Komunikaty PR

Vectra AI uruchamia Attack Signal Intelligence

2022-10-12  |  15:30
Biuro prasowe

Vectra AI uruchamia Attack Signal Intelligence – przełomową technologię, która automatyzuje wykrywanie, segregację i ustalanie priorytetów zagrożeń dla zespołów odpowiedzialnych za bieżące monitorowanie i analizę stanu bezpieczeństwa organizacji.

Organizacje stają w obliczu stale rosnącej liczby nieznanych zagrożeń cybernetycznych, których celem jest infrastruktura lokalna i chmurowa, aplikacje i dane w SaaS oraz systemy tożsamości, a zespoły ds. bezpieczeństwa muszą dotrzymać im kroku. Oparta na sztucznej inteligencji funkcja Attack Signal Intelligence firmy Vectra AI uwalnia analityków bezpieczeństwa od codziennych, ręcznych i nużących zadań, by mogli skupić się na tym, w czym są najlepsi – na badaniu i reagowaniu na prawdziwe ataki. Będąca podstawą platformy Vectra, usług Vectra MDR i rozwijającego się ekosystemu Vectra, funkcja Attack Signal Intelligence umożliwia analitykom bezpieczeństwa: 

  • Myśleć jak napastnik dzięki wykrywaniu opartym na sztucznej inteligencji, które wykracza poza sygnatury i anomalie, aby pomóc zrozumieć zachowanie napastników i wyłapać ich sposoby działania w całym łańcuchu cyber kill chain.
  • Rozpoznawać złośliwe działanie, dzięki analizie wzorców wykrywania unikalnych dla środowiska organizacji, aby wyłowić istotne zdarzenia i zredukować szum.
  • Skupić się na pilnych sprawach dzięki priorytetyzacji opartej na sztucznej inteligencji, która zapewnia wgląd w zagrożenia według ich wagi i wpływu, umożliwiając analitykom skupienie się na reagowaniu na krytyczne zagrożenia i obniżenie ryzyka biznesowego.

 

Dzisiejsze zespoły ds. bezpieczeństwa stoją przed wyzwaniem obrony coraz większej powierzchni ataku, przed bardziej zwinnymi metodami atakujących, jednocześnie walcząc z przytłaczająca ilością powiadomień. Wszystkie te wyzwania przyczyniają się do rosnącej zdolności cyberprzestępców do pokonywania narzędzi zapobiegawczych, obchodzenia sygnatur i reguł wykrywania oraz omijania uwierzytelniania wieloskładnikowego w celu infiltracji i zwiększania dostępu wewnątrz organizacji, pozostając niezauważonym. Według badania Global Research Study przeprowadzonego przez Vectra AI, 72% praktyków bezpieczeństwa uważa, że ​​ich bariery bezpieczeństwa zostały naruszone, ale nie mają wiedzy na ten temat.

– Brak wiedzy o wtargnięciu jest największym pojedynczym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, przed którym stoją dziś organizacje. O wiele bardziej złożone środowiska z większą ekspozycją na atak, bardziej zwinne metody ataku i przytłaczający hałas alertów, zwiększają ilość niewiadomych dla zespołów ds. bezpieczeństwa – powiedział Kevin Kennedy, wiceprezes ds. produktu w firmie Vectra.

– Aby usunąć niewiadome, zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują bardziej wiarygodnych, dokładnych i aktualnych informacji na temat wszystkich punktów wejścia ataku i całej powierzchni ataku. Funkcja Attack Signal Intelligence firmy Vectra to pierwsza tego rodzaju technologia, która automatyzuje wykrywanie zagrożeń, segregację i ustalanie priorytetów, dzięki czemu obrońcy mogą wyprzedzać współczesne ataki. Analiza zagrożeń zapewnia ochronę, która pozwala na łagodzenia wpływu tego, co jest znane. Oparta na sztucznej inteligencji Vectra Attack Signal daje pewność łagodzenia wpływu tego, co było wcześniej nieznane – zaznaczył.

Wykorzystując Attack Signal Intelligence. z platformą Vectra, usługami Vectra MDR i ekosystemem Vectra, zespoły ds. bezpieczeństwa wykrywają rzeczywiste ataki i ich postęp w całym łańcuchu cyber kill chain. Mogą dzięki temu szybko przeprowadzić dochodzenie i powstrzymać atak przed przekształceniem się w przełamanie zabezpieczeń. W przeciwieństwie do podejść, które wykorzystują sztuczną inteligencję do wykrywania anomalii i wymagają dostrojenia i obsługi przez człowieka, rozwiązanie Vectra Attack Signal Intelligence automatycznie monitoruje metody atakującego za pomocą zestawu modeli Security AI zaprogramowanych ze zrozumieniem TTP atakującego. Wyniki przechodzą przez kolejną warstwę sztucznej inteligencji, która łączy zrozumienie środowiska organizacji z modelami zagrożeń i ludzką wiedzą w zakresie zagrożeń, aby automatycznie wykrywać i nadawać priorytety zagrożeniom w oparciu o ich wagę i wpływ. W rezultacie zespoły bezpieczeństwa są o 85% bardziej skuteczne w identyfikowaniu rzeczywistych zagrożeń i osiągają ponad dwukrotnie wyższą produktywność operacji bezpieczeństwa.

Funkcja Vectra Attack Signal Intelligence jest wbudowana we wszystkie produkty i usługi Vectra Cloud, Identity, Network Threat Detection and Response: 

  • Vectra CDR dla AWS 
  • Vectra CDR dla Microsoft 365
  • Vectra IDR dla Microsoft Azure AD
  • Vectra NDR dla on-premises and cloud networks
  • Vectra MDR for cloud, identity and network threat detection and response

 

Źródło: vectra.ai

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.