Komunikaty PR

Uwolnienie potencjału Europy Środkowej i Wschodniej

2022-12-13  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Artur Kosior
ITBC Communication

Al. Księcia Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
artur_kosior|itbc.pl| |artur_kosior|itbc.pl
+48504327897
www.itbcgroup.pl

Uwolnienie potencjału Europy Środkowej i Wschodniej

Dinko Eror, wiceprezes Red Hat DACH i Europa Środkowa

Red Hat może być największą na świecie firmą produkującą oprogramowanie open source... ale świat, wbrew popularnemu powiedzeniu, wcale nie jest mały - to ogromne miejsce. Jest wiele regionów, gdzie napędzamy szeroko pojętą cyfrową transformację, a Europa Środkowo-Wschodnia z 15 krajami jest oczywiście jednym z nich. Od 1 stycznia 2023 połączymy ten region z regionem DACH (Niemcy, Szwajcaria, Lichtenstein, Austria) tworząc nowy, silny i dynamiczny obszar w Europie. Jestem szczęśliwy i dumny, że będę mógł poprowadzić go w stronę przyszłości, służąc naszym klientom i partnerom.

Biznes wciąż poszukuje tutaj sposobów maksymalnego wykorzystania potencjału cyfryzacji swoich obszarów operacyjnych a technologie chmury hybrydowej Red Hat dają im możliwość przejścia na kolejny poziom. Wystarczy zapytać organizacje w tym regionie o korzyści płynące ze strategii chmury hybrydowej, benefity platformy kontenerowej Kubernetes lub dlaczego mikroserwisy i automatyzacja to dziś fundamenty DevOps by szybko dowiedzieć się o czym mowa.

To właśnie z tego powodu Red Hat koncentruje się na Europie Środkowo-Wschodniej i chce uwolnić możliwości, jakie tu dostrzegamy. Doceniamy potencjał regionu CEE już od kilku lat, kiedy to poczyniliśmy tutaj duże inwestycje w R&D, marketing i rekrutację. Dzięki temu jesteśmy w stanie coraz lepiej wspierać klientów i partnerów. Dodatkowo włączenie krajów CEE do struktury regionalnej obejmującej inne duże i technologicznie silne rynki europejskie pomoże nam zaoferować jeszcze więcej zarówno klientom jak i partnerom. Umożliwi to jeszcze bliższą współpracę, pozwoli na poświęcenie większej ilości czasu na zrozumienie wyzwań i możliwości każdego klienta oraz na rozwój ekosystemu partnerów.

Dwie rzeczy sprawiają, że jestem pewien słuszności podjęcia takiego kroku. Po pierwsze, nasze produkty. Możliwości, których poszukują firmy z Europy Środkowo-Wschodniej, nie różnią się od tych, które są kluczowe także dla przedsiębiorstw z innych części świata. Mowa tutaj o najlepszych w swojej klasie narzędziach programistycznych, umożliwiających szybką i efektywną kosztowo realizację nowych projektów, dostarczanie produktów i usług, które cenią klienci oraz oczywiście w pełni skalowalnej infrastrukturze. To jest właśnie domena Red Hat, o czym może zaświadczyć wiele doskonale rozpoznawanych na całym świecie firm, w tym ponad 90% przedsiębiorstw z listy Fortune 500. Wiele firm, z którymi będziemy pracować w CEE, to filie klientów Red Hat z siedzibami w USA, Europie Zachodniej lub Azji.

Drugim powodem do optymizmu są ludzie z regionu. Znam ich bardzo dobrze. Sam jestem jednym z nich. Urodziłem się i wychowałem w Chorwacji, a większość mojego życia zawodowego spędziłem podróżując po regionie, rozmawiając o biznesie i technologii. Jestem głęboko przekonany, że mój osobisty inkluzywny styl przywództwa, otwarta kultura Red Hat i podejście open source, w połączeniu z wiedzą i doświadczeniem wszystkich naszych współpracowników w regionie przyniosą ogromne korzyści naszym klientom i partnerom. Jest to bardzo kompetentna i przedsiębiorcza część świata. W ubiegłym roku wartość firm technologicznych z tego regionu wyniosła ponad 186 mld euro, co oznacza 19-krotny wzrost od 2010 roku, a startupy pozyskały ponad 4 mld euro finansowania VC. Skype, Avast, Allegro i Wise narodziły się w tym regionie i tam też prowadzą działalność. W samej Polsce jest ponad 300 tys. profesjonalnych programistów, którzy są trzecią „developerską siłą” całego globu.

Ich ambicje i portfolio Red Hat to idealne połączenie. Przytoczę tu przykład APIS IT, głównego dostawcy rozwiązań informatycznych dla organów administracji publicznej w Chorwacji. Właśnie rozpoczął on projekt migracji 20-letnich starszych rządowych systemów IT do jednego, ustandaryzowanego środowiska zbudowanego na Red Hat OpenShift. Jak powiedział Dyrektor Generalny firmy APIS IT: "Świat open source to świat pełen innowacji i pionierskich rozwiązań, a Red Hat jest jest firmą, która przychodzi na myśl w pierwszej kolejności, gdy pada hasło open source".

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: ITBC Communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25 Biuro prasowe
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce
IT i technologie Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?
2025-04-29 | 10:00

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Udział kobiet na stanowiskach kierowniczych w Polsce wynosi 43 % i jest to drugi najwyższy wynik w Europie (wyżej jest jedynie Łotwa – 46%).* Polki od lat udowadniają,
IT i technologie Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
2025-04-02 | 10:40

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

W Polsce zadebiutowała motorola edge 60 fusion – pierwszy tegoroczny model z rodziny edge. Łączy cechy smartfona klasy premium z wysoką odpornością, potwierdzoną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju

Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.

Polityka

Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.

Przemysł

Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.