Komunikaty PR

TP-Link TL-WA1201: Punkt dostępowy WiFi do małego biura, restauracji czy pensjon

2020-03-18  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.95 MB )

TP-Link wprowadza do oferty nowy punkt dostępowy WiFi AC1200 TL-WA1201. W urządzeniu zaimplementowano kilka rozwiązań typowych dla biznesowych Access Pointów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono do budowy wydajnej i bezpiecznej sieci w małym biurze, kawiarni, pensjonacie, restauracji czy innym punkcie usługowym.

TP-Link TL-WA1201 pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5) i oferuje łączną przepustowość 1200Mb/s
w dwóch pasmach – do 867Mb/s w paśmie 5Ghz i do 300Mb/s w paśmie 2,4GHz. Zastosowana w nim technologia  MU-MIMO zapewnia jednoczesną transmisję danych do wielu urządzeń, co przekłada się na dwukrotnie wyższą wydajność sieci. Dzięki temu punkt dostępowy idealnie sprawdzi się nawet w sieciach z dużą ilością użytkowników. Za zasięg nowego Access Pointa TP-Link odpowiadają 4 zewnętrzne anteny o dużej wydajności, wspierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi do połączonych urządzeń w celu zapewnienia stabilnego połączenia. Urządzenie zostało wyposażone
w gigabitowy port Ethernet.

Administratorzy biurowych sieci szczególnie docenią możliwość utworzenia do czterech odseparowanych od siebie sieci bezprzewodowych (SSID) powiązanych z VLAN-ami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wydzielić poszczególnym działom w firmie dostęp do określonych zasobów sieciowych, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci. Punkt dostępowy TL-WA1201 umożliwia również stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną. Funkcja ta szczególnie przypadnie do gustu właścicielom kawiarni, restauracji czy innych punktów usługowych. Dzięki niej można kierować komunikaty marketingowe do gości korzystających z Internetu oraz skutecznie budować świadomość marki. Dużym atutem urządzenia jest obsługa pasywnego PoE, która umożliwia zasilenie urządzenia  oraz jednoczesną transmisję danych za pomocą jednego kabla sieciowego. To rozwiązanie  znacznie ułatwia instalację punktów dostępowych i obniża jej koszty. Dzięki zaczepom na spodzie obudowy, TL-WA1201 można również zamontować na ścianie. W zestawie wraz z Access Pointem znajdziemy klasyczny zasilacz sieciowy oraz injector PoE.

TP-Link TL-WA1201 to uniwersalne urządzenie.  Dzięki trybom pracy  jako wzmacniacz sygnału i klient umożliwia proste zestawienie połączenia bezprzewodowego w miejscach, w których nie ma możliwości położenia okablowania strukturalnego.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Punkt dostępowy TL-WA1201 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 220 zł i objęty został 3-letnią gwarancją producenta.

***

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.

Kontakt: Joanna Dąbek | Grayling | e-mail: joanna.dabek@grayling.com | tel.: 607 104 852

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft Biuro prasowe
2024-07-16 | 07:50

Długoterminowa umowa TomTom i Microsoft

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, ogłosił, że umacnia i rozszerza swoją współpracę z firmą Microsoft. Mapy i dane o ruchu drogowym TomTom będą
IT i technologie TomTom i East View Geospatial łączą siły
2024-07-11 | 17:40

TomTom i East View Geospatial łączą siły

TomTom (TOM2), specjalista w dziedzinie technologii geolokalizacji, oraz East View Geospatial (EVG) ogłosili dziś współpracę w zakresie dostarczania globalnych danych mapowych dla
IT i technologie AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC
2024-07-11 | 13:00

AUVIDIA, OBIECUJĄCY LIDER W DZIEDZINIE AI, WSPÓŁPRACUJE Z PANASONIC

Przenosząc produkcję swoich spersonalizowanych płytek nośnych AI do własnych zakładów, firma Auvidea potrzebowała zaufanego partnera, który mógłby dostarczyć

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gospodarka

Sektor MŚP wyczekuje cofnięcia Polskiego Ładu. W 2025 roku mały biznes może liczyć na więcej korzystnych zmian

Obrona interesów MŚP w postępowaniach interwencyjno-procesowych oraz uruchomienie mediacji pomiędzy organami administracji i przedsiębiorcami będą priorytetami w nowej kadencji Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Od czerwca to stanowisko piastuje Agnieszka Majewska. Jak wskazuje, najpilniejszą potrzeba jest jednak reforma danin publicznych, przede wszystkim zmiana sposobu rozliczania składki zdrowotnej. – Przedsiębiorcom mocno zależy, żeby wrócić do tego, co było przed Polskim Ładem. W tej chwili niektórzy zgłaszają się do Biura Rzecznika MŚP, wskazując, że płacą składki w wysokości ok. 300 tys. zł, to są olbrzymie pieniądze – mówi Agnieszka Majewska. Koalicjanci w rządzie mają jednak różne pomysły na tę reformę.

Problemy społeczne

Pielęgniarki narzekają na przeciążenie pracą i braki kadrowe. Jest to odczuwalne zwłaszcza dla młodego personelu

Niemal 3/4 pielęgniarek pozytywnie ocenia swoją satysfakcję zawodową z pracy, przede wszystkim doceniając zróżnicowanie zajęć i dobre relacje ze współpracownikami – wynika z badania SGGW w Warszawie. Duża grupa, zwłaszcza młodych osób wchodzących do zawodu, narzeka jednak na przeciążenie pracą i niedobór personelu. Obecnie Polska jest jednym z krajów o najniższej liczbie pielęgniarek, a ich średnia wieku to ponad 54 lata. Liczba odejść z zawodu będzie więc rosła z roku na rok.

Prawo

Prace nad przepisami o asystencji osobistej na ostatniej prostej. Pomoże ona zaktywizować zawodowo osoby z niepełnosprawnościami i ich opiekunów

Osoby z niepełnosprawnościami czekają na ustawowe uregulowanie asystencji osobistej. Jak zapowiedział w czerwcu Łukasz Krasoń, pełnomocnik rządu ds. osób z niepełnosprawnościami, projekt przepisów jest już na ostatniej prostej. Upowszechnienie się asystencji osobistej pozwoliłoby sporej grupie osób z niepełnosprawnościami na bardziej aktywne życie, także pod względem zawodowym. Z danych GUS wynika, że tylko 19,6 proc. z nich jest aktywnych zawodowo. – Asystencja osobista jest jak tlen i zapewnia możliwości niezależnego życia – mówi prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna Małgorzata Szumowska.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.