TCL kontynuuje rewolucję w parametrach
TCL kontynuuje rewolucję w parametrach odbiorników telewizyjnych prezentując na targach CES 2020 nową generację technologii Mini-LED.
Czołowa globalna marka branży TV prezentuje kolejną światową premierę –innowacyjną technologię wyświetlania nowej generacji
LAS VEGAS, 7 stycznia 2020 – TCL Electronics (1070.HK), dominujący gracz globalnej branży TV i wiodąca firma elektroniki użytkowej, zaprezentowała na Targach Elektroniki Użytkowej CES 2020 technologię wyświetlania nowej generacji. Debiutujące rozwiązanie nosi nazwę Vidrian™ Mini-LED.
TCL po raz kolejny staje się liderem globalnych innowacji w obszarze technologii wyświetlania zapewniających wysokiej klasy parametry obrazu. Firma wprowadza właśnie Vidrian Mini-LED: pierwszą na świecie technologię podświetlania obrazu opartą na specjalnie stworzonych, niezależnych strefach z tysiącami mikro żarówek ledowych (Mini-LED), bezpośrednio wtopionych w krystalicznie czyste szklane podłoże. Technologia Vidrian Mini-LED to kolejny krok w podnoszeniu parametrów obrazu w telewizorach LCD LED na niezrównane poziomy kontrastu, lśniącej jasności i niezwykle stabilnej, długotrwałej eksploatacji. W połączeniu z wielkoekranowymi panelami 8K LCD TCL ta wysokoefektywna technologia podświetlania zapewni klientom wspaniałe doświadczenia wizualne, bez względu na poziom oświetlenia pomieszczenia: zarówno podczas oglądania filmów w „kinowych” warunkach w zaciemnionym pomieszczeniu, jak i podczas oglądania ekscytującego meczu w rozświetlonym słońcem salonie. Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED to gwarancja niezawodnej jakości obrazu, w każdym pomieszczeniu i o każdej porze.
„Wierzymy, że technologia Mini-LED będzie kształtowała najbliższą przyszłość branży, dlatego TCL podjęło już pionierskie działania, wprowadzając ją do swoich telewizorów” – powiedział Kevin Wang, Prezes TCL Industrial Holdings i TCL Electronics. „Ponieważ TCL nieustannie dąży do zapewnienia widzom na całym świecie coraz lepszych doświadczeń wizualnych, w tym roku jako pierwsi na świecie wprowadzamy technologię Vidrian Mini-LED”.
Klasa sama w sobie
W przeciwieństwie do technologii wyświetlaczy starszej generacji, które gorzej sobie radzą w jasnych pomieszczeniach i tracą wydajność przy dłuższej eksploatacji, telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED zapewniają wyjątkowy kontrast doskonałą jasność bez względu na kąt, pod jakim patrzymy na ekran. Doskonale odpowiedzą na potrzeby zarówno miłośników kina, którzy oczekują precyzyjnego odtwarzania najdrobniejszych szczegółów obrazu, jak i wymagających amatorów gier, którzy poszukują technologii zapewniającej szybką i nieprzerwaną reakcję kolorystyki, kontrastu i jasności. Dzięki połączeniu tafli czystego szkła (o przekątnej 65, 75 cali lub większej) z dziesiątkami tysięcy indywidualnie i precyzyjnie sterowanych maleńkich źródeł światła, uzyskano telewizor o parametrach stanowiących najwyższą klasę.
Światowej klasy technologia wyświetlania
TCL może poszczycić się uznawanymi przez innych osiągnięciami w opracowaniu innowacyjnych technologii telewizyjnych, które zachwycają zarówno klientów, jak i ekspertów. Również w tym roku firma wprowadza absolutną nowość, niezwykle wydajną technologię Vidrian Mini-LED. TCL zainwestowała 8 mld USD w otwartą niedawno, nowoczesną fabrykę paneli, dzięki czemu może samodzielnie i w pełni kontrolować proces projektowania i automatycznej produkcji paneli LCD oraz nowych źródeł podświetlania w technologii Vidrian Mini-LED. W porównaniu z dotychczasowym procesem produkcji diod LED LCD, w którym wykorzystuje się tradycyjną technologię obwodów pasywnych, nowo opracowany przez TCL proces opiera się na bezpośrednim aktywnym nałożeniu obwodów półprzewodnikowych w technice oksydowej, na krystaliczne podłoże. Zapewnia to większą wydajność, precyzyjniejsze źródło światła i lepszy efekt jasności.
Telewizory TCL z technologią Vidrian Mini-LED są cieńsze, mają dłuższy okres eksploatacji, a wyświetlane przez nie obrazy mają ostrzejszy kontrast, głębsze, żywe kolory i większą jasność.
Więcej informacji o TCL i innowacyjnym asortymencie elektronicznych produktów do domu, w tym o wysokoefektywnych telewizorach 8K HDR z technologią Vidrian Mini-LED, można zdobyć na stoisku firmy (nr 12930) w Hali Głównej Targów Elektroniki Użytkowej (CES 2020), które odbywają się w dniach 7-10 stycznia br. w Centrum Konferencyjnym w Las Vegas albo na stronie internetowej firmy, pod linkiem: www.tcl.com/ces2020.
TCL
TCL Electronics(1070.HK) to błyskawicznie rozwijająca się firma elektroniki użytkowej oraz lider globalnej branży TV. Powstała w 1981 roku w Chinach a dziś jest obecna na ponad 160 rynkach na całym świecie. Według firmy badawczej Sigmaintell, w okresie od 1. do 3. kwartału 2019 roku, TCL uplasowało się na globalnym rynku telewizorów na 2. miejscu pod względem sprzedaży ilościowej. Firma specjalizuje się w działalności badawczo-rozwojowej oraz wytwarzaniu produktów elektroniki użytkowej, od odbiorników telewizyjnych i produkty audio, po inteligentny sprzęt gospodarstwa domowego.
TCL – kontakty dla mediów:
TCL Polska
PANKOWALSKI Strategicznie
Karolina Bazydło-Rossienik
Tel : +48 730 196 666
Email : karolina.rossienik@pankowalski.com.pl
Facebook: TCLPL / YouTube: TCL Polska / Instagram: #tclpolska

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.