Komunikaty PR

Tutlo w pierwszej pięćdziesiątce rankingu „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Co

2022-03-10  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania 03 ( 0.03 MB )

Brytyjski dziennik Financial Times opublikował listę 1000 najszybciej rozwijających się europejskich firm - „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Companies 2022”. Głównym kryterium oceny było tempo wzrostu przychodów. Wśród najwyżej ocenionych nie zabrakło polskich biznesów, takich jak Tutlo. Jedna z najbardziej popularnych platform do elastycznej nauki języka angielskiego, uplasowała się w pierwszej 50.

Ranking brytyjskiego dziennika gospodarczego Financial Times zakwalifikował 1000 firm, które oceniono pod względem tempa wzrostu przychodów w latach 2017-2020. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszą dziesiątkę tworzą przedsiębiorstwa, które debiutują w zestawieniu. Niemniej jednak, na liście znajduje się 306 firm, które pojawiły się również w poprzedniej edycji.

Tegoroczny przegląd sektorów jest w dużej mierze zgodny z wynikami z 2021 r.: przodują firmy technologiczne, i kolejno z segmentu budownictwa oraz handlu detalicznego, który zwiększył swój udział w rankingu do 8,6 proc. z niespełna 6 proc. W zestawieniu dominują firmy z Włoch (235),  Niemiec (194) i Wielkiej Brytanii (155). Podobnie jak w zeszłym roku, miastem o największej liczbie szybko rozwijających się firm jest Londyn (81). Tuż za nim plasuje się Paryż (34) i Mediolan (33). Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu zajęła brytyjska firma działająca w sektorze technologicznym, zaś drugie przypadło przedsiębiorstwu z obszaru healthcare z Litwy. Polska firma Tutlo pojawiła się na liście po raz pierwszy, plasując się na 50. pozycji jako 2. firma z segmentu edukacja w Europie.

Dynamiczny rozwój

Tutlo, ma za sobą 7 lat prężnego rozwoju w Polsce, a w najbliższych planach także wejście na rynki zagraniczne. W latach 2017-2020 firma osiągnęła wzrost przychodu z 388 565 euro do 7 778 203 euro. W tej chwili w Tutlo uczy się ponad 20 tys. uczniów, z czego 83% to klienci indywidualni, zaś 17% to firmy.

–  Kiedy w 2015 roku startowaliśmy z Tutlo, nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda nam się zbudować tak mocną pozycję. Najnowszy raport Financial Times utwierdza nas jednak w przekonaniu, że kierunek, który obraliśmy jest właściwy. Zaczynaliśmy od tego, aby znaleźć rozwiązanie odpowiadające na nasze osobiste potrzeby. Dziś z usług Tutlo korzysta już ponad 20 tys. klientów. Tylko w 2021 r. osiągnęliśmy ponad 52 miliony złotych przychodu. Rozszerzyliśmy także współpracę z dużymi firmami, dzięki czemu stale doskonalimy nasze portfolio usług adresowanych do sektora B2B. Cały czas zgłaszają się do nas nowi lektorzy, którzy chcą z nami współpracować - jest ich ponad 850! A co za tym idzie rośnie także nasz zespół - Tutlo tworzy już 150 osób. Bez naszego teamu osiąganie takich wyników byłoby niemożliwe, mamy fantastycznych ludzi, którzy każdego dnia wkładają ogrom pracy w rozwój firmy. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć biznes na miarę naszych czasów i konkurować z dużymi graczami na rynkach europejskich.  – podsumowuje Damian Strzelczyk, współwłaściciel Tutlo.

Tutlo już wcześniej było wyróżniane na polskim rynku w branżowych rankingach i zestawieniach. W 2020 roku twórcy marki znaleźli się na 19. miejscu w rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie organizowanym przez magazyn Brief. W tym samym roku Damian Strzelczyk, współzałożyciel Tutlo, znalazł się na liście Forbes „30 under 30”, pośród najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów i menedżerów poniżej 30. roku życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie Biuro prasowe
2024-07-02 | 01:00

Światło, które dba o emocje i dobre samopoczucie

Światło stanowi jeden z najważniejszych elementów architektonicznych, którego rola nie ogranicza się wyłącznie do kreowania estetyki przestrzeni. Coraz bardziej zaawansowane
IT i technologie Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce
2024-07-01 | 10:00

Cropink – Nowe, rewolucyjne narzędzie reklamowe dla marketerów e-commerce

Feedink - dostawca technologii specjalizujący się w rozwiązaniach dla e-commerce, wprowadził do oferty Cropink – innowacyjne narzędzie reklamowe, które ma na celu
IT i technologie iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS
2024-07-01 | 09:00

iiyama prezentuje nowe gamingowe monitory z serii Red Eagle z matrycami Fast IPS

iiyama zapowiada nową serię gamingowych monitorów z klanu Red Eagle wyposażonych w 180Hz matrycę Fast IPS o superszybkim czasie reakcji plamki wynoszącym zaledwie 0,2 ms (MPRT).

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Gminy obawiają się wysokich kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu odpadów. Apelują o szybkie wprowadzenie zasady „zanieczyszczający płaci”

Polska jest ostatnim krajem Unii Europejskiej, który nie wdrożył jeszcze systemu rozszerzonej odpowiedzialności producenta (ROP). W efekcie koszty zagospodarowania odpadów opakowaniowych obecnie ponoszą głównie mieszkańcy, a odpowiedzialność organizacyjną – gminy. To na nich spoczywa też obowiązek osiągania określonych prawem poziomów odpadów poddanych recyklingowi. W tym roku wiele z gmin może mieć z tym problem, a to oznacza groźbę kar. Wprowadzenie systemu kaucyjnego bez wcześniejszego albo równoległego wprowadzenia ROP może oznaczać dalsze problemy gmin. – Konieczne jest uszczelnienie systemu – podkreśla Olga Goitowska z Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Prawo

Cudzoziemcy odgrywają coraz większą rolę na polskim rynku pracy. Firmy wciąż obawiają się skomplikowanych i długotrwałych procedur

Liczba pracowników z zagranicy zarejestrowanych w ZUS-ie w ciągu ostatniej dekady wzrosła kilkukrotnie. Zdecydowanie szybciej przybywa w tej grupie obywateli spoza Unii Europejskiej, nie tylko z Ukrainy, Białorusi i Kaukazu, ale też z Azji Południowo-Wschodniej, Afryki czy Ameryki Południowej. W przyszłości potrzeba zatrudniania obcokrajowców będzie coraz większa ze względu na kurczącą się liczbę osób w wieku produkcyjnym. Dlatego firmy podkreślają potrzebę uproszczenia procedur dopuszczających pracowników z krajów trzecich i skrócenia czasu ich procedowania.

Transport

Warszawa pracuje nad rewolucją biletową. Nowy system pozwoli płacić tylko za faktyczny czas podróży lub przejechane kilometry

W stolicy trwają prace nad nowym systemem biletowym. Zamiast karty miejskiej, na której kodowane są wszystkie dane, powstanie centralne konto pasażera, dostępne z komputera i aplikacji mobilnej. Zniknie konieczność skanowania kodów QR w pojazdach, a wprowadzony ma zostać nowy system naliczania opłat za przejazd, wzorowany na obowiązującym m.in. w Londynie.  – Zależy nam, żeby pasażer nie zastanawiał się, jaki bilet kupić, a podróż jego była rozliczana optymalnie, bo o to tu głównie chodzi – przekonuje Agnieszka Siekierska-Otłowska, dyrektorka Pionu Handlowego ZTM w Warszawie.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.