Vectra AI wyróżniona w najnowszym raporcie Gartnera
Z opublikowanego w grudniu raportu Gartner Market Guide for Network Detection and Response wynika, że liderzy odpowiedzialni za bezpieczeństwo i zarządzanie ryzykiem, powinni priorytetowo traktować NDR, jako uzupełnienie innych narzędzi wykrywania, gdyż koncentruje się na utrzymaniu niskiego odsetka fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania. Wyróżnienie w tym obszarze otrzymała Vectra AI, której platforma zapewnia organizacjom widoczność, pomagając w wykrywaniu i reagowaniu na cyberataki.
Według raportu „Organizacje polegają na NDR w celu wykrywania i powstrzymania aktywności po udanym ataku, takich jak ransomware, zagrożenia z wewnątrz sieci lub ruch boczny w sieci. NDR uzupełnia inne technologie, które wyzwalają alerty głównie na podstawie reguł i sygnatur, budując heurystyczne modele normalnego zachowania w sieci i wykrywanie anomalii”. Raport wspomina ponadto, że „Liderzy ds. bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni nadać priorytet NDR jako uzupełnienie innych narzędzi do wykrywania, gdyż koncentruje się na niskim wskaźniku fałszywych alarmów i wykrywaniu anomalii, których nie obejmują inne rozwiązania”.
– Wierzymy, że wyróżnienie Vectra AI w Gartner Market Guide potwierdza naszą pozycję jako zaufanego partnera, oferującego sprawdzone rozwiązania do wykrywania i reagowania na zagrożenia w sieci – mówi Christian Putz, Country Manager w Vectra AI, wyróżnionej w kategorii Representative Vendors in Network Detection and Response.
– Aby powstrzymać falę zagrożeń, zespoły ds. bezpieczeństwa potrzebują pełnego wglądu w swoje środowiska, aby mogły wykryć oznaki ataku, zanim stanie się on naruszeniem. Przy odpowiedniej konfiguracji NDR może zapewnić skuteczną ochronę przed oprogramowaniem ransomware – zaznacza.
Platforma wykrywania i reagowania na zagrożenia Vectra analizuje pakiety sieciowe za pomocą czujników urządzeń sprzętowych i wirtualnych czujników programowych. Współpracuje również bezpośrednio z niektórymi interfejsami API SaaS i dziennikami z usług katalogowych IaaS w chmurze, aby zapewnić wykrywanie zagrożeń i reagowanie na te przypadki użycia. Vectra NDR opiera się na wielu silnikach detekcji, z dużym naciskiem na metody uczenia maszynowego i głębokiego uczenia do wykrywania opartego na analizie behawioralnej. Platforma wykorzystuje własne źródła informacji o zagrożeniach podczas analizy, a klienci mogą również importować własne źródła informacji o zagrożeniach.
Główne wnioski raportu:
- Zgodnie z najnowszą prognozą firmy Gartner dotyczącą bezpieczeństwa, rynek wykrywania i reagowania w sieci (NDR) wykazuje stały, stabilny wzrost na poziomie 22,5%, pomimo zwiększonej konkurencji ze strony innych platform.
- Firmy które jako pierwsze wdrożyły NDR znajdują się na etapie odnawiania usług, więc przepływy pracy związane z reagowaniem na incydenty i orkiestracją zyskują większą wagę podczas oceny kontraktów.
- Garstka dostawców NDR przyciąga większość uwagi na rynku. Organizacje z wyspecjalizowanymi potrzebami dotyczącymi wykrywania odniosłyby korzyści z połączenia znanych dostawców z nowo pojawiającymi się, lokalnymi graczami.
Rekomendacje:
Aby rozwinąć swoje możliwości wykrywania i reagowania w sieci, liderzy bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem powinni:
- Uzupełnić istniejących rozwiązania do wykrywania poprzez wdrożenie narzędzi NDR do wykrywania nietypowych zachowań oraz badania aktywności po skutecznym przełamaniu zabezpieczeń.
- Zidentyfikować luki w obecnych procesach w celu określenia, czy anomalie, które NDR może wykryć, odpowiadają najbardziej palącym lukom w wykrywaniu.
- Porównać ofertę dostawców NDR, poprzez przygotowanie racjonalnych wskaźników i ocenie, w jaki sposób narzędzia NDR pozytywnie wpływają na wykrywanie zagrożeń, produktywność centrum operacji bezpieczeństwa (SOC) i automatyczną reakcję.
Założenia planowania strategicznego:
Do 2026 r. odsetek przedsiębiorstw, które oceniają możliwości NDR wyłącznie w ramach samodzielnych produktów, spadnie do 70% (obecnie jest to 90%).
Do 2027 roku ponad połowa wykrytych przypadków przez NDR będzie pochodzić ze środowisk chmurowych (obecnie poniżej 10%).
Do 2027 roku automatyczna reakcja na wykryte anomalie w sieci nie przekroczy 40% wszystkich wykrytych anomalii.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.