Komunikaty PR

TP-Link TL-WA1201: Punkt dostępowy WiFi do małego biura, restauracji czy pensjon

2020-03-18  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.95 MB )

TP-Link wprowadza do oferty nowy punkt dostępowy WiFi AC1200 TL-WA1201. W urządzeniu zaimplementowano kilka rozwiązań typowych dla biznesowych Access Pointów, dzięki czemu świetnie sprawdzi się ono do budowy wydajnej i bezpiecznej sieci w małym biurze, kawiarni, pensjonacie, restauracji czy innym punkcie usługowym.

TP-Link TL-WA1201 pracuje w standardzie 802.11ac (WiFi 5) i oferuje łączną przepustowość 1200Mb/s
w dwóch pasmach – do 867Mb/s w paśmie 5Ghz i do 300Mb/s w paśmie 2,4GHz. Zastosowana w nim technologia  MU-MIMO zapewnia jednoczesną transmisję danych do wielu urządzeń, co przekłada się na dwukrotnie wyższą wydajność sieci. Dzięki temu punkt dostępowy idealnie sprawdzi się nawet w sieciach z dużą ilością użytkowników. Za zasięg nowego Access Pointa TP-Link odpowiadają 4 zewnętrzne anteny o dużej wydajności, wspierane przez technologię Beamforming, która ukierunkowuje sygnał WiFi do połączonych urządzeń w celu zapewnienia stabilnego połączenia. Urządzenie zostało wyposażone
w gigabitowy port Ethernet.

Administratorzy biurowych sieci szczególnie docenią możliwość utworzenia do czterech odseparowanych od siebie sieci bezprzewodowych (SSID) powiązanych z VLAN-ami. Dzięki temu rozwiązaniu możemy wydzielić poszczególnym działom w firmie dostęp do określonych zasobów sieciowych, co znacząco zwiększa bezpieczeństwo całej sieci. Punkt dostępowy TL-WA1201 umożliwia również stworzenie sieci dla gości z logowaniem przez stronę powitalną. Funkcja ta szczególnie przypadnie do gustu właścicielom kawiarni, restauracji czy innych punktów usługowych. Dzięki niej można kierować komunikaty marketingowe do gości korzystających z Internetu oraz skutecznie budować świadomość marki. Dużym atutem urządzenia jest obsługa pasywnego PoE, która umożliwia zasilenie urządzenia  oraz jednoczesną transmisję danych za pomocą jednego kabla sieciowego. To rozwiązanie  znacznie ułatwia instalację punktów dostępowych i obniża jej koszty. Dzięki zaczepom na spodzie obudowy, TL-WA1201 można również zamontować na ścianie. W zestawie wraz z Access Pointem znajdziemy klasyczny zasilacz sieciowy oraz injector PoE.

TP-Link TL-WA1201 to uniwersalne urządzenie.  Dzięki trybom pracy  jako wzmacniacz sygnału i klient umożliwia proste zestawienie połączenia bezprzewodowego w miejscach, w których nie ma możliwości położenia okablowania strukturalnego.

Specyfikacja techniczna urządzenia jest dostępna na stronie TP-Link.

Punkt dostępowy TL-WA1201 jest już dostępny w sprzedaży w cenie ok. 220 zł i objęty został 3-letnią gwarancją producenta.

***

TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.

Kontakt: Joanna Dąbek | Grayling | e-mail: joanna.dabek@grayling.com | tel.: 607 104 852

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.