Tworzenie kopii zapasowych jeszcze prostsze! Asustor udostępnia aplikacje DataSy
Jakie kopie zapasowe są najlepsze? Takie, które tworzą się automatycznie, obejmują wszystkie kluczowe miejsca i są zawsze dostępne. Aplikacje Asustor DataSync Center i Cloud Backup Center mają zapewniać wygodną synchronizację i backup danych z popularnych usług chmurowych.
Asustor DataSync Center to aplikacja, która agreguje popularnych dostawców usług chmurowych. Wśród wymienianych są m.in. Dropbox, Google Drive i Microsoft OneDrive. Producent chwali się obsługą wielozadaniowości i wielu kont jednocześnie. Aplikacja dba o synchronizację danych pomiędzy wskazanymi lokalizacjami. Może się ona odbywać jedno- lub dwukierunkowo, zarówno w czasie rzeczywistym jak i w zaplanowanych interwałach czasowych.
Aplikacja Asustor DataSync Center pozwala na zarządzanie ruchem sieciowym i jednocześnie przesyłanie plików, a każda transmisja danych jest w pełni szyfrowana. Co istotne, producent obiecuje nieprzerwany dostęp do danych ze wskazanych serwisów także wtedy, gdy źródłowa usługa nie jest dostępna.
Z kolei aplikacja Cloud Backup Center koncentruje się na tworzeniu kopii zapasowych z komercyjnych usług chmurowych, takich jak Microsoft Azure Blob Storage, Alibaba Cloud czy Backblaze B2. Ponownie obsługiwanych jest wiele kont jednocześnie, kopie są wykonywane natychmiastowo lub w zaplanowanych terminach, a całość szyfrowana. Aplikacja obsługuje także szybkie przywracanie istotnych danych wraz z zabezpieczeniem na wypadek niedostępności usługi źródłowej.
Obie aplikacje są dostępne w serwisie AppCentral producenta.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Przemysł spożywczy
Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa
Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.
Ochrona środowiska
Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania
Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.