Komunikaty PR

Tutlo w pierwszej pięćdziesiątce rankingu „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Co

2022-03-10  |  08:00
Biuro prasowe
Do pobrania 03 ( 0.03 MB )

Brytyjski dziennik Financial Times opublikował listę 1000 najszybciej rozwijających się europejskich firm - „FT 1000 — Europe’s Fastest Growing Companies 2022”. Głównym kryterium oceny było tempo wzrostu przychodów. Wśród najwyżej ocenionych nie zabrakło polskich biznesów, takich jak Tutlo. Jedna z najbardziej popularnych platform do elastycznej nauki języka angielskiego, uplasowała się w pierwszej 50.

Ranking brytyjskiego dziennika gospodarczego Financial Times zakwalifikował 1000 firm, które oceniono pod względem tempa wzrostu przychodów w latach 2017-2020. Podobnie jak w zeszłym roku, pierwszą dziesiątkę tworzą przedsiębiorstwa, które debiutują w zestawieniu. Niemniej jednak, na liście znajduje się 306 firm, które pojawiły się również w poprzedniej edycji.

Tegoroczny przegląd sektorów jest w dużej mierze zgodny z wynikami z 2021 r.: przodują firmy technologiczne, i kolejno z segmentu budownictwa oraz handlu detalicznego, który zwiększył swój udział w rankingu do 8,6 proc. z niespełna 6 proc. W zestawieniu dominują firmy z Włoch (235),  Niemiec (194) i Wielkiej Brytanii (155). Podobnie jak w zeszłym roku, miastem o największej liczbie szybko rozwijających się firm jest Londyn (81). Tuż za nim plasuje się Paryż (34) i Mediolan (33). Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji rankingu zajęła brytyjska firma działająca w sektorze technologicznym, zaś drugie przypadło przedsiębiorstwu z obszaru healthcare z Litwy. Polska firma Tutlo pojawiła się na liście po raz pierwszy, plasując się na 50. pozycji jako 2. firma z segmentu edukacja w Europie.

Dynamiczny rozwój

Tutlo, ma za sobą 7 lat prężnego rozwoju w Polsce, a w najbliższych planach także wejście na rynki zagraniczne. W latach 2017-2020 firma osiągnęła wzrost przychodu z 388 565 euro do 7 778 203 euro. W tej chwili w Tutlo uczy się ponad 20 tys. uczniów, z czego 83% to klienci indywidualni, zaś 17% to firmy.

–  Kiedy w 2015 roku startowaliśmy z Tutlo, nie sądziliśmy, że w tak krótkim czasie uda nam się zbudować tak mocną pozycję. Najnowszy raport Financial Times utwierdza nas jednak w przekonaniu, że kierunek, który obraliśmy jest właściwy. Zaczynaliśmy od tego, aby znaleźć rozwiązanie odpowiadające na nasze osobiste potrzeby. Dziś z usług Tutlo korzysta już ponad 20 tys. klientów. Tylko w 2021 r. osiągnęliśmy ponad 52 miliony złotych przychodu. Rozszerzyliśmy także współpracę z dużymi firmami, dzięki czemu stale doskonalimy nasze portfolio usług adresowanych do sektora B2B. Cały czas zgłaszają się do nas nowi lektorzy, którzy chcą z nami współpracować - jest ich ponad 850! A co za tym idzie rośnie także nasz zespół - Tutlo tworzy już 150 osób. Bez naszego teamu osiąganie takich wyników byłoby niemożliwe, mamy fantastycznych ludzi, którzy każdego dnia wkładają ogrom pracy w rozwój firmy. Cieszymy się, że wspólnie możemy tworzyć biznes na miarę naszych czasów i konkurować z dużymi graczami na rynkach europejskich.  – podsumowuje Damian Strzelczyk, współwłaściciel Tutlo.

Tutlo już wcześniej było wyróżniane na polskim rynku w branżowych rankingach i zestawieniach. W 2020 roku twórcy marki znaleźli się na 19. miejscu w rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych Ludzi w Biznesie organizowanym przez magazyn Brief. W tym samym roku Damian Strzelczyk, współzałożyciel Tutlo, znalazł się na liście Forbes „30 under 30”, pośród najbardziej utalentowanych przedsiębiorców, inwestorów i menedżerów poniżej 30. roku życia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne? Biuro prasowe
2025-01-02 | 09:50

Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?

Jak zminimalizować ryzyko niepowodzenia przy tworzeniu strony internetowej? Odpowiedzią na to pytanie może być prototyping – przygotowanie wstępnej wersji pozwoli zidentyfikować
IT i technologie Newline VEGA Pro – już w Polsce!
2024-12-31 | 15:00

Newline VEGA Pro – już w Polsce!

VEGA Pro to wysokoefektywny monitor interaktywny przygotowany na każde korporacyjne wyzwanie – luksusowy i elegancki. Urządzenie jest już dostępne w warszawskim showroomie Newline
IT i technologie Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
2024-12-31 | 12:20

Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB

Do oferty firmy Zalman trafiła właśnie nowa obudowa T4 Plus. To model dla oszczędnych konsumentów, którzy jednak cenią sobie porządne wykonanie oraz elegancki design. W

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.