TEOS Meet: nowa generacja rozwiązania do zarządzania miejscem pracy
Firma Sony zapowiedziała TEOS Meet: nową generację systemu do zarządzania miejscem pracy TEOS. Nowe rozwiązanie zapewni użytkownikom pełną kontrolę nad rezerwacjami pomieszczeń, udostępnianiem i wspólną pracą, zarówno na miejscu, jak i zdalnie.
System TEOS opracowano, by ułatwić organizacjom tworzenie przyjaznego i produktywnego miejsca pracy dla pracowników powracających do biur. Fundamentem nowego rozwiązania TEOS Meet są funkcje, które pomagają w dostosowaniu metod działania do nowych warunków w miejscach pracy. Użytkownicy będą mogli zdalnie planować spotkania, sprawdzać dostępność miejsc w biurze, rezerwować biurka i udostępniać swoje treści na spotkaniach niezależnie od tego, czy są na nich obecni fizycznie, czy zdalnie.
Użytkownicy systemu TEOS Meet mają wgląd we wszystkie informacje o wyposażeniu i usługach w poszczególnych salach spotkań, na przykład o dostępności monitora BRAVIA lub projektora. Pozwala to odpowiednio przygotować materiały do prezentacji i skrócić konfigurowanie sprzętu na początku spotkania.
— Ponieważ wkraczamy w nowy etap rozwoju miejsc pracy i przyjmujemy za normę pracę asynchroniczną, firmy muszą inwestować w narzędzia, które pozwolą w pełni wykorzystywać potencjał pracowników. System TEOS pozostaje liderem w dziedzinie wspierania pracowników wracających do biur, a obecnie oferuje dodatkowe korzyści osobom pracującym zdalnie. Dzięki integracji TEOS Meet z obecnym rozwiązaniem TEOS Connect mogliśmy dodać wiele nowych funkcji. Wprowadziliśmy również ulepszony interfejs użytkownika i zdalny dostęp, oddając całą kontrolę w ręce użytkowników — komentuje Thomas Issa, dyrektor ds. strategii i planowania rozwiązań TEOS w Sony Professional Displays & Solutions.
TEOS Meet jest całkowicie zgodny z urządzeniami z systemem Android i iOS. Można go używać w połączeniu z popularną platformą do komunikacji biznesowej Microsoft Teams.
Oto pełna lista funkcji dostępnych w TEOS Meet:
- Rezerwacja sal spotkań / biurek / miejsc parkingowych
- Wyświetlanie kopii lustrzanych urządzeń / treści
- Sterowanie wyposażeniem sal spotkań
- Zamawianie usług podczas spotkania, w tym napojów, i zapraszanie dodatkowych uczestników
- Informowanie o incydentach
Rozwiązania TEOS optymalizują podłączone urządzenia w miejscach pracy i nauki. Pozwalają zaoszczędzić czas, pieniądze i energię, a przy tym są skalowalne i elastyczne w dopasowywaniu do nowych potrzeb w miejscach pracy. Wprowadzony w 2017 roku system Sony TEOS odegrał już fundamentalną rolę w procesach cyfrowej transformacji ponad 300 podmiotów z 28 krajów, między innymi firm Coca-Cola, Siemens i Capgemini. Dzięki nowym czujnikom, tabletom profesjonalnym, projektorom biurowym i monitorom profesjonalnym BRAVIA firma Sony oferuje najszerszy, kompleksowy wachlarz rozwiązań do zarządzania miejscami pracy w biurach i oświacie.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.