TP-Link EAP650-Wall – kompaktowy punkt dostępowy WiFi 6 z serii Omada
Dzięki integracji z platformą Omada SDN urządzenia mogą być centralnie zarządzane przez chmurę.
EAP650-Wall działa w standardzie WiFi 6, dzięki czemu bez najmniejszych problemów poradzi sobie w bardzo obciążonych środowiskach, np. hotelach, w salach konferencyjnych czy też wykładowych. Dodatkowo kompaktowy i elegancki design produktu sprawi, że nie będzie ściągał na siebie uwagi.
Nowe technologie standardu 802.11ax, takie jak modulacja 1024QAM oraz długi symbol OFDM gwarantują bardzo wysoką prędkość i wydajność sieci. EAP650-Wall zapewnia prędkości do 2976 Mb/s w dwóch pasmach transmisji (do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz i 2402 Mb/s w paśmie 5 Ghz).
W punkcie dostępowym zastosowano szereg technologii wspomagajacych pracę WiFi, takich jak np. MU-MIMO, która pozwala na komunikację z wieloma urządzeniami jednocześnie. Natomiast technologia OFDMA sprawia, że w środowiskach z dużym ruchem danych access pointy mogą osiągać nawet czterokrotnie większą przepustowość niż te, które pracują w standardzie WiFi 5 (802.11ac). Urządzenie gwarantuje także płynny roaming, dzięki któremu, nawet gdy użytkownicy zmieniają lokalizację, transmisje wideo i trwające połączenia głosowe nie są przerywane. Z kolei Beamforming (technologia kształtowania wiązki) sprawia, że połączenie z urządzeniami jest stabilne, nawet w bardzo wymagających warunkach. Band Steering pozwala automatycznie przełączać się klientom Wi-Fi na mniej obciążony zakres, pod warunkiem, że utworzymy w obu zakresach identycznie nazwane (SSID) sieci o tych samych zabezpieczeniach. Funkcja Airtime Fairness przydziela priorytet aktywniejszym użytkowników sieci, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z punktem dostępowym nie powodują zmniejszenia prędkości sieci. Technologia Load Balance natomiast inteligentnie równoważy obciążenie pasm, dzięki czemu ich wykorzystanie jest bardziej efektywne.
EAP650-Wall pozwala na stworzenie aż 16 niezależnych sieci WiFi (SSID) z możliwością autoryzacji dostępu z uwierzytelnianiem przez Facebooka albo SMS oraz logowaniem za pomocą strony powitalnej, jednorazowych haseł dostępu lub voucherów. Znacząco zwiększa to, razem z szyfrowaniem WPA3-Enterpreise, bezpieczeństwo całej sieci i wrażliwych danych. Każdy z punktów dostępowych może jednocześnie obsługiwać do 250 podłączonych urządzeń klienckich.
Produkt wyposażono w dwa gigabitowe porty Ethernet (jeden uplink, jeden downlink). Urządzenie jest zasilane poprzez PoE w standardzie IEE 802.3at/af , co oznacza że zasilamy je tym samym kablem, którym przesyłamy dane. Takie rozwiązanie pozwala znacząco ograniczyć koszty wdrożenia poprzez eliminację zbędnego okablowania.
Zarządzać i konfigurować punkt dostępowy można na dwa sposoby: poprzez kontroler sprzętowy, który eliminuje konieczność korzystania z komputerów i serwerów lub przez instalowane na komputerze w sieci lokalnej darmowe oprogramowanie Omada Controller.
Access point może być zarządzany przez chmurę dzięki zgodności z platformą Omada SDN, która integruje działanie urządzeń sieciowych, w tym punktów dostępowych, przełączników i bram sieciowych. Platforma pozwala w łatwy i kompleksowy sposób zarządzać centralnie całą siecią WiFi i LAN, także rozproszoną pomiędzy placówkami, za pomocą jednego interfejsu. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik zyskuje nie tylko dużą elastyczność zarządzania, ale także stabilność, zaawansowane zabezpieczenia oraz wysoką wydajność, które są niezbędne w hotelarstwie, edukacji, sprzedaży detalicznej, biurach i w wielu innych branżach.
Urządzenie jest już dostępne w sprzedaży w cenie ok. 550 zł brutto i zostało objęte 5-letnią gwarancją.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.