Komunikaty PR

Vectra AI wyróżniona w najnowszym raporcie Gartnera

2022-12-23  |  08:00
Biuro prasowe

Z opublikowanego w grudniu raportu Gartner Market Guide for Network Detection and Response wynika, że liderzy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem, powinni priorytetowo traktować NDR, jako uzupełnienie innych narzędzi wykrywania, gdyż koncentruje się na utrzymaniu niskiego odsetka fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania. Wyróżnienie w tym obszarze otrzymała Vectra AI, której platforma zapewnia organizacjom widoczność, pomagając w wykrywaniu i reagowaniu na cyberataki.

 

Według raportu „Organizacje polegają na NDR w celu wykrywania i powstrzymania aktywności po udanym ataku, takich jak ransomware, zagrożenia z wewnątrz sieci lub ruch boczny w sieci. NDR uzupełnia inne technologie, które wyzwalają alerty głównie na podstawie reguł i sygnatur, budując heurystyczne modele normalnego zachowania w sieci i wykrywanie anomalii”. Raport wspomina ponadto, że „Liderzy ds. bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni nadać priorytet NDR jako uzupełnienie innych narzędzi do wykrywania, gdyż koncentruje się na niskim wskaźniku fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania”. 

 

– Wierzymy, że wyróżnienie Vectra AI w Gartner Market Guide potwierdza naszą pozycję jako zaufanego partnera, oferującego sprawdzone rozwiązania do wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci – mówi Christian Putz, Country Manager w Vectra AI, wyróżnionej w kategorii Representative Vendors in Network Detection and Response.

 

– Aby powstrzymać falę zagrożeń, zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują pełnego wglądu w swoje środowiska, aby mogły wykryć oznaki ataku, zanim stanie się on naruszeniem. Przy odpowiedniej konfiguracji NDR może zapewnić skuteczną ochronę przed oprogramowaniem ransomware – zaznacza. 

 

Platforma wykrywania i reagowania na zagrożenia Vectra analizuje pakiety sieciowe za pomocą czujników urządzeń sprzętowych i wirtualnych czujników programowych. Współpracuje również bezpośrednio z niektórymi interfejsami API SaaS i dziennikami z usług katalogowych IaaS w chmurze, aby zapewnić wykrywanie zagrożeń i reagowanie na te przypadki użycia. Vectra NDR opiera się na wielu silnikach detekcji, z dużym naciskiem na metody uczenia maszynowego i głębokiego uczenia do wykrywania opartego na analizie behawioralnej. Platforma wykorzystuje własne źródła informacji o zagrożeniach podczas analizy, a klienci mogą również importować własne źródła informacji o zagrożeniach.

 

Główne wnioski raportu:

 

  • Zgodnie z najnowszą prognozą firmy Gartner dotyczącą bezpieczeństwa, rynek wykrywania i reagowania w sieci (NDR) wykazuje stały, stabilny wzrost na poziomie 22,5%, pomimo zwiększonej konkurencji ze strony innych platform.
  • Firmy które jako pierwsze wdrożyły NDR znajdują się na etapie odnawiania usług, więc przepływy pracy związane z reagowaniem na incydenty i orkiestracją zyskują większą wagę podczas oceny kontraktów.
  • Garstka dostawców NDR przyciąga większość uwagi na rynku. Organizacje z wyspecjalizowanymi potrzebami dotyczącymi wykrywania odniosłyby korzyści z połączenia znanych dostawców z nowo pojawiającymi się, lokalnymi graczami.

 

Rekomendacje:

 

Aby rozwinąć swoje możliwości wykrywania i reagowania w sieci, liderzy bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni:

  • Uzupełnić istniejących rozwiązania do wykrywania poprzez wdrożenie narzędzi NDR do wykrywania nietypowych zachowań oraz badania aktywności po skutecznym przełamaniu zabezpieczeń.
  • Zidentyfikować luki w obecnych procesach w celu określenia, czy anomalie, które NDR może wykryć, odpowiadają najbardziej palącym lukom w wykrywaniu.
  • Porównać ofertę dostawców NDR, poprzez przygotowanie racjonalnych wskaźników i ocenie, w jaki sposób narzędzia NDR pozytywnie wpływają na wykrywanie zagrożeń, produktywność centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) i automatyczną reakcję.

