Komunikaty PR

Vectra AI wprowadza globalne zarządzane usługi wykrywania i reagowania (MDR)

2022-11-18  |  13:45
Biuro prasowe

Nowa usługa Vectra MDR (managed detection and response - MDR) zapewnia wsparcie ekspertów w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego w trybie 24/7/365, w wykrywaniu, badaniu i reagowaniu na zagrożenia. Dzięki niemu, zespoły SOC klientów mogą skutecznie przeciwdziałać najbardziej zaawansowanym zagrożeniom. 

 

Analitycy Vectra MDR i analitycy bezpieczeństwa po stronie klienta współpracują w ramach platformy Vectra Threat Detection and Response w celu śledzenia, wykrywania zagrożeń, ustalania priorytetów oraz badania i reagowania na trwające ataki. Nie-zależnie od tego, czy klienci zdecydują się na rozszerzenie lub outsourcing swoich operacji bezpieczeństwa, model współodpowiedzialności firmy Vectra zapewnia stałą komunikację i współpracę między analitykami Vectra MDR i analitykami klienta.

 

Vectra MDR wykorzystuje opartą na sztucznej inteligencji technologię Attack Signal IntelligenceTM, pozwalającą zautomatyzować proces wykrywania zagrożeń, selekcji i ustalania priorytetów, zmniejszając w ten sposób szum informacyjny, liczbę fałszywych alarmów i niwelując problem wypalenia analityków w zespołach SOC. Dzięki usługom opartym na technologii Attack Signal Intelligence zespoły ds. bezpieczeństwa klientów mają pełny wgląd i kontekst tego, jak atak postępuje w całym łańcuchu cyber kill chain - co ostatecznie powstrzymuje je przed przeobrażeniem się w naruszenia.

 

– Wraz ze wzrostem skali i wyrafinowania cyberzagrożeń zespoły ds. bezpieczeństwa są obciążone przytłaczającym szumem alertów i niewystarczającymi sygnałami dotyczącymi prawdziwych zagrożeń, próbując jednocześnie bronić rozszerzających się powierzchni ataków w chmurze hybrydowej – powiedział Kevin Kennedy, wiceprezes ds. produktów w Vectra AI. 

 

– Vectra MDR zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa zasoby, których potrzebują do powstrzymywania ataków 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w tygodniu, niezależnie od tego, czy potrzebują tylko wiedzy analityka bezpieczeństwa, który pozwoli im wzmocnić własne zespoły ds. operacji bezpieczeństwa, czy też chcą całkowicie przenieść te funkcje na zewnątrz. Vectra MDR wraz z Attack Signal Intelligence zapewnia zespołom ds. bezpieczeństwa zarówno informacje o zagrożeniu potrzebny do powstrzymania ataków, jak i zasoby i wiedzę niezbędną do wyprzedzenia ataków w dzisiejszych centrach operacji bezpieczeństwa - zaznaczył.

 

Usługi Vectra MDR wspierają zespoły bezpieczeństwa w następujących obszarach:

 

Ludzka inteligencja, która nie śpi

Całodobowa usługa „eyes-on-glass” z ekspertyzą w zakresie chmury, analizą zagrożeń i przygotowaniem zgodnych z najlepszymi praktykami zasad działania do proaktywnego wykrywania, ustalania priorytetów, badania i powstrzymywania ataków.

 

Rozbudowa zespołu ds. bezpieczeństwa

Vectra MDR to sposób na rozbudowę zespołów bezpieczeństwa, który dodaje do Twojego zespołu analityków dysponujących wiedzą zdobytą w setkach środowisk klientów. Weź udział w cyklicznych spotkaniach, podczas których nasi eksperci ds. bezpieczeństwa omawiają specyficzne dla danego klienta problemy oraz globalne trendy, stan bezpieczeństwa i wydarzenia w sieci.  

 

Optymalizacja platformy Vectra

Doradztwo w zakresie najlepszych praktyk w zakresie integracji Vectry z istniejącymi przepływami pracy i procesami przy jednoczesnym zapewnieniu, że wdrożenia odbywają się gładko i umożliwiają gromadzenie właściwych danych w celu zapewnienia wymaganego podglądu infrastruktury.

 

Źródło: vectra.ai

_____________________________

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.