Komunikaty PR

Vectra AI wybrała Clico na swojego strategicznego partnera w Polsce

2022-10-14  |  09:00
Biuro prasowe

CLICO sfinalizowało umowę z firmą Vectra AI i do swojej oferty dystrybucyjnej wprowadziło platformę klasy NDR, która służy do monitorowania oraz wykrywania zagrożeń w sieciach IT. Dla Vectry jest to strategiczne partnerstwo, dzięki któremu polskie firmy zyskają łatwy dostęp do jej rozwiązań.

 

Współpraca sprawi, że portfolio CLICO rozszerzone zostaje o rozwiązania Vectra, służące do wykrywania oraz reagowania na zagrożenia występujące w sieci. Dzięki możliwościom przechwytywania i analizowania ruchu z wykorzystaniem opatentowanych algorytmów uczenia maszynowego, pozwala identyfikować w czasie rzeczywistym nawet nieznane wcześniej ataki. System może zbierać dane z wielu środowisk takich jak sieci prywatne, chmura publiczna czy aplikacje SaaS. Sztuczna inteligencja wykrywa oraz priorytetyzuje zaawansowane zagrożenia, a dzięki możliwościom integracji z aktualnie wykorzystywanymi rozwiązaniami firm trzecich, pozwala na szybką i skuteczną reakcję.

 

–  Rozwiązania typu NDR działają na podstawie zaawansowanej sztucznej inteligencji w celu zapewnienia analizy ryzyka. Można powiedzieć, że wykorzystują mocne strony uczenia maszynowego i jego praktycznie nieograniczone możliwości. Platforma Vectra zapewnia ciągłe, automatyczne monitorowanie sieci w celu ujawnienia nieznanych cyberataków. System dostarcza również możliwości integracji z gamą rozwiązań firm trzecich, dzięki czemu jest w stanie nie tylko wykrywać zagrożenia, ale również aktywnie na nie odpowiadać. Rozwiązania od Vectry dostępne są już w portfolio dystrybucyjnym CLICO i bardzo się cieszymy, że możemy tym dzielić się z partnerami biznesowymi Vectra Tech Alliance w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, takimi jak SentinelOne, Juniper Networks, Forescout i Checkpoint – skomentował Mateusz Gajda, Security Consultant w firmie CLICO.

 

Christian Putz, Country Manager w Vectra AI podkreślił strategiczne znaczenie partnerstwa. Umowa dystrybucyjna z CLICO obowiązuje w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

 

– Wybraliśmy CLICO na naszego strategicznego partnera, ponieważ cenimy proaktywne podejście firmy do dystrybucji, znajomość rynku i doświadczenie w zakresie technologii. Dzięki tej współpracy organizacje w Polsce i całej Europie Środkowo-Wschodniej zyskują łatwiejszy dostęp do portfolio produktów Vectry i możliwość ich wykorzystania, by proaktywnie identyfikować i powstrzymywać potencjalnie niebezpieczne cyberataki. To ważne, ponieważ zapotrzebowanie na rozwiązania z zakresu cyberbezpieczeństwa jest obecnie bardzo duże i stale rośnie – zaznaczył. 

 

* CLICO

CLICO to polski dystrybutor rozwiązań z obszarów bezpieczeństwa, sieci i zarządzania. Skutecznie wprowadza i promuje w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej unikalne rozwiązania liderów rynku światowego. Firma od początku konsekwentnie skupia swoją działalność na współpracy z partnerami handlowymi, oferując najlepsze warunki obsługi technicznej, logistycznej i handlowej, stawiając przy tym na kompleksową obsługę projektów i dzielenie się kompetencjami. Wysoka jakość obsługi dystrybutora potwierdzona jest certyfikatem PN-EN ISO 9001:2015 z Kryteriami WSK przyznanym przez IQNet i utrzymywanym od grudnia 2002 roku.

 

* Vectra AI

Platforma Vectry wykorzystuje AI by dostarczać zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, które pozwalają analizować pakiety i logi w sieci, chmurze publicznej, SaaS oraz uwierzytelnianie i kontrolę dostępu. Jedynie Vectra optymalizuje sztuczną inteligencję tak by wykrywała również metody ataku – rozpoznawała TTP (Tactic, Technics and Procedures) leżące u podstaw wszystkich ataków – zamiast podstawowego alarmowania o "innych” zagrożeniach. Dzięki takiemu podejściu zespoły ds. bezpieczeństwa otrzymują bardzo precyzyjny sygnał o zagrożeniu i przejrzysty kontekst, co umożliwia im szybsze reagowanie na zagrożenia i zatrzymanie trwających ataków.

 

Źródło: vectra.ai

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic Biuro prasowe
2024-07-23 | 12:00

Nowe życie Ogrodu Moneta z projektorami Panasonic

Kiedy FKP Scorpio i Temple Live Entertainment wpadli na pomysł przekształcenia impresjonistycznych arcydzieł Claude'a Moneta w wyjątkową, interaktywną wystawę w Szwecji, wiedzieli, że
IT i technologie SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie
2024-07-23 | 10:00

SOFTSWISS wzmacnia swoją pozycję na polskim rynku i świętuje 15-lecie

SOFTSWISS, międzynarodowa firma IT z biurami rozwoju w Warszawie i Poznaniu, obchodzi 21 lipca 15-lecie swojej działalności. Na przestrzeni tych lat firma osiągnęła znaczące sukcesy i nadal
IT i technologie realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży
2024-07-23 | 06:00

realme 12 w promocyjnej cenie na start sprzedaży

Główny aparat realme 12 o rozdzielczości 50MP oraz matryca SONY LYT-600 z optyczną stabilizacją obrazu (OIS) zapewnia doskonałą jakość zdjęć, zwłaszcza w warunkach słabego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.