 

Założenia planowania strategicznego:

 

Do 2026 r. odsetek przedsiębiorstw, które oceniają możliwości NDR wyłącznie w ramach samodzielnych produktów, spadnie do 70% (obecnie jest to 90%).

 

Do 2027 roku ponad połowa wykrytych przypadków przez NDR będzie pochodzić ze środowisk chmurowych (obecnie poniżej 10%).

 

Do 2027 roku automatyczna reakcja na wykryte anomalie w sieci nie przekroczy 40% wszystkich wykrytych anomalii.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia Biuro prasowe
2025-06-25 | 03:00

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Wyciek danych, ataki przeciążające stronę (DDoS), złośliwe oprogramowanie, phishing. Dziś wojna w cyberprzestrzeni dotyczy nie tylko infrastruktury krytycznej czy wielkich
IT i technologie Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska
2025-06-04 | 15:30

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Współczesne przedsiębiorstwa nie mogą pozwolić sobie na brak ochrony w świecie cyfrowym. Codziennie pojawiają się nowe zagrożenia: wycieki danych, ataki phishingowe,
IT i technologie Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
2025-05-13 | 14:45

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Emitel ponownie został Partnerem Technologicznym konferencji Impact’25 – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych nowoczesnym technologiom, gospodarce

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Możliwość pozyskiwania danych z ZUS i prowadzenia zdalnych kontroli. Państwową Inspekcję Pracy czeka szereg zmian

Instytucje kontrolujące stopniowo zmieniają swój charakter na bardziej doradczy, informacyjny i edukacyjny – wskazuje Główny Inspektor Pracy. Ta zmiana odpowiada na potrzeby procesu deregulacji prowadzonego przez rząd, który zresztą w pierwszym pakiecie uwzględnił ograniczenie liczby kontroli i ich czasu. Jednocześnie trwają prace nad wzmocnieniem PIP w ramach kamieni milowych przewidzianych w Krajowym Planie Odbudowy, w tym nadaniu jej uprawnień do przekształcania pozornych umów cywilnoprawnych w umowy o pracę.

Prawo

Mikro-, małe i średnie firmy liczą na lepszy dostęp do finansowania. To coraz istotniejszy klient dla sektora bankowego

Sektor MŚP stanowi 99 proc. firm w Polsce i odpowiada za prawie połowę polskiego PKB. Dlatego od jego rozwoju w dużej mierze uzależniony jest wzrost gospodarczy. Ekonomiści wskazują jednak, że poziom inwestycji jest zbyt niski, by budować silne podstawy rozwoju. Jak  wskazuje Rzecznik MŚP, przedsiębiorcy liczą na lepszy dostęp do finansowania bankowego. Chodzi nie tylko o wsparcie inwestycji w kraju, lecz również w ekspansji zagranicznej.

Farmacja

E. Kopacz: Róbmy wszystko, by dzieci przyjeżdżające do Polski wchodziły w cykl kalendarza szczepień. Wiele zależy od świadomości matek

Według danych UNICEF poziom wyszczepialności dzieci w Ukrainie wynosi 70 proc. i jest znacząco niższy niż w przypadku dzieci w Polsce. – Róbmy wszystko, żeby dzieci, które do nas przyjeżdżają, wchodziły w cykl kalendarza szczepień i pobierały szczepionki – mówi Ewa Kopacz. Jednocześnie dane Ministerstwa Zdrowia wskazują, że noworodki, które przychodzą na świat w Polsce, są szczepione w prawie 100 proc. Wciąż jest jednak pewien odsetek mam, które mimo obowiązku szczepień dla dzieci nie zamierzają tego robić. Duża w tym wina mitów krążących wokół szczepionek, podsycanych przez ruchy antyszczepionkowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.