Komunikaty PR

Uwolnienie potencjału Europy Środkowej i Wschodniej

2022-12-13  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Uwolnienie potencjału Europy Środkowej i Wschodniej

Dinko Eror, wiceprezes Red Hat DACH i Europa Środkowa

Red Hat może być największą na świecie firmą produkującą oprogramowanie open source... ale świat, wbrew popularnemu powiedzeniu, wcale nie jest mały - to ogromne miejsce. Jest wiele regionów, gdzie napędzamy szeroko pojętą cyfrową transformację, a Europa Środkowo-Wschodnia z 15 krajami jest oczywiście jednym z nich. Od 1 stycznia 2023 połączymy ten region z regionem DACH (Niemcy, Szwajcaria, Lichtenstein, Austria) tworząc nowy, silny i dynamiczny obszar w Europie. Jestem szczęśliwy i dumny, że będę mógł poprowadzić go w stronę przyszłości, służąc naszym klientom i partnerom.

Biznes wciąż poszukuje tutaj sposobów maksymalnego wykorzystania potencjału cyfryzacji swoich obszarów operacyjnych a technologie chmury hybrydowej Red Hat dają im możliwość przejścia na kolejny poziom. Wystarczy zapytać organizacje w tym regionie o korzyści płynące ze strategii chmury hybrydowej, benefity platformy kontenerowej Kubernetes lub dlaczego mikroserwisy i automatyzacja to dziś fundamenty DevOps by szybko dowiedzieć się o czym mowa.

To właśnie z tego powodu Red Hat koncentruje się na Europie Środkowo-Wschodniej i chce uwolnić możliwości, jakie tu dostrzegamy. Doceniamy potencjał regionu CEE już od kilku lat, kiedy to poczyniliśmy tutaj duże inwestycje w R&D, marketing i rekrutację. Dzięki temu jesteśmy w stanie coraz lepiej wspierać klientów i partnerów. Dodatkowo włączenie krajów CEE do struktury regionalnej obejmującej inne duże i technologicznie silne rynki europejskie pomoże nam zaoferować jeszcze więcej zarówno klientom jak i partnerom. Umożliwi to jeszcze bliższą współpracę, pozwoli na poświęcenie większej ilości czasu na zrozumienie wyzwań i możliwości każdego klienta oraz na rozwój ekosystemu partnerów.

Dwie rzeczy sprawiają, że jestem pewien słuszności podjęcia takiego kroku. Po pierwsze, nasze produkty. Możliwości, których poszukują firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, nie różnią się od tych, które są kluczowe także dla przedsiębiorstw z innych części świata. Mowa tutaj o najlepszych w swojej klasie narzędziach programistycznych, umożliwiających szybką i efektywną kosztowo realizację nowych projektów, dostarczanie produktów i usług, które cenią klienci oraz oczywiście w pełni skalowalnej infrastrukturze. To jest właśnie domena Red Hat, o czym może zaświadczyć wiele doskonale rozpoznawanych na całym świecie firm, w tym ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Wiele firm, z którymi będziemy pracować w CEE, to filie klientów Red Hat z siedzibami w USA, Europie Zachodniej lub Azji.

Drugim powodem do optymizmu są ludzie z regionu. Znam ich bardzo dobrze. Sam jestem jednym z nich. Urodziłem się i wychowałem w Chorwacji, a większość mojego życia zawodowego spędziłem podróżując po regionie, rozmawiając o biznesie i technologii. Jestem głęboko przekonany, że mój osobisty inkluzywny styl przywództwa, otwarta kultura Red Hat i podejście open source, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem wszystkich naszych współpracowników w regionie przyniosą ogromne korzyści naszym klientom i partnerom. Jest to bardzo kompetentna i przedsiębiorcza część świata. W ubiegłym roku wartość firm technologicznych z tego regionu wyniosła ponad 186 mld euro, co oznacza 19-krotny wzrost od 2010 roku, a startupy pozyskały ponad 4 mld euro finansowania VC. Skype, Avast, Allegro i Wise narodziły się w tym regionie i tam też prowadzą działalność. W samej Polsce jest ponad 300 tys. profesjonalnych programistów, którzy są trzecią „developerską siłą” całego globu.

Ich ambicje i portfolio Red Hat to idealne połączenie. Przytoczę tu przykład APIS IT, głównego dostawcy rozwiązań informatycznych dla organów administracji publicznej w Chorwacji. Właśnie rozpoczął on projekt migracji 20-letnich starszych rządowych systemów IT do jednego, ustandaryzowanego środowiska zbudowanego na Red Hat OpenShift. Jak powiedział Dyrektor Generalny firmy APIS IT: "Świat open source to świat pełen innowacji i pionierskich rozwiązań, a Red Hat jest jest firmą, która przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, gdy pada hasło open source".

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 01:00

Symfonia na rzecz edukacji MŚP: partnerstwo z Fundacją Digital Poland

Symfonia, producent i dostawca rozwiązań wspierających cyfryzację procesów biznesowych w MŚP, nawiązała współpracę z Fundacją Digital Poland. Partnerstwo to, podobnie jak uruchomione niedawno Symfonia Lab, wpisuje się w
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.