictwa modułowego ma osiągnąć wartość 7 mld zł – szacuje firma Spectis. Szczególnie ten i przyszły rok będą dla niego korzystne ze względu na duży napływ środków z KPO, których wydatkowanie wiąże się z ograniczeniami czasowymi. Presja kosztowa i czasowa oraz otwartość na nowe technologie może skłonić inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych do zwrotu w kierunku budynków modułowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.