Vectra AI wprowadza globalne zarządzane usługi wykrywania i reagowania (MDR)
Nowa usługa Vectra MDR (managed detection and response - MDR) zapewnia wsparcie ekspertów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w trybie 24/7/365, w wykrywaniu, badaniu i reagowaniu na zagrożenia. Dzięki niemu, zespoły SOC klientów mogą skutecznie przeciwdziałać najbardziej zaawansowanym zagrożeniom.
Analitycy Vectra MDR i analitycy bezpieczeństwa po stronie klienta współpracują w ramach platformy Vectra Threat Detection and Response w celu śledzenia, wykrywania zagrożeń, ustalania priorytetów oraz badania i reagowania na trwające ataki. Nie-zależnie od tego, czy klienci zdecydują się na rozszerzenie lub outsourcing swoich operacji bezpieczeństwa, model współodpowiedzialności firmy Vectra zapewnia stałą komunikację i współpracę między analitykami Vectra MDR i analitykami klienta.
Vectra MDR wykorzystuje opartą na sztucznej inteligencji technologię Attack Signal IntelligenceTM, pozwalającą zautomatyzować proces wykrywania zagrożeń, selekcji i ustalania priorytetów, zmniejszając w ten sposób szum informacyjny, liczbę fałszywych alarmów i niwelując problem wypalenia analityków w zespołach SOC. Dzięki usługom opartym na technologii Attack Signal Intelligence zespoły ds. bezpieczeństwa klientów mają pełny wgląd i kontekst tego, jak atak postępuje w całym łańcuchu cyber kill chain - co ostatecznie powstrzymuje je przed przeobrażeniem się w naruszenia.
– Wraz ze wzrostem skali i wyrafinowania cyberzagrożeń zespoły ds. bezpieczeństwa są obciążone przytłaczającym szumem alertów i niewystarczającymi sygnałami dotyczącymi prawdziwych zagrożeń, próbując jednocześnie bronić rozszerzających się powierzchni ataków w chmurze hybrydowej – powiedział Kevin Kennedy, wiceprezes ds. produktów w Vectra AI.
– Vectra MDR zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa zasoby, których potrzebują do powstrzymywania ataków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w tygodniu, niezależnie od tego, czy potrzebują tylko wiedzy analityka bezpieczeństwa, który pozwoli im wzmocnić własne zespoły ds. operacji bezpieczeństwa, czy też chcą całkowicie przenieść te funkcje na zewnątrz. Vectra MDR wraz z Attack Signal Intelligence zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa zarówno informacje o zagrożeniu potrzebny do powstrzymania ataków, jak i zasoby i wiedzę niezbędną do wyprzedzenia ataków w dzisiejszych centrach operacji bezpieczeństwa - zaznaczył.
Usługi Vectra MDR wspierają zespoły bezpieczeństwa w następujących obszarach:
Ludzka inteligencja, która nie śpi
Całodobowa usługa „eyes-on-glass” z ekspertyzą w zakresie chmury, analizą zagrożeń i przygotowaniem zgodnych z najlepszymi praktykami zasad działania do proaktywnego wykrywania, ustalania priorytetów, badania i powstrzymywania ataków.
Rozbudowa zespołu ds. bezpieczeństwa
Vectra MDR to sposób na rozbudowę zespołów bezpieczeństwa, który dodaje do Twojego zespołu analityków dysponujących wiedzą zdobytą w setkach środowisk klientów. Weź udział w cyklicznych spotkaniach, podczas których nasi eksperci ds. bezpieczeństwa omawiają specyficzne dla danego klienta problemy oraz globalne trendy, stan bezpieczeństwa i wydarzenia w sieci.
Optymalizacja platformy Vectra
Doradztwo w zakresie najlepszych praktyk w zakresie integracji Vectry z istniejącymi przepływami pracy i procesami przy jednoczesnym zapewnieniu, że wdrożenia odbywają się gładko i umożliwiają gromadzenie właściwych danych w celu zapewnienia wymaganego podglądu infrastruktury.
Źródło: vectra.ai
_____________________________

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.