Tworzenie kopii zapasowych jeszcze prostsze! Asustor udostępnia aplikacje DataSy
Jakie kopie zapasowe są najlepsze? Takie, które tworzą się automatycznie, obejmują wszystkie kluczowe miejsca i są zawsze dostępne. Aplikacje Asustor DataSync Center i Cloud Backup Center mają zapewniać wygodną synchronizację i backup danych z popularnych usług chmurowych.
Asustor DataSync Center to aplikacja, która agreguje popularnych dostawców usług chmurowych. Wśród wymienianych są m.in. Dropbox, Google Drive i Microsoft OneDrive. Producent chwali się obsługą wielozadaniowości i wielu kont jednocześnie. Aplikacja dba o synchronizację danych pomiędzy wskazanymi lokalizacjami. Może się ona odbywać jedno- lub dwukierunkowo, zarówno w czasie rzeczywistym jak i w zaplanowanych interwałach czasowych.
Aplikacja Asustor DataSync Center pozwala na zarządzanie ruchem sieciowym i jednocześnie przesyłanie plików, a każda transmisja danych jest w pełni szyfrowana. Co istotne, producent obiecuje nieprzerwany dostęp do danych ze wskazanych serwisów także wtedy, gdy źródłowa usługa nie jest dostępna.
Z kolei aplikacja Cloud Backup Center koncentruje się na tworzeniu kopii zapasowych z komercyjnych usług chmurowych, takich jak Microsoft Azure Blob Storage, Alibaba Cloud czy Backblaze B2. Ponownie obsługiwanych jest wiele kont jednocześnie, kopie są wykonywane natychmiastowo lub w zaplanowanych terminach, a całość szyfrowana. Aplikacja obsługuje także szybkie przywracanie istotnych danych wraz z zabezpieczeniem na wypadek niedostępności usługi źródłowej.
Obie aplikacje są dostępne w serwisie AppCentral producenta.
Sony na ISE 2025 – zrównoważony rozwój i najnowsze technologie
Wyższa Szkoła Telewizji i Filmu (HFF) zamówiła Sony Crystal VERONA
Bruce Owen zostaje nowym prezesem regionu EMEA w Equinix
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.