Komunikaty PR

Technologie tworzone w Polsce, z których korzysta cały świat

2023-02-13  |  14:01
Biuro prasowe
Kontakt

Emerson Automation Solutions to globalna korporacja z kapitałem amerykańskim, która tworzy rozwiązania z obszaru automatyki, monitoringu i sterowania dla szerokiego grona klientów przemysłowych. I to właśnie w Polsce specjaliści pracują nad rozwojem nietypowych, niezwykle potrzebnych na rynku technologii i rozwiązań w ścisłej współpracy z pozostałymi oddziałami w USA i w Niemczech. Development Center Emersona zlokalizowane jest w Warszawie. Rozwiązania, które są tu tworzone i rozwijane, wykorzystywane są na całym świecie. Firma niedawno powiększyła powierzchnię biurową o dodatkowe 2000 m2, zatrudnia prawie 200 specjalistów i dalej rekrutuje, żeby rozwijać swój dział R&D.

Słysząc o działach badawczo-rozwojowych organizacji (ang. Research and Development Center, R&D Center) można mieć mylne wyobrażenie sterylnego laboratorium, w którym naukowcy w białych fartuchach tworzą nowe leki czy układy scalone. Oczywiście dla niektórych branż będzie to skojarzenie zgodne z rzeczywistością. Jednak ośrodki R&D to często miejsca współpracy i wymiany wiedzy specjalistów z różnych dziedzin – inżynierów, programistów, mechatroników, matematyków, czy naukowców, którzy wspólnie tworzą nowe rozwiązania, rozwijają produkty i testują je w laboratoryjnych warunkach. Jak pokazuje badanie przeprowadzone przez Deloitte, to właśnie dostęp do wykwalifikowanej i doświadczonej kadry jest najczęściej wskazywanym czynnikiem skłaniającym firmy do zwiększania inwestycji w obszarze R&D[1]. Development Center Emersona obejmuje dwa główne obszary - DeltaV Technology, gdzie współtworzony jest system DCS o nazwie DeltaV oraz Reliability Solutions, gdzie tworzone są różne rozwiązania sprzętowo-software’owe służące do monitorowania niezawodności urządzeń i predykcji awarii. W gronie prawie 200 specjalistów, którzy tu pracują, są eksperci z zakresu firmware, middleware, software development, UX/UI, cyberbezpieczeństwa, mobile, Data Analytics, testów i DevOps, a rozwijane rozwiązania działają na urządzeniach mobilnych, urządzeniach embedded, komputerach PC, serwerach i w chmurze. Nasze centrum R&D świadczy usługi na wiele krajów – eksportujemy polską myśl techniczną na Europę i świat. To, co nas wyróżnia, to fakt, że ośrodek jest częścią globalnej sieci. Nasi badacze mają szansę współpracować z pozostałymi ośrodkami z Niemiec i Stanów Zjednoczonych oraz korzystać z wieloletniego i globalnego doświadczenia naszej firmy. – mówi Tomasz Kosik, dyrektor generalny w Emerson Automation Solutions, odpowiedzialny za region Polski, Ukrainy i krajów bałtyckich.

Kompleksowe tworzenie innowacji

Warszawskie biuro Emersona korzysta z dobrze zaopatrzonego laboratorium, które wspiera pracę nie tylko wyselekcjonowanych osób, ale każdego pracownika ośrodka R&D. Umożliwia sprawdzenie „na żywo” tego, jak działają rozwijane rozwiązania na unikalnym i wyspecjalizowanym sprzęcie. W ten sposób końcowy produkt przestaje być jedynie odległym konceptem. Jednym z obszarów działalności R&D jest praktyczna implementacja IIoT (Industrial Internet of Things), gdzie tworzone są rozwiązania umożliwiające nadzór i diagnostykę maszyn istotnych dla procesu produkcji. Rozwój produktów dostarczanych klientom obejmuje zarówno tworzenie i udoskonalanie urządzeń, takich jak czujniki bezprzewodowe, systemy akwizycji danych, jak również tworzenie i rozwój oprogramowania umożliwiającego analizę danych, wykrywanie symptomów uszkodzeń, identyfikację problemów oraz wykrywanie anomalii zachowania maszyn. Ważnym aspektem działalności naszego ośrodka R&D są także patenty. Mamy dwóch doktorów, którzy na stałe pracują nad kolejnymi patentami, a łącznie nasi pracownicy zdobyli ich już ponad 20 tys. Dla specjalistów IT praca z nami to drzwi do świata nowoczesnego przemysłu – dodaje Tomasz Kosik.

Innowacyjne rozwiązania znajdują uznanie także u konkurencji. Firma Bentley-Nevada ogłosiła niedawno[2], że dzięki wygaśnięciu po 25 latach patentu na technologię PeakVue będzie ją stosować w swoich rozwiązaniach. Emerson rozwinął wspomnianą technologię i opatentował PeakVue Plus, które jest implementowane w wielu urządzeniach diagnostycznych.

Rozwiązania szyte na miarę rynkowych potrzeb

Dzięki kilkudziesięcioletniej obecności firmy Emerson na rynku polskim, pracownicy R&D mają dostęp do unikatowych danych diagnostycznych ze źródeł takich jak elektrownie, rafinerie czy zakłady produkcyjne. Rozmowy z klientami, partnerami, ośrodkami badawczymi umożliwiają realizację prac badawczo-rozwojowych wynikających z rzeczywistych potrzeb przemysłu. Ośrodek współpracuje także z polskimi uczelniami. Obecnie realizowane są między innymi płatne praktyki studenckie w obszarze sieci neuronowych kierowanych.

Intensywnie rozwijające się Development Center firmy Emerson jest przykładem miejsca, które łączy różnorodne kompetencje z naukowymi badaniami, wiedzą rynkową i globalnym doświadczeniem. Wykwalifikowani pracownicy z wielu różnych dziedzin tworzą tu innowacje, które z powodzeniem są wykorzystywane na całym świecie.  


[1] Corporate Research & Development Report 2022

https://www2.deloitte.com/hr/en/pages/about-deloitte/articles/corporate-research-and-development-report-2022.html

[2]https://dam.bakerhughes.com/m/12a3f63b077c9a3b/original/Q2-2022-Conditioning-Monitoring-Article.pdf, https://www.bakerhughes.com/bently-nevada/orbit-home/orbit-article/portables-system-1

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: .
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.